Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Marek Schmidt

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

poniedziałek 14:30-16:00

środa 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

Drugi semestr zaczęliśmy od mocnego uderzenia, bowiem przyszło nam się zmierzyć w turnieju finałowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 23.02.2017 r. w poznańskiej Arenie, odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Turniej przebiegał z udziałem czterech drużyn wyłonionych w toku eliminacji, bowiem w tegorocznej edycji zgłosiło się 36 szkół. Finaliści to: SP 7, SP 34, SP 10 i SP 20.

W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z piłkarzami z „Dziesiątki”, mimo wyrównanej pierwszej połowy, lepsi okazali się uczniowie z SP 10. Drugi nasz mecz, to pojedynek z SP 34. W tym meczu od początku budowaliśmy swoja przewagę, jednak pod koniec meczu to przeciwnik częściej trafiał do naszej bramki i było bardzo nerwowo. Nasi uczniowie wytrzymali tą próbę nerwów i mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa.

W ostatnim meczu zawodów stanęliśmy naprzeciw szczypiornistom z SP 7. Stawką tego meczu był srebrny medal. Mecz toczył się po naszej myśli, i po 24 minutach gry mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

Po tym finale, zajęcia w głównej mierze dedykowane były do uczniów klas czwartych i piątych. Dwudziestka brała udział w lidze piłki ręcznej (MKS Handball Liga) na poziomie klas 4 i 5.

Za nami co miesięczne zmagania ze szczypiornistami z różnych szkół. W chwili obecnej oczekujemy na turnieje finałowe. W tym sezonie walczyć będziemy o miejsca 5 – 10.

Podsumowując, dzieci naszej szkoły systematycznie uczestniczą w zajęciach i zawodach, co raz bardziej poznają specyfikację dyscypliny. Uczą się współdziałania w zespole, kibicują podczas meczu i miło spędzają czas na sportowo.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W okresie od września do grudnia, był realizowany w naszej szkole, projekt Trenera Osiedlowego – piłka ręczna. Przez pierwsze dwa miesiące treningi odbywały się na boisku szkolnym ze sztuczną nawierzchnią, potem przenieśliśmy się do sali gimnastycznej. Trenujemy dwa razy w tygodniu po półtorej godziny w poniedziałki i we wtorki. Uczestniczymy w rozgrywkach w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz MKS Handball Ligi.

Tematyka zajęć to głównie zadania techniczno-taktyczne wynikające z charakterystyki tej dyscypliny. Oprócz tego dajemy możliwość spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników, poprawę własnych możliwości, współdziałanie w grupie, sprawdzenia własnych umiejętności poprzez udział w turniejach. Nieobce stają się zasady „czystej gry” oraz umiejętności poprawnego kibicowania.

„Dwudziestkowa” młodzież co raz chętniej uczestniczy w zajęciach piłki ręcznej, gdzie na poziomie klas czwartych, piątych i szóstych ćwiczy około 20 chętnych uczniów.

Udział w turnieju:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców – II etap, 14.12.2016

14.12.2016 w poznańskiej Arenie odbył się turniej piłki ręcznej chłopców. Był to turniej z cykli Igrzysk Młodzieży Szkolnej, realizowany przez Poznański SZS. W naszej grupie znalazły się zespoły ze szkół: SP 21, SP 71 i SP 17. Na zawody nie pojechało dwóch zawodników co na szczęście nie miało wpływu na odniesione rezultaty. Ten turniej okazał się dla nas bardzo udany, bowiem wygraliśmy wszystkie trzy mecze i awansowaliśmy do najlepszej ósemki turnieju.

Wyniki: SP 20 – SP 17 8:3; SP 20 – SP 71 14:3; SP 20 – SP 21 14:9.

Reprezentacja szkoły: Dawid Sroczyński, Wiktor Kędziora, Mateusz Doczekalski, Daniel Leitgeber, Kacper Pachliński, Dawid Brosz, Adam Gbiorczyk, Bartosz Kardasz, Aleksander Niklas, Amadeusz Frąckowiak.

SZCZYPIORNISTA SZKOŁA – projekt piłki ręcznej

We wtorek 29.11.2016 r., trafiły do nas szkoły objęte projektem „Szczypiornista Szkoła” – SP 21 i SP 5. Rozegraliśmy mini turniej, w którym brały udział dzieci z klas trzecich i młodszych. Żadnego uczestnika nie ominęła ciekawa zabawa, a także drobny poczęstunek. Na zakończenie, szkoły otrzymały dyplomy uczestnictwa w spotkaniu.

Projekt obejmuje wybrane szkoły miasta Poznania. A w tych szkołach - dzieci – uczniów klas 1-3 oraz 4-6. Bawią się piłkami, w zabawie ćwiczą chwyt piłki, podania do kolegi i rzut do bramki. Jest ruch, aktywność fizyczna, jest zabawa, jest też nauka – przyjemna zabawa z miękką piłką.

MKS Handball Liga klas 5 – runda druga

22.11.2016 w Szkole Podstawowej nr 7, odbyła się II runda ligi klas piątych w piłce ręcznej. Ponownie nie udało nam się wygrać meczu, szkoda. Bowiem szczęście było blisko, z SP 88 przegraliśmy dwoma bramkami, a z renomowaną szkołą piłki ręcznej, to po prostu była dla nas lekcja tej dyscypliny. Na razie mamy zero punktów na koncie, ale wierzymy, że w końcu nam się uda to odmienić.

Skład drużyny: Daniel Leitgeber, Jakub Sikora, Filip Lewandowski, Piotr Kostecki, Adam Gbiorczyk, Feliks Nowak, Kacper Filipczak, Kacper Pachliński, Mateusz Czepnik.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców

18 listopada, odbył się turniej piłki ręcznej chłopców. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 15, a rywalizowaliśmy jeszcze z SP 26 i SP 82. Do awansu do dalszej rundy potrzebowaliśmy dwóch zwycięstw, bowiem dwa najlepsze zespoły z tej grupy, będą grać dalej. Pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodarzami i niestety ulegliśmy, ale na szczęście dwa następne mecze gładko wygraliśmy i możemy cieszyć się z awansu.

Skład drużyny: Wiktor Kędziora, Dawid Sroczyński, Dawid Brosz, Daniel Leitgeber, Adam Gbiorczyk, Maciej Siatka, Bartosz Kardasz, Mateusz Doczekalski, Kacper Pachliński.

Piłka Ręczna dziewcząt

W czwartek odbył się turniej fazy grupowej w piłce ręcznej, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze dziewczęta mimo ciężkiej przeprawy nie zdołały awansować do dalszego etapu rozgrywek. Przegraliśmy zarówno z SP 46 (gospodarz turnieju) oraz z SP 61. Pozostaje nam trzymać kciuki za drużynę chłopców.

Skład drużyny: Antkowiak Pola, Bartkowiak Gabrysia, Wojtkowiak Karolina, Sobczak Natalia, Dyrka Jagoda, Hałas Martyna, Szmidt Maja, Perz Karolina, Kubis Oliwia, Ochla Maja.

Piłka ręczna - MKS Handball Liga klas 5

W tegorocznej edycji rozgrywek ligowych z piłki ręcznej zgłosiło się 10 szkół. Każda runda podzielona była na trzy grupy, w których rywalizowały poszczególne szkoły. Po kilku rundach nastąpi podsumowanie klasyfikacji i podzielenie tabeli punktowej na dwie części (pierwsza piątka i druga piątka).

Na końcu rozgrywek odbędzie się turniej finałowych z udziałem pierwszej i drugiej grupy.

Dzisiaj tj. 21.10.16 zmierzyliśmy się z dwoma szkołami. Niestety pechowo zaczęliśmy inaugurację ligi, bowiem przegraliśmy oba mecze. Rywalizowaliśmy z uczniami SP 10 (triumfatorzy zeszłorocznej edycji) oraz SP 84 (trzeci zespół z zeszłego roku).

Reprezentacja naszej szkoły: Daniel Leitgeber, Jakub Laska, Mateusz Czepnik, Mikołaj Pięta, Kacper Pachliński, Feliks Nowak, Filip Lewandowski, Adam Gbiorczyk.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Prowadzone zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie chętnie spędzali czas na sportowo z piłką ręczną oraz z niecierpliwością oczekiwali na następne zawody.

Zajęcia w głównej mierze dedykowane były do uczniów klas czwartych i piątych. Od miesiąca kwietnia z dużym powodzeniem zainteresowali się uczniowie klas trzecich. Dwudziestka brała udział w lidze piłki ręcznej (MKS Handball Liga) na poziomie klas 4 i 5.

Za nami co miesięczne zmagania ze szczypiornistami z różnych szkół. W chwili obecnej oczekujemy na turnieje finałowe klas 4 i 5. Na poziomie klas czwartych będziemy walczyć w grupie o miejsca 4-8, a na poziomie klas 5 jesteśmy w pierwszej „trójce” turnieju.

Podsumowując, dzieci naszej szkoły systematycznie uczestnicząc w zajęciach i zawodach, co raz bardziej poznają specyfikację dyscypliny. Uczą się współdziałania w zespole, kibicują podczas meczu i miło spędzają czas na sportowo.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2015

W okresie od września do grudnia, był realizowany w naszej szkole, projekt Trenera Osiedlowego – piłka ręczna. Przez pierwsze dwa miesiące treningi odbywały się na boisku szkolnym ze sztuczną nawierzchnią, potem przenieśliśmy się do sali gimnastycznej. Trenujemy dwa razy w tygodniu po półtorej godziny w poniedziałki i we wtorki. Uczestniczymy w rozgrywkach w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz MKS Handball Ligii. Byliśmy także jako kibice drużyny pierwszoligowej seniorów, dopingując poznański klub MKS, w derbach Wielkopolski.

Tematyka zajęć to głównie zadania techniczno-taktyczne wynikające z charakterystyki tej dyscypliny. Oprócz tego dajemy możliwość spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników, poprawę własnych możliwości, współdziałanie w grupie, sprawdzenia własnych umiejętności poprzez udział w turniejach. Nieobce stają się zasady „czystej gry” oraz umiejętności poprawnego kibicowania.

„Dwudziestkowa” młodzież co raz chętniej uczestniczy w zajęciach piłki ręcznej, gdzie na poziomie klas czwartych, piątych i szóstych ćwiczy około 20 chętnych uczniów.

Zdjęcia:

Powrót