Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Katarzyna Dulska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 36
ul. Słowackiego 54/56

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 15:00-16:30

piątek 15:50-17:20

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

Celem prowadzonych w II semestrze zajęć było zapewnienie każdemu uczniowi, uczestniczącemu w zajęciach mini piłki siatkowej, maksymalnie pełnych umiejętności i wiadomości z zakresu techniki oraz taktyki. Bardzo ważną zaletą był także wpływ na wszechstronną sprawność fizyczną. Czerpiąc zadowolenie z gry, dziecko uzyskuje rezultaty, na których większości z nas zależy, czyli wysportowane i zadbane ciało, a także w szybkim czasie gwarantuje bardzo wysoką sprawność fizyczną, przynosząc wiele satysfakcji.

9 marca reprezentacja szkoły wzięła udział w półfinale Mistrzostw Poznania w piłce siatkowej dziewcząt. Wysokie umiejętności jakie zaprezentowały nasze zawodniczki nie pozwoliły nam jednak wejść do finału Igrzysk. Przeciwniczki ze Szkoły Podstawowej nr 29 i 53 okazały się lepsze. Nasza szkoła ostatecznie uplasowała się na miejscu 5-6, co jest ogromnym sukcesem, gdyż rywalizacja finałowa to szkoły sportowe.

Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w także w dwóch turniejach Enea Akademia Sportu, które odbyły się w poznańskiej Arenie. Dziewczynki grające w trójkach: Zuzanna Dopierała, Wiktoria Wysocka i Anastazją Dębowska awansowały do wielkiego finału, który odbył się 25 maja. Po zaciętych meczach dziewczynki zajęły IV miejsce. Nagrodą był udział w trzydniowych Capach w Kołobrzegu z gwiazdą Polskiej siatkówki Marcinem Prusem.

31 maja na boisku MOS odbył się wielki festyn rekreacyjno-sportowy podsumowujący program „Poznański Animator Sportu Szkolnego” podczas którego dzieci, po roku sportowych zmagań i rywalizacji mogły poświęcić czas na zabawie. Po występach rozpoczęła się ulubiona część festynu – zabawa na specjalnie przygotowanych przez organizatorów urządzeniach rekreacyjnych w postaci dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, zamków itp.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt w ramach programu „Trener osiedlowy” w Szkole Podstawowej nr 36 odbywają się we wtorki i w czwartki. W sekcji trenuje 16 dziewczynek z klas IV-VI. Widząc, iż wysoki poziom aktywności ruchowej wśród uczniów gwarantuje odpowiedni poziom sprawności fizycznej i sprawności motorycznej, w naszej szkole systematycznie prowadzone są zajęcia, na których młodzież rozwija swoje zdolności siatkarskie. Zawodniczki doskonalą rozwój ogólny, elementy techniki i taktyki gry, sumiennie przygotowują się do startu w turniejach sportowych z piłki siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Głównym celem i zadaniem zajęć jest:

  • podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów,
  • rozbudzanie zainteresowania daną dyscypliną sportu,
  • wyrabianie odpowiedniej motywacji, właściwego zachowania sportowego, jak również współdziałania zespołowego,
  • przygotowywanie uczniów do zawodów sportowych.

Ostatnie tygodnie minęły naszym uczniom na zmaganiach sportowych. 3 listopada swoje mecze rozpoczęły dziewczynki w unihokeju i chłopcy w piłce siatkowej. Niestety, na obu frontach zostaliśmy pokonani, kończąc swoją przygodę w rozgrywkach. 10 listopada reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej z klas V i VI po zwycięskich meczach nad szkołami 70 i 77, ulegając jedynie szkole 15, awansowała do drugiego etapu Igrzysk. 8 grudnia okazał się dla naszej szkoły równie szczęśliwym dniem. Po zaciętych meczach z SP 84, SP 4 i SP 6 z drugiego miejsca zakwalifikowaliśmy się do półfinałów. Po cichu liczymy na finał.

Szkoła nasza od czterech lat współpracuje z klubem sportowym Energetyk Poznań. Dzięki partnerstwu, dziewczynki i chłopcy z klas IV-VI mają także możliwość uczestniczyć w turniejach i dodatkowych zajęciach z piłki siatkowej. Cieszy się to ogromną popularnością, co przekłada się na ilość dzieci na zajęciach. Uczniowie uczestniczyli w czterech Turniejach z cyklu - „Enea Liga Mini Piłki Siatkowej" w ramach "Enea Akademii Sportu". W zawodach startuje ogromna liczba zespołów dziewcząt i chłopców w kategoriach dwójek, trójek i czwórek. Duża ilości meczy jakie dzieci rozgrywają, daje dodatkową możliwość doskonalenia swoich umiejętności siatkarskich, która mam nadzieje w przyszłości zaowocuje sukcesem sportowym. Dla dzieci podczas pierwszego Turnieju, firma Enea przygotowała stroje sportowe, natomiast podczas Turnieju Mikołajkowego, przewidziano niespodzianki, które rozdawał sam Mikołaj, a były to słodkości oraz bidony sportowe. Na twarzach dzieci gościł uśmiech, a to dowód super pozytywnych emocji, które towarzyszyły podczas sportowej rywalizacji adeptów siatkówki.

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2016

Celem prowadzonych w II semestrze pozalekcyjnych zajęć z piłki siatkowej dziewcząt w klasach IV-VI było rozwijanie zamiłowania do uprawiania siatkówki, opanowanie podstawowych elementów techniki i taktyki gry, kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez stworzenie odpowiednich warunków do uprawiania aktywności fizycznej, a także zapewnienie dzieciom aktywnego spędzenia wolnego czasu po skończonych lekcjach. W dniu 17 grudnia dwie reprezentacje dziewcząt wzięły udział zorganizowanym przez Poznańską Akademię SOS przy Gimnazjum nr 5 w Poznaniu w turnieju „O Puchar Prezesa Iuks Jedynka Poznań”. Dziewczęta rywalizowały w kategorii „3” i „4” zajmując po zaciętych meczach III miejsce w obu kategoriach. Kolejnym zmaganiem jakie stanęło przed dziewczętami był turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 33. Ilość meczy wykończyła nasze zawodniczki, ale radość była tym większa, iż w kategorii trójek i czwórek dziewczęta zajęły I miejsce. Najlepszymi zawodniczkami turnieju okazały się Adrianna i Zuzanna Dopierała. Pod koniec mają dziewczęta wraz z chłopcami stanęły do rywalizacji w Ogólnopolskim turnieju Orlik Volleymanii. Poziom i zacięta rywalizacja była bardzo wyrównana. Po cichu marzyliśmy o podium, wygrywając wszystkie mecze w grupie. W grupie finałowej, pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem 2:1, w drugim polegliśmy 0:2 i do trzeciego podeszliśmy na luzie. Szczęście było po naszej stronie wygrywając 2:0 i zajmując ostatecznie 2 miejsce. Uczniowie klas IV uczestniczyli w turnieju Enea Akademia Sportu, który odbył się w poznańskiej Arenie. Dzięki współpracy szkoły z klubem sportowym coraz więcej dzieci zaczyna swoją przygodę pod okiem wykwalifikowanych trenerów Energetyka. Sport, zabawa i zdrowie - takie hasła promowano podczas imprezy - Enea Olimpiada Sportu, która 2 czerwca odbyła się na otwartym terenie przed Areną w Poznaniu. Dzieci z EAS oraz dzieci uczestniczące w programie Trener Osiedlowy wzięły udział w imprezie aby wspólnie świętować Dzień Dziecka i finał Enea Olimpiady Sportu. Największą atrakcją dla dzieci uczestniczących w programie Trener Osiedlowy jest coroczny festyn rekreacyjno-sportowy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego. Taka forma podsumowania pracy jest dla nich wielką nagrodą za swoje zaangażowanie i wysiłek wkładany podczas całego roku szkolnego.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Ostatnie tygodnie minęły uczniom Szkoły Podstawowej nr 36 na zmaganiach siatkarskich. 5 listopada reprezentacja dziewcząt z klas V i VI rozpoczęła zmagania w I etapie Mistrzostw Miasta Poznania w piłce siatkowej. Po dość łatwych meczach drużyna zakwalifikowała się z pierwszego miejsca do II etapu. Niestety kontuzje, które po drodze nam się trafiły wyeliminowały zespół z rozgrywek po drugim etapie Igrzysk, chociaż pozostałe dziewczęta z drużyny starały się walczyć do samego końca. 19 listopada drużyna dziewcząt i chłopców spotkała się na sparingu w SSP 29. Było dużo gry i świetnej zabawy. Umiejętności i poziom wytrenowania dziewczęcej drużyny pozwoliły na zajęcie II miejsca w klasyfikacji końcowej, ulegając tylko drużynie chłopców z SSP 29. Dzieci z klas IV i V trenujące w Enea Akademii Sportu, 09 grudnia wzięły udział w Zimowej Olimpiadzie Sportu, która odbyła się w Arenie. Zabawa była wspaniała. Dopisywał duch sportowej rywalizacji nie tylko dzieciom, ale także rodzicom, którzy z entuzjazmem dopingowali swoje pociechy. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na zwycięstwo, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymały pamiątkowy medal.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt w ramach programu „Trener osiedlowy” w Szkole Podstawowej nr 36 odbywają się w poniedziałki i w piątki. W sekcji trenuje 15 dziewczynek z klas V i VI, kontynuując szkolenie, które rozpoczęły w klasie III jako EAS. Zawodniczki doskonalą rozwój ogólny, elementy techniki i taktyki gry, sumiennie przygotowują się do startu w turniejach sportowych z piłki siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkoła nasza od trzech lat współpracuje z klubem sportowym Energetyk Poznań. Dzięki partnerstwu, dziewczynki i chłopcy z klas IV mają także możliwość uczestniczyć w zajęciach z piłki siatkowej. Cieszy się to ogromną popularnością, co przekłada się na ilość dzieci na zajęciach.

Zdjęcia:

Powrót