Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Dorota Dulat

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 78
ul. Żonkilowa 34

Dyscyplina:

Unihokej

Godziny pracy:

środa 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

W ramach projektu Trener osiedlowy realizowane były zajęcia z unihokeja (dziewczęta, chłopcy). Zajęcia skierowane były do uczniów klas IV-VI SP oraz klasy 3 nauczania zintegrowanego.

Łącznie w zajęciach brało udział około 25-30 dzieci, spotykaliśmy się 1 raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne. Podczas zajęć ćwiczący doskonalili umiejętności związane z tą dyscypliną sportu, uczyli się tolerancji, współdziałania w zespole. Uczyli się jak być obowiązkowym i sumiennym. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Efektem naszej pracy było zdobycie przez uczennice naszej szkoły IV miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, natomiast chłopcy rywalizację zakończyli na półfinale.

Zdjęcia:

-

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W okresie od września do grudnia w Zespole Szkół z oddziałami Integracyjnymi nr 2, realizowałam zajęcia z unihokeja w ramach projektu Trener Osiedlowy. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas IV-VI i dotyczyły chłopców jak i dziewcząt. Celem prowadzonych zajęć było przede wszystkim zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, a tym samym podnoszenie swojej sprawności fizycznej. W trakcie zajęć ćwiczący podnosili swoje umiejętności i wiadomości związane z tą dyscypliną sportu. Dla początkujących nauczanie podstawowych zasad i umiejętności miało charakter zabawowy. Bardziej zaawansowani doskonalili swoją technikę, uczyli się współpracy na boisku. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, w treningach brało udział 25 osób choć chętnych było znacznie więcej. W związku z bardzo dobrą bazą lokalowo-sprzętową, byłam organizatorką kilku turniejów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tej dyscyplinie (turnieje eliminacyjne i finał dziewcząt). Efektem prowadzonych zajęć było zdobycie przez dziewczęta IV miejsca w ścisłym finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zdjęcia:

-

Marzec-Czerwiec 2016

Cel zajęć:

  • wszechstronny rozwój organizmu,
  • przekazanie podstawowych wiadomości i umiejętności z zakresu unihokeja,
  • kształtowanie postawy świadomego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej w szkole i po jej zakończeniu,
  • osiąganie jak najlepszych wyników w rywalizacji na szczeblu miasta i województwa.

Zajęcia odbywały się jeden razy w tygodniu łącznie 2 godziny. W zajęciach brało udział 16 uczniów z klas IV-VI (chłopcy).

Efektem naszej pracy było zakwalifikowanie się chłopców do finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W końcowej klasyfikacji zajęliśmy IV miejsce. Wielokrotnie byłam organizatorką turniejów na poziomie eliminacji, półfinałów i finału w tej dyscyplinie.

Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Zajęcia odbywały się jeden raz w tygodniu, po dwie godziny, i brało w nich udział 15 chłopców z klas IV-VI SP. Celem prowadzonych zajęć było zachęcenie uczniów naszej szkoły do aktywnego spędzania wolnego czasu, a tym samym przygotowanie drużyny do rozgrywek międzyszkolnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dotychczasowe sukcesy jakie odnosimy w tej dyscyplinie sprawiają, że spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z zasadami i przepisami gry, zdobywają indywidualne umiejętności oraz nawyki ruchowe, uczą się także współdziałania w zespole. Po zakończeniu nauki w szkole podstawowej uczniowie mają możliwość kontynuowania przygody z unihokejem w gimnazjum. Zorganizowałam i przeprowadziłam pierwszy etap rozgrywek dla dziewcząt. W zawodach brało udział 6 szkół podzielonych na dwie grupy. Do dalszego etapu rozgrywek awansowały drużyny SP 78 oraz SP 5. W kolejnym etapie rozgrywek znaleźli się rakże chłopcy z SP 78.

Zdjęcia:

Powrót