Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Kawałek Piotr

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 46
ul. Inowrocławska 19

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

piątek 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

W okresie styczeń-czerwiec doskonaliliśmy wszystkie poznane elementy z piłki ręcznej. Grupa liczy 16 osób w dwóch rocznikach 2004 i 2005. Ci sami chłopcy również reprezentują szkołę w różnych rozgrywkach, a przede wszystkim w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Niestety choroba moich zawodników nie pozwoliła nam dalej zajść niż do półfinału, a szkoda, bo chłopcy mogli walczyć o najwyższe miejsca.

Ta sama grupa brała również udział w Mistrzostwach Wielkopolski WZPR zajmując VI miejsce. Zostaliśmy również zaproszeni jako jedyna grupa z Poznania do udziału w campie sportowym w piłce ręcznej plażowej organizowanym w ramach projektu „Plaża Wolności”, który odbywał się na Placu Wolności. Udział w różnych memoriałach i wewnątrzszkolnych turniejach pomógł doskonalić umiejętności tych młodych chłopców.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Treningi z piłki ręcznej odbywają się w każdy piątek o godz. 15:30 do 17:00. Chętnych do trenowania nie brakuje, grupa liczy 17 osób, w większości są to chłopcy z rocznika 2005. Na zajęciach uczymy się i doskonalimy nowo poznane elementy z piłki ręcznej.

Wyżej wymienieni chłopcy biorą udział w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, gdzie doszli do półfinału, przegrywając tylko jeden mecz. Większość z nich staruje również w MKS Handball liga klas V. W lidze uzyskują różne wyniki, ale na tym etapie chyba nie chodzi o wynik.

Organizujemy również sami turnieje wewnątrzszkolne i międzyszkolne z zespołami z różnych szkół, a nawet miast.

Nasze obie reprezentacje szkoły dziewcząt i chłopców zostały zaproszone na Pierwszy Turnieju „Pokolenia” zorganizowany przez klub WKS Grunwald, gdzie w hali sportowej Gimnazjum nr 54 rozegrały między sobą mecz pokazowy przed w dużej ilości przybyłą publicznością, tą znaną z Urzędu Miasta Poznań jak również tą bez, której piłka ręczna w Poznaniu by nie istniała.

Im więcej grania tym lepsze wyniki!

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Prowadzę zajęcia z piłki ręcznej - nauka i doskonalenie. Treningi odbywały się w każdy poniedziałek. 16-sto osobowa drużyna prowadzona przez mnie brała udział w różnych rozgrywkach na szczeblu miejskim i wojewódzkim; jako reprezentacja szkoły i klub. Niestety dużych osiągnięć nie było, ale najważniejsze było zaszczepić w młodych chłopakach pasję. Najwyższe II miejsce zdobyliśmy na plażowej piłce ręcznej. Już wiem, że kilku z nich będzie kontynuowało przygodę z piłką ręczną.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

W tym roku prowadzę 16-sto grupę chłopców rocznik 2003 i 2004. Tworzą oni reprezentację szkoły w piłce ręcznej. Pomimo, że chłopcy zaczęli swoją przygodę z piłką ręczną, dopiero we wrześniu, dzielnie radzą sobie na poznańskich boiskach. Jak do tej pory przeszli bez większych problemów dwa etapy przechodząc do następnego, III etapu PIMS bez porażki.

Zdjęcia:

Powrót