Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 

Piłka Siatkowa

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    • I etap: do 10.11.2016,
    • II etap: do 4.12.2016,
    • III etap: do 11.03.2017,
    • Finał: do 25.03.2017.
  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS.

    Reprezentacja szkoły liczy od 8 do 10 osób.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • wymiary boiska: 14 m x 7 m,
    • wysokość siatki: 215 cm dziewczęta, 224 cm chłopcy,
    • obowiązuje rozmiar piłki nr 5,
    • gra się do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywane są do 25 punktów. Ewentualny 3 set decydujący rozgrywany jest do 15 punktów,
    • w pierwszym secie gra 4 zawodników + 1 rezerwowy,
    • w drugim secie pozostałych 5 zawodników,
    • w trzecim secie, rozgrywanym w przypadku remisu w setach, gra dowolna czwórka, wyznaczona z dziesiątki,
    • skład CZWÓREK ustalona przed zawodami nie może być zmieniona przez cały turniej,
    • każdy zespół może wykorzystać 2 czasy po 30 sekund w każdym secie,
    • obowiązuje rotacyjna kolejność wykonywania zagrywki,
    • zawodnik zagrywający jest zawodnikiem obrony. Zawodnik linii obrony nie może przebijać na stronę przeciwnika piłki w polu ataku znajdującej się powyżej górnej krawędzi siatki,
    • rozsądna tolerancja czystości odbić,
    • w każdym secie dozwolona jest tylko jedna podwójna zmiana tzn. można wymienić jednego z zawodników, który może wrócić w trakcie seta na swoje miejsce (druga zmiana dokonana),
    • w momencie uderzenia piłki przez zagrywającego, każdy zespół musi znajdować się na własnej stronie boiska, ustawiony zgodnie z porządkiem rotacji (z wyjątkiem zawodnika zagrywającego).
  5. Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane - 1 punkt, za walkower 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów,
    2. lepszy stosunek setów,
    3. lepszy stosunek „małych” punktów,
    4. wynik bezpośrednich spotkań (kolejno - punkty, sety, „małe punkty”).
  6. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  7. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

Wszystkie etapy - rozgrywki grupowe każdy z każdym.

Wyniki

DZIEWCZETA

Grupa A

16.11.2016, godz. 9:30 - SP 28
Wynik
SP 28 SP 54 0:2
SP 54 SP 58 2:0
SP 26 SP 28 0:2
SP 58 SP 28 0:2
SP 26 SP 54 0:2
SP 26 SP 58 0:2
Tabela rozgrywek - grupa A
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 54 3 6 6:0
2 SP 28 3 5 4:2
3 SP 58 3 4 2:4
4 SP 26 (wo) 3 0 0:6

Grupa B

9.11.2016, godz. 9:30 - SP 62Wynik
SP 62 SP 65 2:0
SP 65 SP 27 0:2
SP 27 SP 62 2:1
Tabela rozgrywek - grupa B
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 27 2 4 4:1
2 SP 62 2 3 3:2
3 SP 65 2 2 0:4

Grupa C

24.11.2016, godz. 11:00 - SP 4Wynik
SP 4 SP 19 2:0
SP 19 SP 88 0:2
SP 88 SP 4 0:2
Tabela rozgrywek - grupa C
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 4 2 4 4:0
2 SP 88 2 3 2:2
3 SP 19 (wo) 2 0 0:4

Grupa D

9.11.2016, godz. 9:30 - SP 50Wynik
SP 50 SP 84 0:2
SP 20 SP 18 0:2
SP 84 SP 20 2:0
SP 18 SP 50 1:2
SP 50 SP 20 2:0
SP 18 SP 84 0:2
Tabela rozgrywek - grupa D
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 84 3 6 6:0
2 SP 50 3 5 4:3
3 SP 18 3 4 3:4
4 SP 20 3 3 0:6

Grupa E

10.11.2016, godz. 9:00 - SP 15Wynik
SP 15 SP 77 2:0
SP 36 SP 70 2:0
SP 77 SP 36 0:2
SP 70 SP 15 0:2
SP 15 SP 36 2:0
SP 70 SP 77 2:0
Tabela rozgrywek - grupa E
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15 3 6 6:0
2 SP 36 3 5 4:2
3 SP 70 3 4 2:4
4 SP 77 3 3 0:6

Grupa F

SP 53Wynik
SP 53 SP 82 2:0
SP 82 SP 64 0:2
SP 64 SP 53 0:2
Tabela rozgrywek - grupa F
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 53 2 4 4:0
2 SP 64 2 3 2:2
3 SP 82 2 2 0:4

Grupa G

23.11.2016, godz. 11:00 - SP 6Wynik
SP 6 SP 56 1:2
SP 51 SP 6 1:2
SP 56 SP 51 2:1
Tabela rozgrywek - grupa G
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 56 2 4 4:2
2 SP 6 2 3 3:3
3 SP 51 2 2 2:4

Grupa H

8.11.2016, godz. 9:00 - SP 29Wynik
SP 29 SP 90 2:0
SP 25 SP 10 0:2
SP 90 SP 25 2:1
SP 10 SP 29 0:2
SP 29 SP 25 2:0
SP 10 SP 90 2:0
Tabela rozgrywek - grupa H
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29 3 6 6:0
2 SP 10 3 5 4:2
3 SP 90 3 4 2:5
4 SP 25 3 3 1:6

Grupa I

5.12.2016, godz. 9:00 - SP 54Wynik
SP 27
SP 54 0:2
SP 10
SP 27 1:2
SP 10
SP 54
1:2



Tabela rozgrywek - grupa I
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 54
2
4
4:1
2 SP 27
2
3
2:3
3 SP 10
2
2
2:4
4 SP 64 rez
0
0

Grupa J

8.12.2016, godz. 8:30 - SP 84Wynik
SP 36
SP 84 2:1
SP 6
SP 4 0:2
SP 4
SP 36 2:1
SP 84
SP 6 2:0
SP 36 SP 6 2:0
SP 84 SP 4 0:2
Tabela rozgrywek - grupa J
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 4
3
6
6:1
2 SP 36
3
5
5:3
3 SP 84
3 4
3:4
4 SP 6
3
3
0:6

Grupa K

15.12.2016, godz. 9:00 - SP 15Wynik
SP 28
SP 15 0:2
SP 88
SP 53 0:2
SP 53
SP 28 2:0
SP 15
SP 88 2:0
SP 28
SP 88 2:1
SP 15 SP 53 0:2
Tabela rozgrywek - grupa K
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 53
3
6
6:0
2 SP 15
3
5
4:2
3 SP 28
3
4
2:5
4 SP 88
3
3
1:6

Grupa L

15.12.2016 godz.9.00 - SP 29Wynik
SP 62
SP 29 0:2
SP 50
SP 56 1:2
SP 56
SP 62 0:2
SP 29
SP 50 2:0
SP 62 SP 50 2:0
SP 29 SP 56 2:0
Tabela rozgrywek - grupa L
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
3
6
6:0
2 SP 62
3
5
4:2
3 SP 56
3
4
2:5
4 SP 50
3
3
1:6

Grupa M

15.03.2017 godz.9.00 - SP 62 Wynik
SP 15
SP 54
2:0
SP 62
SP 4
0:2
SP 4
SP 15
0:2
SP 54
SP 62
2:1
SP 15
SP 62 2:0
SP 4 SP 54 2:1
Tabela rozgrywek - grupa M
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15
3
6
6:0
2 SP 4
3
5
4:3
3 SP 54
3
4
3:5
4 SP 62
3
3
1:6

Grupa N

9.03.2017 godz.11.30 -  Posnania
Wynik
SP 36
SP 29
0:2
SP 27
SP 53
0:2
SP 29
SP 27
2:0
SP 53
SP 36
2:0
SP 27 SP 36 0:2
SP 29 SP 53 2:0
Tabela rozgrywek - grupa N
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
3
6
6:0
2 SP 53
3
5
4:2
3 SP 36
3
4
2:4
4 SP 27 wo
3
0
0:6

Finał

3.04.2017 godz.9.00 - hala Posnania
Wynik
SP 53
SP 15
1:2
SP 4
SP 29
0:2
SP 15
SP 29
0:2
SP 4
SP 53
0:2
SP 15 SP 4 2:0
SP 53 SP 29 0:2
Tabela rozgrywek - Finał
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
3
6
6:0
2 SP 15
3
5
4:3
3 SP 53
3
4
3:4
4 SP 4
3
3
0:6

CHŁOPCY

Grupa A

3.11.2016, godz. 9:00 - SP 15Wynik
SP 51 SP 15 0:2
SP 15 SP 36 2:0
SP 36 SP 51 0:2
Tabela rozgrywek - grupa A
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15 2 4 4:0
2 SP 51 2 3 2:2
3 SP 36 2 2 0:4

Grupa B

16.11.2016, godz. 9:30 - SP 50Wynik
SP 26 SP 50 0:2
SP 50 SP 53 0:2
SP 53 SP 26 2:0
Tabela rozgrywek - grupa B
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 53 2 4 4:0
2 SP 50 2 3 2:2
3 SP 26 (dyskf) 2 0 0:4

Grupa C

10.11.2016, godz. 9:30 - SP 34Wyniki
SP 65 SP 34 0:2
SP 34 SP 28 2:0
SP 28 SP 65 2:0
Tabela rozgrywek - grupa C
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 34 2 4 4:0
2 SP 28 2 3 2:2
3 SP 65 (dyskf) 2 0 0:4

Grupa D

22.11.2016, godz. 9:00 - SP 18Wynik
SP 18 SP 56 2:1
SP 56 SP 14 1:2
SP 14 SP 18 0:2
Tabela rozgrywek - grupa D
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 18 2 4 4:1
2 SP 14 2 3 2:3
3 SP 56 2 2 2:4

Grupa E

21.11.2016, godz. 11:00 - SP 4Wynik
SP 78 SP 4 0:2
SP 4 SP 25 0:2
SP 25 SP 78 0:2
Tabela rozgrywek - grupa E
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 4 2 4 4:0
2 SP 78 2 3 2:2
3 SP 25 2 2 0:4

Grupa F

28.10.2016, godz. 9:00 - SP 70Wynik
SP 88 SP 70 0:2
SP 70 SP 58 2:1
SP 58 SP 88 2:1
Tabela rozgrywek - grupa F
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 70 2 4 4:1
2 SP 58 2 3 3:3
3 SP 88 2 2 1:4

Grupa G

23.11.2016, godz. 11:00 - SP 6Wynik
SP 20 SP 6 0:2
SP 6 SP 82 0:2
SP 82 SP 20 2:0
Tabela rozgrywek - grupa G
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 82 2 4 4:0
2 SP 6 2 3 2:2
3 SP 20 (dyskf) 2 0 0:4

Grupa H

25.10.2016, godz. 11:00 - SP 29Wynik
SP 84 SP 29 0:2
SP 29 SP 64 2:0
SP 64 SP 84 1:2
Tabela rozgrywek - grupa H
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29 2 4 4:0
2 SP 84 2 3 2:3
3 SP 64 2 2 1:4

Grupa I (A1, B1, F2, H2)

7.12.2016, godz. 9:00 - SP 15Wyniki
SP 58
SP 15 0:2
SP 84
SP 53 0:2
SP 53
SP 58 2:0
SP 15
SP 84 2:0
SP 84
SP 58
2:1
SP 15
SP 53
2:0
Tabela rozgrywek - grupa I
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15
3
6
6:0
2 SP 53
3
5
4:2
3 SP 84
3
4
2:5
4 SP 58
3
3
1:6

Grupa J (D1, C1, E2, G2)

16.12.2016 godz.10.00 - SP 6Wyniki
SP 78
SP 18 0:2
SP 6
SP 34 0:2
SP 34
SP 78 2:0
SP 18
SP 6 2:0
SP 78
SP 6
2:1
SP 18
SP 34
0:2
Tabela rozgrywek - grupa J
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 34
3
6 6:0
2 SP 18
3
5
4:2
3 SP 78
3
4
2:5
4 SP 6
3
3
1:6

Grupa K (E1, F1, A2, C2)

20.12.2016, godz. 9:00 - SP 4Wyniki
SP 51
SP 4 0:2
SP 28
SP 70 0:2
SP 70
SP 51 2:0
SP 4
SP 28 2:0
SP 70
SP 4
0:2
SP 51
SP 28
0:2
Tabela rozgrywek - grupa K
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 4
3
6 6:0
2 SP 70
3
5
4:2
3 SP 28
3
4
2:4
4 SP 51 dyskf
3
0
0:6

Grupa L (H1, G1, B2, D2)

15.12.2016 godz.9.00 - SP 29Wyniki
SP 50
SP 29 0:2
SP 14
SP 82 0:2
SP 82
SP 50 2:1
SP 29
SP 14 2:0
SP 50
SP 14
2:1
SP 29
SP 82
2:0
Tabela rozgrywek - grupa L
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
3 6
6:0
2 SP 82
3
5
4:3
3 SP 50
3
4
3:5
4 SP 14
3
3
1:6
III ETAP
GRUPA M (I1,J1,K2,L2)

7.03.2017 godz.12.30 - SP 34

1.SP 70 - SP 15  0:2
2.SP 82 - SP 34  0:2
3.SP 34 - SP 70  2:1
4.SP 15 - SP 82  2:0
5.SP 70 - SP 82  0:2
6.SP 15 - SP 34  2:0

 

Tabela rozgrywek - grupa M
MiejsceSzkoła Mecze Punkty Sety
1 SP 15
3
6
6:0
2 SP 34
3
5
4:3
3 SP 70
3
4
3:4
4 SP 82
3
3
0:6

 

GRUPA N (L1,K1,I2,J2)

9.03.2017 godz.9.00 - Posnania

1.SP 53 - SP 29  1:2
2.SP 18 - SP 4  1:2
3.SP 18 - SP 53  0:2
4.SP 29 - SP 4  2:0
5.SP 4 - SP 53  0:2
6.SP 29 - SP 18 2:0

 

Tabela rozgrywek - grupa N
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
3
6
6:1
2 SP 53
3
5
5:2
3 SP 4
3
4
2:5
4 SP 18
3
3
1:6

Finał (M1, M2, N1, N2)

3.04.2017 godz.9.00 - hala Posnania
Wynik
SP 53
SP 15
SP 29
SP 34
SP 34
SP 15
SP 29
SP 53
SP 29
SP 15
SP 34
SP 53
Tabela rozgrywek - grupa finałowa
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
3
6 6:0
2 SP 53
3
5
4:2
3 SP 15
3
4
2:4
4 SP 34
3
3
0:6