Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 

Koszykówka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    • I etap: do 20.11.2016,
    • II etap: do 11.12.2016,
    • III etap: do 11.03.2017,
    • Finał: do 25.03.2017.
  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS.

    Reprezentacja szkoły składa się z min 10 i max 12 dziewcząt lub chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • czas gry: 4 x 6 minut,
    • piłka: numer „5”,
    • mecze powinny być rozgrywane na koszach zawieszonych na wysokości 260 cm. Odległość linii rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m. (linia przerywana koła od strony kosza),
    • nie wyznacza się linii rzutów za 3 pkt.,
    • zespół I i II kwartę gra innymi piątkami. Zawodnicy biorący udział w I kwarcie nie mogą grać w II kwarcie. W III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian. W przypadku, gdy zespół liczy 11 lub 12 zawodników zawodnicy ci są odpowiednio zawodnikami pierwszej i ew. drugiej piątki i mogą zostać zmienieni w pierwszej i drugiej kwarcie za dowolnego zawodnika występującego w tej kwarcie,
    • jeżeli zespół liczy mniej niż 10 zawodników nie zostaje dopuszczony do zawodów lub gra "poza konkursem"
    • obowiązuje:
      1. krycie “każdy swego” (zakaz gry obroną strefową),
      2. przepis połowy,
      3. przepis 3 sekund,
      4. przepis 5 sekund.
    • w przypadku remisu zarządza się 3 minutowe dogrywki,
    • w wypadku nieprzestrzegania przepisu „krycia każdy swego” i po zwróceniu uwagi trenerowi, odgwizdywany jest faul techniczny B (faul ławki). Karą jest rzut wolny, a po nim piłka zostaje przyznana jest drużynie, która wykonywała rzut,
    • o przewinieniach technicznych dla zawodników i trenerów decyduje sędzia zgodnie z przepisami PZKosz,
    • za przewinienie dokonane na zawodniku rzucającym celnie do kosza nie przyznaje się dodatkowego rzutu.
  5. Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów,
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów,
      1. większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz/-e),
      2. lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      3. lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju,
      4. większa liczba zdobytych koszy w całym turnieju.
  6. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  7. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

Wszystkie etapy - każdy z każdym.

Wyniki

DZIEWCZĘTA:
I ETAP
GRUPA A

9.12.2016 godz.12.30 - SP 19

1. SP 20 - SP 19  6:94
2. SP  - SP
3. SP  - SP

 

Tabela rozgrywek - grupa A
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 19
1
2

2
SP 20
1
1
3



 

GRUPA B

22.11.2016 godz.12.30 - SP 56

1. SP 6 - SP 56  0:20
2. SP 56 - SP 14  34:22
3. SP 14 - SP 6 20:0

 

Tabela rozgrywek - grupa B
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 56
2
4
2 SP 14
2
3

3 SP 6 wo
2
0




 

GRUPA C

24.10.2016 godz.9.00 - SP 17

1. SP 29 - SP 17  2:86
2. SP 17 - SP 28  86:0
3. SP 28 - SP 29 26:6

 

Tabela rozgrywek - grupa C
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 17
2
4
2 SP 28
2
3

3 SP 29
2
2




 

GRUPA D

14.11.2016 godz.12.00 - SP 7

1. SP 79 - SP 7  0:20
2. SP 7 - SP 59  0:20
3. SP 59 - SP 79  20:0

 

Tabela rozgrywek - grupa D
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 59
2
4

2 SP 7
2
2

3 SP 79 dyskf
2
0




 

GRUPA E

5.12.2016 godz.10.00 - SP 18

1. SP 58 - SP 18  4:70
2. SP 18 - SP 51 8:28
3. SP 51 - SP 58  98:4

 

Tabela rozgrywek - grupa E
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 51
2
4

2 SP 18
2
3

3 SP 58
2
2




 

GRUPA F

21.11.2016 godz.10.00 - SP 78

1. SP 5 - SP 78  2:69
2. SP 78 - SP 64  80:20
3. SP 64 - SP 5  32:34

 

Tabela rozgrywek - grupa F
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 78
2
4
2 SP 5
2
3

3 SP 64
2
2

 

GRUPA G

9.11.2016 godz.9.45 - SP 65

1. SP 70 - SP 65  25:18
2. SP 65 - SP 45  32:10
3. SP 45 - SP 70  4:20

 

Tabela rozgrywek - grupa G
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 70
2
4

2 SP 65
2
3

3 SP 45
2
2

 

GRUPA H

14.11.2016 godz.13.15 - SP 34

1. SP 46 - SP 34  14:37
2. SP 35 - SP 46  28:23
3. SP 34 - SP 35  58:8

 

Tabela rozgrywek - grupa H
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 34
2
4

2 SP 35
2
3
3 SP 46
2
2

 

II ETAP
GRUPA I (A1,B1,F2,H2)

20.12.2016 godz.12.00 - SP 56

1.SP 5 - SP 19  12:61
2.SP 35 - SP 56  31:23
3.SP 56 - SP 5  32:8
4.SP 19 - SP 35  55:6
5.SP 56 - SP 19  6:64
6.SP 5 - SP 35  22:47

 

Tabela rozgrywek - grupa I
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 19
3
6

2 SP 35
3
5

3 SP 56
3
4

4 SP 5
3
3

 

GRUPA J (D1,C1,E2,G2)
13.01.2017 godz.9.00 -  SP 18

1.SP 18 - SP 59  54:1
2.SP 65 - SP 17  0:87
3.SP 65 - SP 18  4:33
4.SP 17 - SP 59  101:0
5.SP 65 - SP 59  21:25
6.SP 18 - SP 17  3:47

 

Tabela rozgrywek - grupa J
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 17
3 6
2 SP 18
3
5

3 SP 59
3
4

4 SP 65
3
3

 

GRUPA K (E1,F1,A2,C2)
12.01.2017 godz.10.00 -  SP 78

1.SP 20 - SP 51  0:20
2.SP 28 - SP 78 4:53
3.SP 78 - SP 20  20:0
4.SP 20 - SP 28  0:20
5.SP 78 - SP 51  14:30
6.SP 51 - SP 28  69:0

 

Tabela rozgrywek - grupa K
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 51
3
6

2 SP 78
3
5

3 SP 28
3
4

4 SP 20
3
0

 

GRUPA L (H1,G1,B2,D2)

19.12.2016 godz.12.30 - SP 34

1.SP 14 - SP 34  0:20
2.SP 7 - SP 70  53:6
3.SP 70 - SP 14  20:0
4.SP 34 - SP 7  34:32
5.SP 7 - SP 14  20:0
6.SP 34 - SP 70  38:14

 

Tabela rozgrywek - grupa L
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 34
3
6

2 SP 7
3
5

3 SP 70
3
4

4 SP 14 wo
3
0

 

III ETAP
GRUPA M (I1,J1,K2,L2)

15.03.2017 godz.10.30 - SP 19

1.SP 78 - SP 19  6:36
2.SP 7 - SP 17  8:45
3.SP 17 - SP 78  65:12
4.SP 19 - SP 7  64:10
5.SP 78 - SP 7  23:30
6.SP 19 - SP 17  41:19

 

Tabela rozgrywek - grupa K
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 19
3
6

2 SP 17
3
5

3 SP 7
3
4

4 SP 78
3
3

 

GRUPA N (L1,K1,I2,J2)

6.03.2017 godz.12.30 - SP 34

1.SP 51 - SP 34  31:21
2.SP 35 - SP 18  13:33
3.SP 51 - SP 35  26:11
4.SP 34 - SP 18  37:24
5.SP 51 - SP 18  42:10
6.SP 34 - SP35  32:10

 

Tabela rozgrywek - grupa N
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 51
3
6

2 SP 34
3
5

3 SP 18
3
4

4 SP 35
3
3

 

IV ETAP
FINAŁ (M1,M2,N1,N2)

20.04.2017 godz.10.30 - SP 19

1.SP 17 - SP 51  25:21
2.SP 19 - SP 34  50:9
3.SP 51 - SP 19  10:34
4.SP 34 - SP 17  13:54
5.SP 34 - SP 51  25:34 
6.SP 19 - SP 17  44:22

 

Tabela rozgrywek - grupa finałowa
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 19
3
6

2 SP 17
3
5

3 SP 51
3
4

4 SP 34
3
3

 

CHŁOPCY:
I ETAP
GRUPA A

2.12.2016 godz.9.00 - SP 18

1.SP 42 - SP 18  8:44
2.SP 18 - SP 12  20:0 wo
3.SP 12 - SP 42 0:20 wo

 

Tabela rozgrywek - grupa A
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 18 2 4
2 SP 42 2 3
3
SP 12 2 0

 

GRUPA B

16.11.2016 godz.9.45 - SP 65

1.SP 1 - SP 65  38:33
2.SP 65 - SP 25  20:0
3.SP 25 - SP 1  0:20

 

Tabela rozgrywek - grupa B
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 1 2 4
2 SP 65
2 3
3 SP 25 wo
2 2

 

GRUPA C

16.11.2016 godz.11.00 - SP 7

1.SP 71 - SP 7  5:66
2.SP 7 - SP 59 87:2
3.SP 59 - SP 71  31:17

 

Tabela rozgrywek - grupa C
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 7 2 4
2 SP 59 2 3
3 SP 71 2 2

 

GRUPA D

16.11.2016 godz.10.30 - SP 6

1. SP 35 - SP 6  8:14
2. SP 6 - SP 20  20:4
3. SP 20 - SP 35 20:22

 

Tabela rozgrywek - grupa D
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 6 2 4
2 SP 35 2 3
3 SP 20 2 2

 

GRUPA E

23.11.2016 godz.9.30 -  SP 28

1.SP 29 - SP 28  0:20
2.SP 28 - SP PIJ  2:24
3.SP PIJ - SP 29 20:0

 

Tabela rozgrywek - grupa E
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP PIJ 2 4
2 SP 28 2 3
3 SP 29 dyskf 2 0


 

GRUPA F

22.11.2016 godz.12.30 - SP 56

1.SP KAT SW - SP 56  0:20
2.SP 56 - SP 51  20:40
3.SP 51 - SP KAT SW  20:0

 

Tabela rozgrywek - grupa F
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 51 2 4
2 SP 56 2 3
3 SP KAT SW wo 2 0

 

GRUPA G

22.11.2016 godz.10.00 - SSP 2

1.SP 64 - SSP 2  10:20
2.SP - SP 
3.SP  - SP 

 

Tabela rozgrywek - grupa G
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SSP 2 1 2
2 SP 64 1 1
3

 

GRUPA H

18.10.2016 godz.10.00 - SP 79

1.SP 70 - SP 79  5:63
2.SP 14 - SP 70  20:34
3.SP 79 - SP 14  61:8

 

Tabela rozgrywek - grupa H
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 79 2 4
2 SP 70 2 3
3 SP 14 2 2

 

II ETAP
GRUPA I (A1,B1,F2,H2)
20.12.2016 godz.9.00 - SP 56

1.SP 56 - SP 18  10:24
2.SP 70 - SP 1  15:22
3.SP 1 - SP 56  20:41
4.SP 18 - SP 70  43:3
5.SP 56 - SP 70  29:4
6.SP 18 - SP 1  31:0

 

Tabela rozgrywek - grupa I
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 18 3 6
2 SP 56 3 5
3 SP 1
3 4
4 SP 70
3 3

 

GRUPA J (C1,D1,E2,G2)

19.12.2016 godz.11.00 -  SP 7

1.SP 28 - SP 7  0:20
2.SP 64 - SP 6  0:20
3.SP 6 - SP 28  20:0
4.SP 7 - SP 64  20:0
5.SP 7 - SP 6  51:18
6.SP  - SP

 

Tabela rozgrywek - grupa J
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 7 3 6
2 SP 6 3 5
3 SP 28 rez 2 0
4 SP 64 rez 2 0

 

GRUPA K (E1,F1,A2,C2)

8.12.2016 godz.9.00 - SP 51

1.SP 42 - SP PIJ  0:20
2.SP 59 - SP 51  4:52
3.SP 51 - SP 42  20:0
4.SP PIJ - SP 59  32:12
5.SP 42 - SP 59  0:20
6.SP 51 - SP PIJ  47:20

 

Tabela rozgrywek - grupa K
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 51 3 6
2 SP PIJ 3 5
3 SP 59 3 4
4 SP 42 wo 3 0

 

GRUPA L (H1,G1,B2,D2)

16.12.2016 godz.8.45 - SP 65

1.SP 65 - SP 79  15:66
2.SP 35 - SSP 2  12:24
3.SSP 2 - SP 65  37:11
4.SP 79 - SP 35  64:7
5.SP 65 - SP 35  15:29
6.SSP 2 - SP 79  18:51

 

Tabela rozgrywek - grupa L
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 79 3 6
2 SSP 2 3 5
3 SP 35 3 4
4 SP 65 3 3

 

III ETAP
GRUPA M (I1,J1,K2,L2)

14.03.2017 godz.11.00 - SP 7

1.SP PIJ - SP 18  20:38
2.SSP 2 - SP 7  8:57
3.SP 7 - SP PIJ  56:4
4.SP 18 - SSP 2  22:17
5.SP PIJ - SSP 2  21:29
6.SP 7 - SP 18  44:16

 

Tabela rozgrywek - grupa M
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 7 3 6
2 SP 18 3 5
3 SSP 2 3 4
4 SP PIJ 3 3

 

GRUPA N (L1,K1,I2,J2)

2.03.2017 godz.9.30 - SP 56

1.SP 6 - SP 79  78:19
2.SP 56 - SP 51  12:29
3.SP 79 - SP 56  73:16
4.SP 51 - SP 6  37:34
5.SP 79 - SP 51  67:10
6.SP 56 - SP 6  32:26

 

Tabela rozgrywek - grupa N
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 79 3 6
2 SP 51 3 5
3 SP 56 3 4
4 SP 6 3 3

 

IV ETAP
FINAŁ (M1,M2,N1,N2)

11.04.2017 godz.11.00 - SP 7

1.SP 79 - SP 7  23:36
2.SP 51 - SP 18  40:26
3.SP 18 - SP 79  21:40
4.SP 7 - SP 51  22:18
5.SP 18 - SP 7  18:22
6.SP 79 - SP 51  46:26

 

Tabela rozgrywek - grupa finałowa
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 7 3 6
2 SP 79 3 5
3 SP 51 3 4
4 SP 18 3 3