Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Bartosz Kukurowski

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 82
ul. Krakowska 10

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 15:30-17:00

czwartek 13:30-15:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Luty-Czerwiec 2017

Drugi semestr rozpoczęliśmy od treningów piłki siatkowej, aby przygotować się do 3. etapu PIMS chłopców. Oto wyniki:

III ETAP

GRUPA M (I1,J1,K2,L2)

1.SP 70 - SP 15  0:2
2.SP 82 - SP 34  0:2
3.SP 34 - SP 70  2:1
4.SP 15 - SP 82  2:0
5.SP 70 - SP 82  0:2
6.SP 15 - SP 34  2:0

Tabela rozgrywek - grupa M
MiejsceSzkoła Mecze Punkty Sety
1 SP 15
3
6
6:0
2 SP 34
3
5
4:3
3 SP 70
3
4
3:4
4 SP 82
3
3
0:6

Niestety nic nie ugraliśmy na tym etapie, bo zabrakło najlepszych zawodników, bo byliśmy słabsi. Nic to nie zmienia. Dla nas półfinał to duży sukces i wyrównanie osiągnięcia z zeszłego roku. Po zawodach siatkarskich skupiliśmy się na treningach badmintona, który jak wiadomo cieszy się w naszej szkole ogromną popularnością. Nie może być inaczej skoro mamy podwójnych Mistrzów PIMS, dziewczynki zdobyły Wicemistrzostwo Wielkopolski, a chłopcy uplasowali się na 4. miejscu. Oczywiście treningi odbywają się na obiekcie SP 82, a pieczę nad poziomem sportowym naszych zawodników przejął oczywiście nasz szkolny klub UKS Przemysł. Nie wiem czy dzięki temu, że mogliśmy trenować dodatkowo podczas zajęć z TO, a teraz PASS nasi zawodnicy odnieśli historyczny sukces dla Poznańskiego Badmintona. UKS Przemysł 03.06. w Kleszczewie na finale Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów wygrał klasyfikację punktową całej Ligi zdobywając najcenniejszy w Wielkopolsce Puchar w kategoriach żaczki i młodzik młodszy.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Listopad-Grudzień 2016

W ostatnim czasie przygotowywaliśmy się do pierwszych meczów w ramach PIMS. Niestety dziewczęta gładko przegrały w pierwszej rundzie. Chłopcy grali pierwszą rundę w SP 6. Wygraliśmy 2 mecze, aby zameldować się w SP 29. 15.12.2016 graliśmy w Hali Posnanii starając się awansować do półfinałów grając przeciwko SP 50, SP 14 i SP 29. Pierwszy mecz wygraliśmy z SP 14 2:0, drugi 2:1 z SP 50, a w meczu o 1. miejsce przegraliśmy z SP 29 19:25 i 19:25. Wykonaliśmy plan i awansowaliśmy do półfinałów.

Zdjęcia:

Wrzesień-Październik 2016

Trenujemy dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny we wtorek i w czwartek. Celem zajęć jest przede wszystkim:

 • wspomaganie ogólnego rozwoju psychofizycznego dzieci,
 • wszechstronny rozwój,
 • kształtowanie cech motorycznych: skoczności, zwinności, siły i wytrzymałości,
 • rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych,
 • wdrażanie do zdrowego współzawodnictwa,
 • kształtowanie prawidłowej postawy ciała,
 • kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości,
 • nauka i doskonalenie elementów taktyki i techniki siatkarskiej.

Będziemy poznawać zabawy i ćwiczenia oswajające z piłką, doskonalące sprawność ruchową siatkarza, opanowywać prawidłowe postawy siatkarskie oraz sposoby poruszania się po boisku, techniki w przyjęciu zagrywki, techniki zagrywki (zagrywka tenisowa w wybrane strefy boiska). Zawsze ważna jest również praca nad wolicjonalną stroną zawodników, tj. umiejętność współpracy w grupie, znoszenie porażek, poszanowania przeciwnika, sędziów, grania w duchu fair play. Wszystkie powyższe zadania mają będą stanowić element przygotowań do rozgrywek Poznańskiego SZS w roku szkolnym 2016/2017.

04.10.2016 wystąpiliśmy na zaproszenie SP 56 w turnieju siatkarskim im. Macieja Frankiewicza. Turniej organizacyjnie był bardzo udany, a i my zaprezentowaliśmy się okazale. W kategorii chłopców wywalczyliśmy drugie miejsce, tuż za SP 29, dziewczęta grając jednym zespołem ugrały ex aequo 4. miejsce.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Kontynuowaliśmy zajęcia z piłki siatkowej dwa razy w tygodniu. Po odpadnięciu dziewcząt w drugiej rundzie chłopcy z klas IV-VI zmobilizowali się i bardzo licznie uczęszczali na treningi przygotowując się do półfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Oto wyniki turnieju w SP 15:

GRUPA N (L1,K1,I2,J2)

24.02.2016 godz.9.00 - SP 15

1. SP 15 - SP 4 2:1
2. SP 70 - SP 82 2:0
3. SP 15 - SP 70 2:0
4. SP 4 - SP 82 2:0
5. SP 15 - SP 82 2:0
6.SP 4 - SP 70 2:1

Tabela rozgrywek - grupa N
MiejsceSzkoła Mecze Punkty Sety
1 SP 15
3 6 6:1
2 SP 4
3 5 5:3
3 SP 70
3 4 3:4
4 SP 82
3 3 0:6

Niestety Turniej Nam nie wyszedł, przegraliśmy mecze, ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni, bo był to historyczny debiut naszej szkoły na tym poziomie rozgrywek.

W kwietniu zorganizowałem Szkolny Festiwal Siatkówki 2016. Wyniki końcowe:

Kategoria "Trójki"

 1. Gumisie (Natalia, Ola, Julia),
 2. Żelazne Orzechy (Kamil, Kacper, Mikołaj),
 3. Łucja Team (Łucja, Larysa, Wiktor),
 4. Fantastyczna 4. (Oskar, Tobiasz, Kacper, Wiktor),
 5. VC Pampersy (Kuba, Mikołaj, Oskar).

Kategoria "Pary"

 1. Nie wiem (Tobiasz, Zuzia),
 2. Poltur (Dawid, Denis),
 3. MW4B (Mikołaj, Wiktor),
 4. VC Muchy (Julia, Kuba),
 5. Kakao (Kamil, Kamil).

Podczas uroczystości końcowej najlepsi otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki, które ufundował UKS "Przemysł". Wszyscy uczestnicy (38 osób) otrzymali oceny adekwatne do osiągniętych wyników.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Rozpoczęliśmy nowy sezon treningów piłki siatkowej. Po ubiegłorocznych IMS pragnęliśmy godnie się zaprezentować w tegorocznych turniejach zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców. Duża mobilizacja podczas zajęć już teraz przyniosła nam duży sukces. Chłopcy zagrali bardzo dobrze w drugim etapie i po raz pierwszy w historii naszej szkoły awansowali do półfinałów. Będą grać dalej wczesną wiosną. Dziewczyny nie zakwalifikowały się do półfinałów - co jest o wiele lepszym wynikiem niż rok temu, a porażka z SP 29 1:2 wstydu nie przynosi, tylko szkoda meczu z SP 51 przegranego również minimalnie 1:2. Powyższe wyniki są odzwierciedleniem zaangażowania uczniów podczas treningów, gdzie szala przechyliła się w tym roku na korzyść chłopców, którzy chętniej uczestniczyli w zajęciach. Oczywiście zawody międzyszkolne były potrzebnym uzupełnieniem siatkarskiego treningu. Grupy dziewcząt i chłopców doskonaliły rozwój ogólny, elementy techniki i podstawy taktyki. Na pewno na tym etapie najważniejszy jest element wychowawczy zajęć sportowych. Na nich uczymy się kulturalnie dopingować, radzić sobie z presją, grac fair play, szanować przeciwnika i decyzje sędziów, a na pewno czerpać radość z własnych postępów i małych sukcesów. Oczywiście współpraca z działającym w naszej szkole UKS "Przemysł" układa się znakomicie, o czym świadczy wysoka frekwencja na treningach.

Na pewno dalej z równie dużym zaangażowaniem będziemy dalej się szkolić, aby poprawiać swoje indywidualne umiejętności techniczno-taktyczne z pożytkiem oczywiście dla zespołu, bowiem dobro drużyny jest najważniejsze.

Zwycięstwa cieszą i pokazują, że praca przynosi efekty, a porażki uczą i mobilizują do dalszej pracy, aby wyciągać pozytywne wnioski podczas dalszego szkolenia.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Rozpoczęliśmy nowy siatkarski sezon szkolny. Kontynuujemy zajęcia siatkarskie w pionie klas 4-6. Celem zajęć jest przede wszystkim wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci, wszechstronny rozwój sprawności ruchowej z uwzględnieniem kształtowania cech motorycznych: szybkości, zwinności, siły i wytrzymałości. Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, wdrażanie do zdrowego współzawodnictwa, kształtowanie prawidłowej postawy ciała, podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej, kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości, nauka i doskonalenie elementów taktyki i techniki siatkarskiej. Będziemy poznawać zabawy i ćwiczenia oswajające z piłką, doskonalić sprawność ruchową siatkarza, opanowywać prawidłowe postawy siatkarskie oraz sposoby poruszania się po boisku, doskonalić poszczególne techniki odbicia piłki, techniki gry w przyjęciu zagrywki, techniki zagrywki (zagrywka tenisowa w wybrane strefy boiska). Równie ważna jest również praca nad wolicjonalną stroną zawodników, tj. umiejętność współpracy w grupie, znoszenia porażek, poszanowania przeciwnika, sędziów, grania w duchu fair play. Wszystkie powyższe zadania mają będą stanowić element przygotowań do rozgrywek Poznańskiego SZS w roku szkolnym 2015/2016, abyśmy obok wyników sportowych cieszyli się z gry w tak piękną dyscyplinę jaką jest siatkówka.

Zdjęcia:

Powrót