Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Tomasz Drobny

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 10
ul. Bosa 9

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

środa 16:05-17:35

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

W okresie od stycznia do czerwca 2017 r. zajęcia sportowe o charakterze piłki ręcznej w ramach programu Trenera Osiedlowego przy Szkole Podstawowej nr 10 odbywały się we środy 16:05-17:35. Zajęcia adresowane były do uczniów klas 1-3. Miejscem zajęć była sala sportowa w SP 10, lub boisko szkolne. Nasi uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach ligowych MKS HANDBALL LIGA SZKRABÓW. Przed Nami finał rozgrywek Szkrabów, który zostanie rozegrany 9 czerwca w SP 7 w Poznaniu. Nasze wyniki są również dostępne na stronie klubu MKS POZNAŃ (MKS HANDBALL LIGA SZKRABÓW). Dzieci aktywnie i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Nagrodą za udział była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych szkół i rywalizacja sportowa.

Podczas treningu nacisk kładliśmy na:

 • Gry i zabawy z piłką i bez piłki,
 • Ogólny rozwój,
 • Doskonaleniu kozłowania piłki przy ataku przeciwnika,
 • Doskonaleniu podań i chwytów piłki w szybkim ataku,
 • Doskonaliliśmy grę bramkarza,
 • Doskonaliliśmy grę w obronie „każdy swego”,
 • Doskonaliliśmy rzuty do bramki w różnych konfiguracjach (z przeciwnikiem i bez),
 • Doskonaliliśmy grę właściwą.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W okresie od września do grudnia 2016 r., zajęcia sportowe o charakterze piłki ręcznej w ramach programu Trenera Osiedlowego przy Szkole Podstawowej Nr 10 odbywały się we środy 16:05-17:35. Zajęcia adresowane były do uczniów klas 1-3. Miejscem zajęć jest sala sportowa w SP 10 lub boisko szkolne. Nasi uczniowie współpracują i uczestniczą w rozgrywkach organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy oraz klub MKS Poznań. Klasy 3 uczestniczą w rozgrywkach MKS HANDBALL LIDZE szkrabów. Po rozegraniu czterech turniejów zajmujemy 3 miejsce w stawce dziesięciu zespołów. Nasze wyniki są również dostępne na stronie klubu MKS POZNAŃ (MKS HANDBALL LIGA SZKRABÓW). Dzieci aktywnie i chętnie uczestniczą w zajęciach. Nagrodą za udział jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych szkół i rywalizacja sportowa.

Podczas treningu nacisk kładliśmy na:

 • Gry i zabawy z piłką i bez piłki,
 • Ogólny rozwój,
 • Doskonaleniu kozłowania piłki przy ataku przeciwnika,
 • Doskonaleniu podań i chwytów piłki w szybkim ataku,
 • Doskonaliliśmy grę bramkarza,
 • Doskonaliliśmy grę w obronie „każdy swego”,
 • Doskonaliliśmy rzuty do bramki w różnych konfiguracjach (z przeciwnikiem i bez),
 • Doskonaliliśmy grę właściwą.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Zajęcia w ramach trenera piłki ręcznej przy Szkole Podstawowej nr 10 w Poznaniu odbywały się w piątek od godz. 15:15–16:45 w II semestrze roku szkolnego 2015/2016. Grupa składa się z 20 dzieci z klas od I-III. Na zajęciach uczyliśmy się głównie kozłować piłkę prawą oraz lewą ręką w miejscu i w ruchu. Uczyliśmy się kozłowania piłki przez gry i zabawy, które dostarczały maluchom dużo frajdy i uśmiechu. Ćwiczyliśmy podania i chwyty piłki w parach, trójkach oraz większej grupie ćwiczących. Uczyliśmy się rzucać celnie do bramki oraz określonego celu. Poprzez rywalizację sportową uczyłem dzieci wzajemnego szacunku do siebie i rywala. Uczestniczyliśmy w turniejach sportowych MKS HANDBALL LIGA SZKRABÓW. W ciągu roku szkolnego rozegraliśmy kilkanaście meczów z zespołami z innych szkół. Do ostatniego turnieju w ramach MKS HANDBALL LIGI SZKRABÓW przystępujemy jako jedyny zespół, który nie doznał porażki. Turniej finałowy odbędzie się 17.06.16 r. w SP 7. Poprzez zajęcia rozwijamy zainteresowanie wśród uczniów piłką ręczną, promujemy szczypiorniaka w najmłodszych klasach. Kibicowaliśmy na meczach 1 ligi piłki ręcznej naszej drużynie – MKS POZNAŃ.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Zajęcia w ramach trenera piłki ręcznej przy Szkole Podstawowej nr 10 w Poznaniu odbywały się w piątek od godz. 15:15–16:45 w I semestrze roku szkolnego 2015/2016. Grupa składa się z 20 dzieci z klas od I-III. Na zajęciach uczyliśmy się głównie kozłować piłkę prawą oraz lewą ręką w miejscu i w ruchu. Uczyliśmy się kozłowania piłki przez gry i zabawy, które dostarczały maluchom dużo frajdy i uśmiechu. Ćwiczyliśmy podania i chwyty piłki w parach, trójkach oraz większej grupie ćwiczących. Uczyliśmy się rzucać celnie do bramki oraz określonego celu. Poprzez rywalizację sportową uczyłem dzieci wzajemnego szacunku do siebie i rywala. Uczestniczyliśmy w turniejach sportowych MKS HANDBALL LIGA SZKRABÓW. Od września do grudnia rozegraliśmy 12 spotkań z drużynami innych szkół i odnieśliśmy komplet zwycięstw. Poprzez zajęcia rozwijamy zainteresowanie wśród uczniów piłką ręczną, promujemy szczypiorniaka w najmłodszych klasach. Kibicowaliśmy na meczach 1 ligi piłki ręcznej naszej drużynie – MKS POZNAŃ.

Zdjęcia:

Powrót