Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 

Piłka Siatkowa

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    • I etap - do 30.11.2016,
    • II etap - do 28.02.2017,
    • Finał - do 18.03.2017.
  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS oraz przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

    Reprezentacja szkoły składa się z max 12 dziewcząt i 12 chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    Wysokość siatki:

    • dziewczęta: 215 cm,
    • chłopcy: 235 cm.
    • spotkanie rozgrywa się do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywa się do 25 punktów,
    • trzeci decydujący set do 15 pkt.
  5. Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane - 1 punkt, za walkower 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów,
    2. lepszy stosunek setów,
    3. lepszy stosunek „małych” punktów,
    4. wynik bezpośredniego spotkania (kolejno - punkty, sety, „małe punkty”).
  6. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  7. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

DZIEWCZĘTA:

Drużyny Gim 5 oraz G SMS bezpośredni awans do finału.

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym (zwycięzcy awans do finału),
  • FINAŁ - mecze półfinałowe;
    • G 5 - Zwycięzca Gr G,
    • G SMS - Zwycięzca Gr H,
    następnie mecz o 3 miejsce (przegrani) i o 1 miejsce (zwycięzcy).

CHŁOPCY:

Drużyny Gim 5 oraz G 33 bezpośredni awans do finału.

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym (zwycięzcy awans do finału),
  • FINAŁ - mecze półfinałowe;
    • G 5 - Zwycięzca Gr G,
    • G 33 - Zwycięzca Gr H,
    następnie mecz o 3 miejsce (przegrani) i o 1 miejsce (zwycięzcy).
Wyniki - dziewczęta
I ETAP do 30.11.2016
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

30.11.2016 godz.9.00 - G 12

G 12 - G DĄBRÓWKA
2:0 1.G 12
2.G 6
3.G DĄBRÓWKA
G DĄBRÓWKA - G 6
0:2
G 6 - G 12
0:2

Grupa B

6.12.2016 godz.11.30 - G SAL

G SAL - G 58
0:2 1.G 33
2.G 58
3.G SAL
G 33 - G SAL
2:0
G 58 - G 33
1:2

Grupa C

24.11.2016 godz.13.00 - G 29

G 29 - G 40
3:0 1.G 29
2.G 23
3.G 40 wo
G 40 - G 23
0:3
G 23 - G 29
0:3

Grupa D

17.11.2016 godz.10.00 - G 30

G 26 - G 30
2:0 1.G 26
2.G 30
3.G 56
G 30 - G 56
2:0
G 56 - G 26
0:2

Grupa E

28.11.2016 godz.10.00 - G 65

G 65 - G 60
2:0 1.G 67
2.G 65
3.G 60
G 60 - G 67
0:2
G 67 - G 65
2:0

Grupa F

18.10.2016 godz.10.00 - G 27

G 27 - G 41
2:0 1.G 27
2.G 2
3.G 41
G 41 - G 2
0:2
G 2 - G 27
0:2
II ETAP do 28.02.2017

Grupa G

22.02.2017 godz.12.00 - G 29

G 12 - G 33
2:0 1.G 12
2.G 33
3.G 29
G 33 - G 29
2:0
G 29 - G 12
0:2

Grupa H

24.01.2017 godz.10.00 - G 27

G 26 - G 67
0:2 1.G 27
2.G 67
3.G 26
G 67 - G 27
0:2
G 27 - G 26
2:0
FINAŁ 1.03.2017 godz.9.30 ARENA
I półfinał
G 5 - G 12
2:0 1.G 5
2.G SMS
3.G 12
4.G 27
II półfinał
G SMS - G 27
2:0
mecz o III miejsce G 12 - G 27 2:0
mecz o I miejsce G 5 - G SMS 2:0

 

Wyniki - chłopcy
I ETAP do 30.11.2016
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

24.11.2016 godz.13.00 - G 29

G 29 - G 58
3:0 1.G 29
2.G 58
3.G 7 wo
G 58 - G 7
3:0
G 7 - G 29
0:3

Grupa B

24.11.2016 godz.10.00 - G 30

G 26 - G 30
0:2 1.G 30
2.G 26
3.G 50
G 30 - G 50
2:0
G 50 - G 26
1:2

Grupa C

23.11.2016 godz.11.00 - G 23

G 23
1.G 23
2.G KAT SW wo
3.G 56 wo
G KAT SW
G 56

Grupa D

14.12.2016 godz.12.00 - G SAL

G SAL - G 6
0:3 1.G 6
2.G SAL
3.G

Grupa E

27.10.2016 godz.10.00 - G 27

G 27 - G 54
2:0 1.G 27
2.G 54
3.G 67
G 54 - G 67
2:0
G 67 - G 27
0:2

Grupa F

25.11.2016 godz.11.30 - G 12

G 12 - G 60
2:0 1.G 12
2.G 60
3.G 41
G 60 - G 41
2:1
G 41 - G 12
0:2
II ETAP do 28.02.2017

Grupa G

24.02.2017 godz.09.30 - G 29

G 29 - G 23
2:0 1.G 29
2.G 30
3.G 23
G 30 - G 29
0:2
G 23 - G 30
0:2

Grupa H

25.01.2017 godz.10.00 - G 27

G 6 - G 27
0:2 1.G 12
2.G 27
3.G 6
G 27 - G 12
0:2
G 12 - G 6
2:1
FINAŁ 1.03.2017 godz.9.30 ARENA
I półfinał
G 5 - G 29
2:0 1.G 33
2.G 5
3.G 29
4.G 12
II półfinał
G 33 - G 12
2:0
mecz o III miejsce G 29 - G 12 2:0
mecz o I miejsce G 5 - G 33 1:2