Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 

Piłka Ręczna

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    • I etap - do 30.11.2016,
    • II etap - do 28.02.2017,
    • Finał - do 18.03.2017.

    UWAGA - w przypadku rozgrywania turniejów w Arenie zespoły przynoszą swoje piłki do rozgrzewki

  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS.

    Reprezentacja szkoły składa się maksymalnie z 16 dziewcząt i 16 chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • czas gry: 2 x 15 minut (jeden mecz), 2 x 12 minut (turniej), lub wg ustaleń organizatora i zainteresowanych zespołów
    • obowiązują rozmiary piłki: nr 1 – dziewczęta; nr 2 - chłopcy,
    • dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu,
    • zmieniony jest przepis dotyczący zmian; zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu, a nie tylko wtedy, gdy drużyna zmieniająca zawodnika jest w posiadaniu piłki,
    • drużyna ma prawo wziąć 1 - minutowy czas w każdej połowie meczu,
    • obowiązuje zakaz używania kleju - drużyny, których zawodnicy nie zastosują się do zakazu będą dyskwalifikowane,
    • szkoły zobowiązane są do zabezpieczenia piłek we własnym zakresie (zabierania ze sobą na turnieje).
    • obowiązują aktualne przepisy i zarządzenia ZPRP dotyczące systemu gry
  5. Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis - 1 punkt, za przegrane 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów;
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:
      1. większa liczba punktów zdobytych w zawodach pomiędzy zainteresowanym i drużynami,
      2. większa dodatnia różnica bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      3. większa liczba zdobytych bramek w zawodach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      4. większa dodatnia (mniejsza ujemna) różnica bramek ze wszystkich zawodów,
      5. większa liczba zdobytych bramek we wszystkich zawodach,

      Sposób wyłonienia zwycięzcy w turnieju finałowym  - przy wyniku remisowym po upływie regulaminowego czasu gry obowiązuje dogrywka 5 min, a w przypadku nierozstrzygniętego wyniku - konkurs rzutów karnych. Do rzutów karnych drużyny wystawiają trzech graczy. Jeśli nadal będzie utrzymywał się wynik remisowy kolejni gracze wykonują rzuty karne aż do rozstrzygnięcia.

  6. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  7. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

DZIEWCZĘTA

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • FINAŁ - mecze półfinałowe, następnie mecz o III miejsce (przegrani) i o I miejsce (zwycięzcy).

CHŁOPCY

Drużyny Gim 5 i Gim 54 - bezpośredni awans do finału.

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym, Zwycięzcy awans do finału,
  • FINAŁ - mecze półfinałowe;
    • G 5 - G1,
    • G 54 - H1,
    następnie mecz o III miejsce (przegrani) i o I miejsce (zwycięzcy).

Wyniki

Wyniki – dziewczęta
I ETAP  do 30.11.2016
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

G 60

G 60

1.G 60
2.G  
3.G




Grupa B

25.11.2016 godz.11.00 - G 29

G 29 - G 26
6:4
1.G 29
2.G SAL  
3.G 26 
G 26 - G SAL
2:9
G SAL - G 29
7:10

Grupa C

11.10.2016 godz.11.00 ARENA

G 30 - G 12
8:4
1.G 58
2.G 30 
3.G 12  
G 12 - G 58
3:11
G 58 - G 30
6:4

Grupa D

26.10.2016 godz.10.00 - POSNANIA

G 5 - G 7
12:2
1.G 5
2.G 7 
3.G 63 
G 7 - G 63
3:1
G 63 - G 5
1:12

Grupa E

21.11.2016 godz.11.15 - G 67

G 67 - G 9
1:17
1.G 9
2.G 40
3.G 67
G 9 - G 40
15:1
G 40 - G 67
3:2

Grupa F

10.10.2016 godz.13.00 ARENA

G 33 - G 23
7:2
1.G 33
2.G 23 
3.G 




II ETAP  do 28.02.2017

Grupa G

9.01.2017 godz.9.00 - ARENA

G 60 - G 29
18:4
1.G 60
2.G 29
3.G 58
G 29 - G 58
6:3
G 58 - G 60
3:13

Grupa H

9.01.2017 godz.11.00 - ARENA

G 5 - G 9
5:6
1.G 9
2.G 5
3.G 33
G 9 - G 33
11:1
G 33 - G 5
4:12
FINAŁ  8.03.2017 godz.10.00 Posnania
I półfinał
G 60 - G 5
11:1
1.G 9
2.G 60
3.G 5
4.G 29
II półfinał
G 9 - G 29
16:6
mecz o III miejsce G 5 - G 29
5:4
mecz o I miejsce G 60 - G 9
8:10

 

Wyniki - chłopcy
I ETAP  do 30.11.2016
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

21.11.2016 godz.12.30 ARENA
G 33 - G 58
9:9
1.G 58
2.G SAL  
3.G 33
G 58 - G SAL
9:7
G SAL - G 33
11:9
Grupa B

5.12.2016 godz.13.00 - G 55

G 55 - G 7
10:12
1.G 7
2.G 55 
3.G 




Grupa C

21.11.2016 godz.10.00 - G 67

G 67 - G 40
15:5
1.G 67
2.G 40  
3.G  




Grupa D

25.11.2016 godz.9.00 - G 29

G 29 - G KAT
7:17
1.G KAT
2.G 29 
3.G SMS
G KAT - G SMS
14:9
G SMS - G 29
4:11

Grupa E

11.10.2016 godz.13.00 ARENA

G 12 - G 26
10:14
1.G 26
2.G 12 
3.G 63 wo 
G 26 - G 63
10:0
G 63 - G 12
0:10

Grupa F

10.10.2016 godz.13.30 ARENA

 

G 60 - G 30
23:2
1.G 60
2.G 30  
3.G  




II ETAP do 28.02.2017

Grupa G

16.01.2017 godz.11.00 - ARENA

G 58 - G 7
7:4
1.G 67
2.G 58  
3.G 7 
G 7 - G 67
7:9
G 67 - G 58
14:7

Grupa H

16.01.2017 godz.9.00 - ARENA

G KAT - G 26
17:5
1.G KAT
2.G 26  
3.G 60   
G 26 - G 60
17:15
G 60 - G KAT
11:12
FINAŁ  16.02.2017 godz.10.00
I półfinał
G 5 - G 67
24:10
1.G 54  
2.G 5
3.G KAT
4.G 67
II półfinał
G 54 - G KAT
21:4
mecz o III miejsce G 67 - G KAT
12:17
mecz o I miejsce G 5 - G 54
10:24