Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 

Koszykówka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    • I etap - do 30.11.2016,
    • II etap - do 16.12.2016,
    • Finał - do 28.02.2017.
  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS.

    Reprezentacja szkoły składa się z max 12 dziewcząt i 12 chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • czas gry: 4 x 10 minut (pojedynczy mecz), 4 x 8 minut (turniej) z przerwami między I i II kwartą 2 min., a między II i III kwartą 10 – 15 min., a między III i IV 2 minuty,
    • W razie remisu zarządza się 5 minutowe dogrywki,
    • w każdej kwarcie zespół ma prawo do dyspozycji jedną jednominutowa przerwę. W czwartej kwarcie dodatkowo jeszcze jedną,
    • rozgrywki dziewcząt odbywać się będą piłką nr 6, chłopców piłka nr 7.
  5. Punktacja

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower - 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów,
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:
      1. większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz/-e),
      2. lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      3. lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju,
      4. większa liczba zdobytych koszy w całym turnieju.
  6. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

  7. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP- mecz i rewanż (dziewczęta) rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • FINAŁ - mecze półfinałowe, następnie mecz o III miejsce - przegrani, mecz o I miejsce - zwycięzcy.

Wyniki

Wyniki - dziewczęta
I ETAP do 30.11.2016
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

30.11.2016 godz. 10.00 - 16 LO

16 LO - 2 LO
19:17
1. 21 LO
2. 16 LO
3. 2 LO
2 LO - 21 LO
10:22
21 LO - 16 LO
21:17

Grupa B

17.11.2016 godz.9.30 - 6 LO

6 LO - ZS MECH
34:40
1. ZS MECHANICZNYCH
2. 6 LO 
3. 4 LO
ZS MECH - 4 LO
45:50
4 LO - 6 LO
26:32

Grupa C

28.11.2016 godz.13.00 - LO MM

LO MM - ZS HAND
49:7
1. LO MM
2. ZS HANDLOWYCH 
3. ZSBD wo
ZS HAND - ZSBD
20:0
ZSBD - LO MM
0:20

Grupa D

6.12.2016 godz.12.00 - LO KAT SW

17 LO - ZSZ 1
45:16
1. LO KAT SW
2. 17 LO 
3. ZSZ nr 1
KSW - 17 LO
38:27
ZSZ 1 - KSW
18:57
II ETAP do 16.12.2016

Grupa G

16.12.2016 godz.10.00 - 21 LO

19.12.2016 godz.10.00 - ZS MECH

21 LO - ZS MECH
21:28
1. ZS MECHANICZNYCH
2. ZS BUD 1/21 LO

ZS MECH - 21 LO
62:36


Grupa H

19.12.2016 godz.13.00 - LO MM

24.01.2017 godz.10.00 - LO KSW

LO MM - LO KSW
62:28
1. LO MM
2. LO KSW 

LO KSW - LO MM
56:55


FINAŁ  9.03.2017 godz.12.30 LO MM
I mecz
1. 20 LO
2. ZSMS
3. LO MM
4. ZS MECH
II mecz
mecz o 3 miejsce ZS MECH - LO MM 23:61
mecz o 1 miejsce ZSMS - 20 LO 75:88

 

Wyniki

Wyniki - chłopcy
I ETAP do 30.11.2016
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

29.11.2016 godz.10.00 - ZS KOM

17 LO - 14 LO
0:20 1. 14 LO
2. ZS KOM
3. 17 LO wo
14 LO - ZS KOM
52:49
ZS KOM - 17 LO
20:0

Grupa B

14.11.2016 godz.9.00 - 20 LO

20 LO - 1 LO
19:35 1. 1 LO
2. 20 LO
3. CKZIU 
1 LO - CKZIU
38:11
CKZIU - 20 LO
0:20

Grupa C

9.12.2016 godz.11.30 - 3 LO

3 LO - 2 LO
35:23 1. 3 LO
2. 2 LO
3. ZS ELEKTRYCZNYCH NR 2
2 LO - ZS ELEKTR 2
43:20
ZS ELEKTR 2 - 3 LO
18:48

Grupa D

30.11.2016 godz.12.00 - LO MM

LO MM - 33 LO
47:40 1. LO MM
2. 33 LO 
3. ZSBD
33 LO - ZSBD
43:22
ZSBD - LO MM
10:49
Grupa E

2.12.2016 godz.9.00 - ZS SAM

ZS SAM - 4 LO
24:26 1. ZS EKONOMICZNYCH
2. 4 LO 
3. ZS SAMOCHODOWYCH
4 LO - ZS EKON
32:74
ZS EKON - ZS SAM
60:40

Grupa F

28.11.2016 godz.11.00 - 16 LO

16 LO - 8 LO
34:40 1. 8 LO
2. 16 LO
3. ZSZ 1
8 LO - ZSZ 1
48:18
ZSZ 1 - 16 LO
22:36
II ETAP do 16.12.2016

Grupa G

19.12.2016 godz.10.00 - 1 LO

14 LO - 1 LO
12:50 1. 3 LO
2. 1 LO
3. 14 LO
1 LO - 3 LO
18:31
3 LO - 14 LO
50:16
Grupa H

21.12.2016 godz.13.00 - LO MM

LO MM - ZS EKON
26:44 1. ZS EKONOMICZNYCH
2. 8 LO
3. LO MM
ZS EKON - 8 LO
38:25
8 LO - LO MM
26:25
FINAŁ 16.01.2017 godz.10.00 - ZSMS
I mecz ZSMS - 3 LO
68:35 1. ZSMS
2. ZS EKONOMICZNYCH
3. 6 LO 
4. 3 LO
II mecz 6 LO - ZS EKON
39:47
mecz o 3 miejsce 3 LO - 6 LO 33:50
mecz o 1 miejsce ZSMS - ZS EKON 35:13