Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Izabela Mejer

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 62
ul. Druskienicka 32

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

czwartek 13:40-14:25

piątek 12:50-13:35

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

W bieżącym roku 2017 od stycznia do czerwca w ramach ANIMATORA kontynuowane były w naszej szkole SP 62 zajęcia z piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców klas II i III. Treningi odbywały się w czwartki godz. 13:35-14:20 i piątki godz. 12:50-13:35. Głównym celem zajęć było wzbudzenie zainteresowania piłką siatkową, nabycie podstawowych umiejętności technicznych i ich doskonalenie oraz nauka współpracy w zespole. Zajęcia prowadzone w formie zabaw pozwalają uczniom na prawidłowy rozwój fizyczny i lepsze poznanie się. Grupa prawie w całości wzięła udział w naborze do klasy siatkarskiej. Dziewczynki i chłopcy z klas III będą kontynuować swoją przygodę z piłką siatkową w klasie sportowej. II edycję Animatora zakończyliśmy biorąc udział w festynie sportowo-rekreacyjnym na obiekcie MOS w Poznaniu.

Zdjęcia:

-

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Zajęcia w ramach projektu “Trener osiedlowy” prowadzę dwa razy w > tygodniu dla klas II i III. Zainteresowanie w tym przedziale wiekowym jest duże, na zajęcia uczęszczają dziewczynki i chłopcy. Celem tych zajęć jest propagowanie piłki siatkowej wśród najmłodszych. Na treningach uczniowie podnoszą swoją sprawność fizyczną, zapoznają się z podstawami techniki i przepisami z zakresu piłki siatkowej. Po przez zabawę i akcenty rywalizacji dzieci nabywają zasady zachowania fair play, kulturalnego kibicowania, podstawowych zasad bezpieczeństwa. 7 grudnia na terenie naszej szkoły, uczniowie nauczania zintegrowanego wzięli udział w zawodach Mikołajkowych. Dzieci rywalizowały między sobą w duchu sportowym i dobrej zabawy. Na treningach zorganizowałam rozgrywki 1x1 co wzbudziło wiele emocji. Uczniowie klas III mają możliwość kontynuowania przygody z piłka siatkową w sportowych klasach IV w naszej szkole.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

W bieżącym roku w ramach TRENERA OSIEDLOWEGO kontynuowane były zajęcia z piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców klas II i III. Treningi odbywały się we wtorki o godzinie 15:15-16:45. Głównym celem zajęć było wzbudzanie zainteresowania piłką siatkową, nauka podstawowych umiejętności technicznych oraz wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Dziewczynki z klas III będą kontynuowały swoją przygodę z piłką siatkową w klasie sportowej. II edycję Trenera Osiedlowego zakończyliśmy biorąc udział w festynie sportowo-rekreacyjnym na obiekcie MOS w Poznaniu.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Od początku roku szkolnego do grudnia w ramach programu TRENER OSIEDLOWY odbywały się zajęcia z piłki siatkowej w Szkole Podstawowej nr 62. Grupa uczestnicząca w zajęciach to dziewczynki i chłopcy klas II i III. Treningi odbywały się we wtorki o godz. 15:15-16:45 i miały na celu podniesienie sprawności fizycznej uczniów jak i poznanie, doskonalenie podstawowych umiejętności technicznych. Nauka w tej grupie wiekowej odbywała się poprzez zabawę i gry. Podsumowaniem były mini zawody, podczas których omawialiśmy postępy w przyswajaniu danej umiejętności. Pierwszy semestr zakończył się dla klas III udziałem w Zimowej Olimpiadzie Sportowej w poznańskiej Arenie.

Zdjęcia:

Powrót