Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2016/2017.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Kołodziejski Piotr

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Piotr Kołodziejski

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 29
oś. Pod Lipami 106

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 14:00-15:00

czwartek 12:00-13:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2017

Pierwsza Edycja Poznańskiego Animatora Sportu to kontynuacja pracy z grupą, z którą rozpocząłem zajęcia we wrześniu. Praca w tym czasie polegała na dalszych szlifach techniki gry w piłkę siatkową, na treningach i oczywiście na uczestnictwie w rozgrywkach mini siatkówki.

Enea mini liga piłki siatkowej 2017 - Cykl sześciu turniejów mini siatkówki, który zakończył się wielkim finałem dla najlepszych, a w nagrodę za zajęcie miejsc medalowych Campy w Kołobrzegu z Panem Marcinem Prusem.

Rozgrywki Kinder+Sport - kolejną imprezą w tym roku były rozgrywki Kinder+Sport, w których uczestniczymy co sezon. Są to najważniejsze rozgrywki mini siatkówki obejmujące kilka krajów europejskich. Po raz 4 z rzędu nasze zespoły awansowały do Finału Mistrzostw Polski.

Podsumowaniem tej edycji Poznańskiego Animatora Sportu był udział w festynie zorganizowanym przez SZS Poznań. Dzieci wspaniałą zabawą zakończyły ciężką pracę w sali gimnastycznej.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Kolejna Edycja Trenera osiedlowego u nas w szkole rozpoczęła się od ciężkiej pracy nad techniką gry, aby móc jak najszybciej wystartować w zawodach.

Na początku października odwiedził nas Pan Marcin Prus, reprezentant Polski, mistrz Świata i Europy, ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Pierwszym spotkaniem z rywalizacją sportową moich podopiecznych był organizowany przez nas ósmy już turniej rodzinny. W tych zawodach startują dzieci wraz ze swoimi rodzicami.

Kolejnymi zawodami, w których uczestniczyli nas najmłodsi adepci siatkówki to turnieje Enea Akademia Sportu, które odbyły się 7.11, 15.11, 11.12 i 12.12.

19 i 20 listopada to kolejne święto mini siatkówki w naszej szkole. Wraz z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej organizowaliśmy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców i Dziewcząt.

Końcówka listopada to także sportowe zmagania w Sali Posnania. Tym razem mieliśmy przyjemność zorganizowania Turnieju Akademii SOS „2” i „3”.

Mnóstwo grania i siatkarskiej zabawy w tej Edycji Trenera Osiedlowego kończymy Mikołajkowym Turniejem Minisiatkówki, który odbywa się 19 i 20 grudnia 2016 r.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Podczas kolejnej edycji trenera osiedlowego w tym roku szkolnym kontynuowałem pracę z grupą dzieci, z którymi rozpocząłem zajęcia w październiku. Były to dzieci głównie z 3 klasy szkoły podstawowej. Pracowaliśmy nad trzema elementami techniki gry w piłkę siatkową: odbicie piłki sposobem oburącz górnym, odbicie piłki sposobem oburącz dolnym oraz zagrywka tenisowa. Za cel tej edycji obrałem sobie wystąpienie w kilku imprezach sportowych:

Enea Mini Cup 2016 - poznańska Arena gościła blisko 600 siatkarek i siatkarzy z Polski. Zawodnicy uczestniczyli w największej imprezie mini siatkówki kategorii dwójek organizowanej przez KS Energetyk Poznań. Na 20 boiskach rywalizowało 300 zespołów. Spotkanie z gwiazdą Marcinem Prusem, który namawiał do uprawiania tej wspaniałej dyscypliny sportu. Ale najważniejsza była gra i wspaniała sportowa rywalizacja.

II Letnia Olimpiada Enea Akademii Sportu - wielki festyn rekreacyjno-sportowy, łączący rywalizację sportową ze wspaniałą zabawą, którego podstawowym celem jest promocja różnych form aktywności fizycznej. W trakcie trwania imprezy rozegrane były dwie konkurencje sportowe: bieganie, jazda na rowerze, ale także była możliwość odkrycia wielu innych sportów, będących urozmaiceniem codziennych zajęć wychowania fizycznego.

Podsumowaniem tej edycji Trenera Osiedlowego był udział w festynie zorganizowanym przez SZS Poznań. Dzieci wspaniałą zabawą zakończyły ciężką pracę w sali gimnastycznej.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Zajęcia Trenera Osiedlowego w tej edycji rozpoczęły się w mojej grupie od intensywnej pracy, która miała nas przygotować do pierwszych zawodów, w których chciałem wziąć udział. Już po tygodniu pracy (19-20.09) wystartowaliśmy w II festiwalu siatkówki w poznańskiej Arenie. Po wyczerpującym turnieju ostatecznie zajęliśmy:

  • w dwójkach: 11 miejsce, 39 miejsce, 41 miejsce, 42 miejsce,
  • w trójkach: 17 miejsce, 21 miejsce,
  • w czwórkach: 21 miejsce, 28 miejsce.

28.10.2015 roku moi podopieczni wrócili na poznańska Arenę, tym razem w roli kibiców, aby podziwiać grę, najlepszych siatkarzy w Polsce, walczących o Super Puchar.

Dwa dni po emocjach, dostarczonych nam przez Asseco Resovie Rzeszów i Lotos Trefl Gdańsk, hala sportowa Posnania stała się areną siatkarskich zmagań młodych siatkarzy. Do boju stanęły reprezentacje Szkół Podstawowych Miasta Poznania: 4, 29, którzy swoje zawody rozegrali 30.10.2015, w kategorii singli. Wyniki tego turnieju wyglądały następująco:

Chłopcy:

  1. SSP nr 29,
  2. SSP nr 29,
  3. SSP nr 29.

Dziewczęta:

  1. SP nr 4,
  2. SP nr 4,
  3. SSP nr 29.

Ostatni miesiąc i zwieńczenie dla mojej grupy tej edycji Trenera Osiedlowego to dwie imprezy sportowe organizowane przez K.S. Energetyk Poznań. Pierwsza z nich to: Zimowa Enea Olimpiada Sportu, która odbyła się 9.12.2015 roku. W tej imprezie wzięło udział aż 30 poznańskich szkół, a nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce.

Ostatnimi zawodami był Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki, który odbył się 13.12 w hali sportowej Energetyka Poznań. Rywalizowaliśmy w kategorii dwójek i trójek zajmując ostatecznie w tych pierwszych 17 miejsce, a w drugiej kategorii miejsce 4.

Zdjęcia:

Powrót

Wpisany przez Karol Melniczak poniedziałek, 22 września 2014 22:23