Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Szymon Bułkowski

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Unihokej

Godziny pracy:

środa 15:20-16:50 (w SP 20)

piątek 15:45-17:15 (w SP SAL)

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Maj 2018

Od stycznia do maja dwa razy w tygodniu odbywały się zajęcia sportowe z unihokeja. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w treningach odbywających się zarówno w budynku Szkoły Podstawowej nr 20 (mała sala) oraz w pobliskiej Publicznej Szkoły Salezjańskiej (duża sala). W treningach brali udział chłopcy z mistrzowskiej drużyny Poznańskich Szkolnych Igrzysk Dzieci (roczniki 2005- 08) oraz kilkoro uczniów starszych roczniki 2004.Dzięki zajęciom chłopcy mogli rozwijać swoje umiejętności techniczne oraz taktyczne gry w unihokeja. Podczas treningów odbywały się również mecze kontrolne z uczniami Publicznej Szkoły Salezjańskiej. A na zakończenie projektu zorganizowany został wewnątrzszkolny turniej klas IV w unihokeju z cyklu Grand Prix w Grach Zespołowych. Przez cały okres trwania projektu łącznie brało udział 19 uczniów klas IV–VII.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2017

Zajęcia zgodnie z umową w liczbie 50 godzin odbywały się w okresie wrzesień/grudzień dla uczniów klas IV/VII dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Grupę uczniów stanowili zarówno chłopcy jak i dziewczęta w liczbie ok. 20 osób (zapisani). Dziewczęta brały udział w treningach piłki siatkowej, natomiast chłopcy unihokeja. Podczas zajęć realizowane były podstawy gry w różnych formach głównie opierających się na zabawach oraz w formach ścisłych zadaniowych. Na treningach stosowano rożnego rodzaju gry począwszy od „małych gier” po gry właściwe, szkolne. Dzieci brały udział w organizowanych sparingach w pobliskiej Szkole Salezjańskiej, a także grały w rozgrywkach Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Wielkopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. Zajęcia odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze i obyło się bez kontuzji.

Największe sukcesy:

  • I miejsce w Poznańskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Chłopców,
  • VII miejsce w Wielkopolskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju w Jarocinie.

Zdjęcia:

-

Wrzesień 2017

-

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Zajęcia zgodnie z umową w liczbie 55 godzin odbywały się w okresie styczeń/maj dla uczniów klas IV/V dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Grupę uczniów stanowili zarówno chłopcy jak i dziewczęta w liczbie ok. 20 osób (zapisani). Dzieci miały możliwość korzystania z dwóch sal, zarówno mniejszej w SP 20 oraz większej w PSS. Podczas zajęć realizowane były podstawy gry w unihokeja w różnych formach głównie opierających się na zabawach oraz w formach ścisłych zadaniowych. Na treningach stosowano rożnego rodzaju gry począwszy od „małych gier” po gry właściwe, szkolne. Dzieci brały udział w organizowanych sparingach w pobliskiej Szkole Salezjańskiej, a także grały w turniejach Towarzyskich np. Z okazji 10-lecia istnienia Publicznej Szkoły Salezjańskiej. Zajęcia odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze i obyło się bez kontuzji.

Największe sukcesy:

  • III miejsce w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii Chłopców,
  • I miejsce w Turnieju z okazji 10–lecia Istnienia Publicznej Szkoły Salezjańskiej,
  • Udział w eliminacjach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki). Na treningi uczęszczali zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Ogółem liczba zapisanych uczniów wyniosła 26 osób. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość nauki i doskonalenia elementów techniki i taktyki gry w unihokeja. Oprócz tego poznawali przepisy gry oraz zapoznali się z zasadami fair play. W tym czasie dzieci mogły rywalizować ze swoimi rówieśnikami w różnych zawodach. Organizowane były spotkania sparingowe, wewnątrzszkolne zawody. Chłopcy brali udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja. Oprócz tego uczniowie grali w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju, w których to chłopcy zajęli 3 miejsce, zaś dziewczęta doszły do fazy półfinałowej.

Zdjęcia:

Powrót