Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Przemysław Otuszewski

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 15
os. Jana III Sobieskiego 105

Dyscyplina:

Piłka Nożna

Godziny pracy:

poniedziałek 16:15-17:00

środa 15:20-16:05

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Maj 2018

W ramach Animatora Sportu Szkolnego prowadziłem zajęcia z piłki nożnej dla uczniów z klas I-III oraz IV-V. Zajęcia odbywały się początkowo w poniedziałki (później środa - grupa złożona z uczniów klas I-III) w godzinach 15:20 – 16:55 z podziałem na grupy – przy czym każda z grup na zajęcia miała przeznaczone 45 minut. Podczas treningów z piłki nożnej uczniowie klas I-III uczyli się kolejnych elementów techniki specjalnej oraz nabywali wiedzy z zakresu podstaw taktyki gry w piłkę nożną. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, regularnie przychodziło na nie 15 uczniów. Na wiosnę wzięliśmy udział w dwóch turniejach.

Pierwszy z nich odbył się 19 kwietnia w SP 34 na os. Bolesława Śmiałego. W turnieju Orlik Cup wzięliśmy udział po raz drugi. W zawodach nasza drużyna zajęła 4 miejsce: wygraliśmy w dwóch meczach, raz zremisowaliśmy i trzykrotnie schodziliśmy z boiska pokonani. Po turnieju dopisywały nam dobre humory, a dzieci dopytywały o kolejne tego typu zawody.

Drugim turniejem, w którym wzięliśmy udział był organizowany przez Poznańską Spółdzielnie Mieszkaniową z okazji dni Piątkowa 2018 „II Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. W turnieju wzięły udział dobrze nam znane Szkoły Podstawowe: nr 34, nr 35, nr 17 oraz nr 67. Na koniec uczestnikom za udział rozdano pamiątkowe medale oraz nagrody.

24 maja nasi najstarsi uczniowie wzięli udział w corocznym festynie organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy. Na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Gdańskiej czekały na nas liczne atrakcje.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2017

W ramach Animatora Sportu Szkolnego prowadziłem zajęcia z piłki nożnej dla uczniów z klas I-III (gr. I) oraz IV-V (gr. II). Zajęcia odbywały się początkowo w poniedziałki (później środa) w godzinach 15:20–16:55 z podziałem na grupy – przy czym każda z grup na zajęcia miała przeznaczone 45 minut. Podczas treningów z piłki nożnej najmłodsi uczniowie uczyli się podstaw techniki gry w piłkę nożną, a starsza grupa doskonaliła poznane umiejętności techniczne włączając w to taktykę gry w piłkę nożną. W grupie I (klasy I-III) regularnie na zajęcia uczęszczało 18 uczniów, w starszej grupie (klasy IV-V) 10 uczniów. Nasze treningi cieszyły się dużym zainteresowaniem. W obecnym półroczu wzięliśmy udział w trzech turniejach. Klasy IV-V rywalizowały w dwóch zespołach w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”, najmłodsi rywalizowali w II Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej organizowanym w SP15, którego byłem organizatorem.

W nagrodę za udział w turniejach starsi uczniowie wzięli udział w projekcie organizowanym przez KKS Lech Poznań: „Kibicuj z klasą”. Zorganizowane zostało wyjście na mecz piłki nożnej pomiędzy Lechem Poznań a Cracovią Kraków.

Zarówno podczas treningów jak i na zawodach sportowych cieszyliśmy się grą i zabawą oraz panowała u nas dobra atmosfera.

Zdjęcia:

Wrzesień 2017

W ramach Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego prowadzę zajęcia z piłki nożnej w poniedziałek w godzinach 15:20-16:50.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy:

I grupa - uczniowie klas I-III
II grupa - uczniowie klas IV-V

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

W ramach programu Poznańskiego Animatora Sportu prowadziłem zajęcia z piłki nożnej w ZSP nr 6 w Poznaniu. Na zajęcia, które odbywały się w poniedziałki w godzinach 15:25-16:55 przychodziło regularnie ok. 30 uczniów. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy: najmłodsi z klas I-II oraz starsi z klas III-IV. Podczas zajęć uczniowie uczyli się podstaw techniki i taktyki gry w piłkę nożną. W najmłodszej grupie zajęcia ukierunkowane były na naukę techniki w grach i zabawach, w tym celu wykorzystane zostały nowoczesne środki treningowe. Uczniowie z klas III-IV doskonalili poznane wcześniej umiejętności techniczne oraz poznali taktykę gry zawodników na poszczególnych pozycjach oraz formacjach. Na zakończenie zajęć w ramach Poznańskiego Animatora Sportu zorganizowany został turniej piłki nożnej z nagrodami.

Najmłodsi adepci rywalizowali w systemie każdy z każdym rozgrywając w turnieju po dwa mecze. Zwycięzcami okazali się zawodnicy grający w zielonych koszulkach wygrywając wszystkie mecze nie tracąc żadnej bramki.

Wyniki turnieju:

  1. Zieloni (FC Barcelona) 6 pkt,
  2. Biali (Real Madryt) 3 pkt,
  3. Żółci (Juventus Turyn) 0 pkt.

W klasach III-IV rozegrany został turniej na tych samych zasadach. Ponownie tego dnia okazali się najlepsi Zieloni wyprzedzając zespół Białych i Żółtych. W starszej grupie turniej stał na wysokim poziomie a mecze były bardzo wyrównane.

Wyniki turnieju:

  1. Zieloni 4 pkt,
  2. Biali 4 pkt,
  3. Żółci 0 pkt.

W meczu pomiędzy Zielonymi i Białymi padł remis w związku z czym o wygranej zadecydował lepszy bilans bramkowy (na korzyść Zielonych).

Na koniec nie mogło zabraknąć czasu na pamiątkowe zdjęcia.

W roku szkolnym 2017/2018 planuję start w następujących turniejach:

  • Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku,
  • II turniej mikołajkowy w piłkę nożną (organizowany przeze mnie w szkole – turniej wewnątrzszkolny),
  • turniej w piłkę nożną przy szkole podstawowej nr 34 w Poznaniu.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W ramach Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego prowadzę zajęcia z piłki nożnej na obiektach sportowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Poznaniu.

Od blisko 2 lat w naszej szkole funkcjonują trzy grupy wiekowe, które w każdy poniedziałek odbywają zajęcia z piłki nożnej. Podczas zajęć od podstaw uczymy się techniki oraz taktyki gry w piłkę nożną, a to wszystko odbywa się w miłej i przyjaznej atmosferze. Do tej pory braliśmy udział w kilku turniejach, w tym: "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" oraz "Inea cup". W ubiegłym roku z okazji Mikołajek po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadzony został turniej piłki nożnej "I turniej mikołajkowy w piłkę nożną", który cieszył się dużym zainteresowaniem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje rozgrywek międzyszkolnych jak i tych organizowanych w naszej szkole. Zajęcia z piłki nożnej odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 15:25 do 16:55. W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszą się zajęcia z piłki nożnej w naszej szkole, dzieci mogą brać w nich udział w następujących kategoriach wiekowych: klasy I-II oraz V-VI (co drugi tydzień) poniedziałek godz. 15:25-16:10 oraz klasy III-IV poniedziałek godz. 16:10-16:55. Zapraszam wszystkich, którzy marzą aby zostać piłkarzem!

Zdjęcia:

Powrót