Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Słowo na start - sportowy rok szkolny 2017/2018

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele wychowania fizycznego, Koleżanki i koledzy,

Przed nami kolejny rok szkolny 2017/2018. Już tradycją jest, że każdy nowy rok szkolny przynosi duże zmiany w systemie współzawodnictwa. Ten będzie wyjątkowy, bo reforma edukacji nałożyła na Szkolne Związki Sportowe nowe zadania spowodowane zmianą typów szkół.

I tak dotychczasowe – Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej zmieniły nazwę na Igrzyska Dzieci (rocznik 2005 i młodsi). Gimnazjada została zmieniona na Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002 – 2004 –propozycja). Bez zmian pozostała Licealiada (rocznik 1998 i młodsi). Szczegóły tych zmian i propozycje Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego zostaną dokładnie zaprezentowane na konferencji szkoleniowej dla nauczycieli wychowania fizycznego poznańskich szkół, która odbędzie się w dniu 14.09.2017 (czwartek) o godzinie 18:00 w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 3, na os. Piastowskim 65, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Kalendarz imprez PSZS będzie bardzo podobny do zeszłorocznego. Zostały utrzymane wszystkie dyscypliny wchodzące w skład współzawodnictwa szkół. Szczegóły zostaną podane na konferencji szkoleniowej. Również program Poznański Animator Sportu Szkolnego będzie realizowany w dotychczasowej formule (szczegóły na konferencji szkoleniowej). Modyfikacji ulegnie system punktacji szkół (szczegóły na konferencji szkoleniowej). Tradycyjnie już gorąco zapraszamy na naszą stronę internetową, na której podajemy najważniejsze informacje dotyczące realizacji programów Poznańskich Igrzysk oraz Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego.

W związku z nadchodzącym rokiem szkolnym 2017/2018, rokiem nowych wyzwań oraz rokiem istotnych zmian we współzawodnictwie szkół miasta Poznania chcielibyśmy życzyć wszystkim nauczycielom sukcesów w pracy z młodzieżą, satysfakcji z osiąganych rezultatów i oczywiście samych „złotych” medali.

Do zobaczenia na arenach sportowych
Prezes Poznańskiego SZS
Paweł Filipowski

wtorek, 05 września 2017 18:54