Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Stella Tomaszewska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 54
ul. Małoszyńska 38

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

czwartek 16:25-17:10

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2018

Zajęcia z piłki siatkowej dla klas 6-7 były prowadzone na sali gimnastycznej w szkole podstawowej nr 54 w Poznaniu. Celem głównym zajęć było uświadomienie dzieciom zdrowych nawyków i korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą sport. Zajęcia miały rownież na celu rozbudzenie sportowych zainteresowań uczniów, zasad fair-play oraz współpracy w grupie. Uczniowie podczas ćwiczeń oraz różnego rodzaju gier, opanowali podstawowe umiejętności gry w piłkę siatkową. Poznali również w czasie zajęć założenia taktyczne oraz poznali rolę kapitana drużyny.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2017

Program przeznaczony dla klas 4-6, uczestniczyły w nim dziewczęta z poszczególnych klas o zróżnicowanych umiejętnościach, sprawności ogólnej ale z dużym zaangażowaniem podczas zajęć.

Zajęcia obejmowały naukę i doskonalenie umiejętności technicznych i taktycznych. Celem tych zajęć było rozwijanie zainteresowań sportowych, wszechstronny rozwój sprawności ruchowej oraz zaszczepienie zasady fair-play. Dziewczęta brały udział w międzyszkolnych rozgrywkach w piłce siatkowej, z dużym zacięciem i determinacją wygrywały poszczególne mecze.

Zdjęcia:

Wrzesień 2017

Program obejmuje wszechstronne usprawnianie, naukę i doskonalenie umiejętności technicznych i taktycznych w piłce siatkowej. Zajęcia będą obejmowały podstawy poruszania się na boisku, odbicia sposobem górnym i dolnym, zagrywkę, atak, obronę i asekurację oraz taktykę drużynowa. Zajęcia mają na celu poprzez zabawę w sport zarażenie dzieci siatkówka. Przeznaczone są dla uczniów klas 6 i 7.

Zdjęcia:

-

Powrót