Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

„Unihokeiści Dwudziestki” po latach wracają na tron!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Data 7.12.2017 r. będzie zapamiętana jako spóźniony prezent mikołajkowy dla naszej szkoły. W dniu tym w Publicznej Szkole Salezjańskiej odbył się Turniej Finałowy Poznańskich Igrzysk Dzieci (roczniki 2005 i młodsi) w Unihokeju Chłopców.

Po emocjonujących i zaciętych, pełnych zwrotów akcji wydarzeń boiskowych meczach, podopieczni trenera Szymona Bułkowskiego zostali tegorocznymi Mistrzami Poznania!

Ale po kolei…

W turnieju udział wzięły cztery najlepsze szkoły wyłonione z turniejów eliminacyjnych. Oprócz naszych uczniów w zawodach zagrali reprezentanci SP 51, SP3 oraz zeszłoroczny mistrz SP 85.

Los zadecydował, że w meczu otwarcia zagraliśmy rewanż z poprzedniego turnieju z SP 51.Wtedy górą byli nasi chłopcy, a zwycięską bramkę w ostatniej sekundzie zdobył Wiktor Pepeta. I tym razem ponownie lepsi okazali się nasi reprezentanci, chociaż mecz ten nie należał ponownie do najłatwiejszych i mimo dużej przewagi optycznej, chłopcy wygrali ponownie tylko jedną bramką, a jedynego gola zdobył po pięknym strzale „w okienko” nasz kapitan Jakub Laska. Mecze otwarcia rządzą się swoim prawem i z reguły mają kluczowe znaczenie w przebiegu dalszej rywalizacji.

Drugi mecz z zeszłorocznym Mistrzem Poznania SP 85 miał być decydującym starciem o złotym medalu i rzeczywiście takim był. Spotkanie rozegrane na wysokim poziomie sportowym było pełne dramaturgii i zwrotów akcji. W meczu tym chłopcy pokazali prawdziwy charakter i wolę walki o końcowy sukces. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SP 20 5:4 ,mimo, że na cztery minuty przed końcem ostatniej tercji przegrywaliśmy 1:3 i wtedy skuteczny pościg przeprowadzili Alan Lubiński, Adam Gbiorczyk i reszta. Decydujący gol nasz team strzelił na 47 sekund przed końcowym gwizdkiem. Brawo!!!

Trzeci mecz miał być teoretycznie łatwiejszy, ponieważ chłopcy byli poniesieni euforią poprzednich zwycięstw. Zagraliśmy z niewygodnie grającymi, nieobliczalnymi uczniami z SP 3. Trener mobilizował swoich zawodników i przestrzegał przed nadmiernym rozluźnieniem. Początek był nerwowy i wyrównany. Ale z biegiem czasu „nasi” uzyskiwali coraz większą przewagę udokumentowaną dwoma pięknymi bramkami Daniela Leitgebera. Potem trzecią bramkę dołożył Wiktor Pepeta i sukces w turnieju był już praktycznie przesądzony. Duża przewaga pozwoliła trenerowi dokonywać wielu zmian. Między innymi z bardzo dobrej strony pokazali się Hubert Antoniewicz i Szymon Krawczyk. Hubert był autorem czwartej bramki po pięknie przeprowadzonej akcji zespołowej. Ostatecznie wygraliśmy 5:0, a czyste konto bramkowe było zasługą świetnie broniącego Maksa Łoniewskiego.

Objawieniem turnieju był trenujący sporadycznie unihokeja piłkarz Partyk Uliński, który wieloma swoimi asystami i pewną grą w polu, prowadził grę do naszych zwycięstw. Za grę obronną odpowiedzialni byli Tymek Kubis, Michał Baranowski i Piotr Łuczków.

Za tydzień w Jarocinie zwycięzcy turnieju w nagrodę będą reprezentować miasto Poznań w Finale Wielkopolskich Igrzysk Dzieci, gdzie do rywalizacji przystąpi osiem najlepszych zespołów w Wielkopolsce.

Skład Dwudziestki:

Jakub Laska VIb - kapitan, Adam Gbiorczyk VIIb, Piotr Łuczków VIIc, Tymoteusz Kubis VIb, Daniel Laitgeber VIb, Maksymilian Łoniewski VIc, Jakub Kulczak VIc, Patryk Uliński VIc, Wiktor Pepeta VIc, Alan Lubiński VIc, Michał Baranowski Vc, Hubert Antoniewicz Vc, Szymon Krawczyk Vc.

Wielkie Gratulacje i powodzenia!!!

Wyniki turnieju:

SP 20 - SP 51 1:0
SP 85 - SP 3 2:1
SP 3 - SP 51 2:0
SP 20 - SP 85 5:4
SP 85 - SP 51 3:0
SP 20 - SP 85 5:0

Tabela końcowa:

  1. SP 20,
  2. SP 85,
  3. SP 3,
  4. SP 51.

Zdjęcia:

Relacja: Szymon Bułkowski

sobota, 09 grudnia 2017 20:07