Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Piąteczka wicemistrzem Polski Szkół Gimnazjalnych dziewcząt w roku szkolnym 2017/2018!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W dniach 7-10 czerwca odbył się Ogólnopolski Finał Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Gospodarzem zmagań młodych siatkarek był Ostrowiec Świętokrzyski. Do Ostrowca przybyło 16 zespołów ,mistrzów województw z terenu kraju. Po trzech dniach zmagań nasze gimnazjum nr 5 zostało Vice Mistrzem Polski na rok szkolny 2017/2018 wśród wszystkich gimnazjów z terenu kraju. Jest to historyczny sukces dla naszej szkoły i miasta Poznania.

Swoje zmagania rozpoczęliśmy od meczy grupowych w ,którym pokonali Świdnik 2-0 oraz gospodarzy Ostrowiec 2-1. Mecz ćwierćfinałowy rozegraliśmy z Bielskiem Biała, który pewnie wygraliśmy 2-0. Przed ostanie spotkanie czyli mecz o półfinałowy o wejście do Wielkiego Finału rozegraliśmy z Reda mistrzem Pomorskiego, którym zwycięstwem 2-1 przypieczętowaliśmy awans do Finału Gimnazjady. Ostatni mecz turnieju został rozegrany z mistrzem Mazowsza zespołem z Legionowa gdzie po walce i olbrzymich emocjach sportowych ulegliśmy niestety w stosunku 2-0. Najlepsza zawodniczka naszego zespołu została Wiktoria Wnuk - najlepsza libero mistrzostw.

Nasza szkole reprezentowały:

Martyna Pisarska, Wiktoria Wnuk, Jagoda Szubińska, Natalia Szubińska, Weronika Ziętkiewicz, Wiktoria Pisarska, Kamila Drewicz, Natalia Czajka, Wiktora Niwald, Aleksandra Roszak, Wiktoria Zajączkowska, Anastazja Zajączkowska.

Trenerzy:

Dariusz Ciszak, Piotr Kołodziejski, Łukasz Rutkowski.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 1. SP nr 8 Legionowo - Mazowsze,
 2. Gim. nr 5 Poznań - Wielkopolska,
 3. SP nr 3 Reda - Pomorskie,
 4. Gim. nr 6 Bydgoszcz,
 5. GMS Bielsko Biała,
 6. GS nr 46 Kraków,
 7. ZSS Rzeszów,
 8. GMS Ostrowiec Świętokrzyski,
 9. SMS Wrocław,
 10. SP Zbąszynek,
 11. PG 1 Kluczbork,
 12. SP nr 5 Świdnik,
 13. SMS Police,
 14. SP nr 10 Tomaszów Mazowiecki,
 15. ZSP nr 5 Białystok,
 16. SMS Opole.

niedziela, 17 czerwca 2018 13:00