Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Salezjanie blisko podium

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W dniach 25-27 maja w Elblągu odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w Unihokeju, w których wzięła udział drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu. Pierwszy dzień rozgrywek, to mecze grupowe, w których wzięło udział aż 17 drużyn.

Na początek nie bez kłopotów wygraliśmy z reprezentantkami SP Wierzchowo 2:0. Później przyszła pechowa przegrana z Nowym Dworem Kwidzyńskim, ale tylko 1:2. Następnie zremisowaliśmy z ZSP Orzysz chociaż byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Trzeci mecz grupowy, to bardzo dobra gra i zwycięstwo 2:1 z bardzo wybieganą drużyną z Sidziny. Takie wyniki oznaczały, że wyszliśmy z drugiego miejsca do dalszej fazy rozgrywek. W II fazie rozgrywek utworzono dwie grupy po cztery drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w I fazie grupowej. Złą informacją dla nas był fakt, że zaliczona nam była porażka z Nowym Dworem Kwidzyńskim. Jeszcze pierwszego dnia rozgrywek musieliśmy rozegrać kolejny mecz grupowy z drużyną SP Żabi Róg, czyli drużyną klubowego Vice Mistrza Polski. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i zagraliśmy najlepszy mecz turnieju, ale minimalnie przegraliśmy po dość przypadkowej bramce 1:0.

W niedzielę rozegraliśmy ostatni mecz grupowy z reprezentantkami Wrocławia. Musieliśmy ten mecz wygrać minimum 2:0, aby awansować do półfinału i właśnie taki wynik padł. Następnie rozegraliśmy mecz półfinałowy z klubowym Mistrzem Polski czyli drużyną z Gdyni i przegraliśmy 3:0. W meczu o III miejsce ewidentnie zabrakło nam już sił i ulegliśmy SP Godkowo 3:0. Ostatni przegrany mecz zepsuł nam humory, ale kiedy dotarło już do nas, że jesteśmy czwartą drużyną w Polsce uśmiechy powróciły. Dla naszej szkoły, to największy sportowy sukces w historii.

Skład drużyny:

Karolina Miłkowska, Marta Dutkiewicz, Maja Dutkiewicz, Zofia Wawrzyniak (K), Natalia Bożek, Zofia Rudnicka, Małgorzata Winter, Małgorzata Czerwińska, Elżbieta Abai, Weronika Krygier, Julia Kawecka i Julianna Lisiecka.

Trenerzy:

Joanna Miłkowska i Łukasz Włoch

poniedziałek, 02 lipca 2018 18:49