Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Alicja Dubel

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 7
ul. Galileusza 14

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

środa 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2018

Od stycznia do czerwca realizowaliśmy zadania I edycji Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego 2018. Zajęcia z koszykówki dla chłopców z klas trzecich odbywały się raz w tygodniu. W programie uczestniczyło 25 chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Zajęcia miały na celu kształtowanie sprawności ogólnej, rozwijanie podstawowych umiejętności technicznych w mini koszykówce, zapoznanie z podstawowymi zasadami gry i sędziowania oraz wdrażanie do współdziałania w grupie. Na zajęciach przeważała forma zabawowa oraz proste gry drużynowe z elementami koszykówki tj. podania, chwyty, kozłowanie i rzuty. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem oraz dopisywała wysoka frekwencja. Zajęcia z mini koszykówki były także przygotowaniem do uczestnictwa w przyszłorocznej czwartej klasie sportowej o profilu koszykówki.

W celu zdobywania doświadczeń i nowych umiejętności 19 marca 2018 roku uczestniczyliśmy w I kroku Mini Koszykówki. Impreza zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 35 we współpracy z Młodzieżowym Klubem Koszykówki Pyra. W zawodach startowały drużyny ze Szkół Podstawowych nr 11, 35, 65, 79 i 7. Celem zawodów było propagowanie koszykówki wśród dzieci oraz sprawdzenie nabytych umiejętności koszykarskich w wyścigach rzędów z elementami koszykówki oraz podczas gry w turnieju.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2017

W ramach II edycji programu Poznański Animator Sportu Szkolnego, prowadziłam zajęcia z mini koszykówki dla 24- ech chłopców z klas trzecich. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu przez dwie godziny lekcyjne. Na zajęciach dominowała forma zabawowa oraz uproszczone gry drużynowe. Dzieci podnosiły swoją sprawność motoryczną oraz uczyły się podstawowych elementów techniki gry w koszykówkę. W tym okresie organizowane były także wyścigi rzędów oraz mini gry z elementami koszykówki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem trzecioklasistów z naszej szkoły. Treningi dawały dzieciom sporą satysfakcję z osiąganych postępów i nabytych umiejętności koszykarskich.

8 LISTOPADA I 4 GRUDNIA w celu zdobywania nowych doświadczeń i sprawdzenia umiejętności koszykarskich uczestnicy programu brali udział w Lidze Klas 4 MKK Pyra.

29 LISTOPADA byłam organizatorem imprezy Mikołajki na sportowo, w której uczestniczył dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 65 oraz Szkoły Podstawowej nr 7 objęte programem Poznański Animator Sportu Szkolnego.

Kolejna edycja stworzy możliwość kontynuowania rozwoju umiejętności koszykarskich oraz będzie przygotowaniem dzieci do uczestnictwa w klasie sportowej.

Zdjęcia:

Wrzesień 2017

-

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

W okresie od styczeń do czerwca 2017 raz w tygodniu odbywały się zajęcia z mini koszykówki dla chłopców z klas drugich. W zajęciach uczestniczyło 21 chłopców. Usportowienia miały na celu rozwijanie walorów mini koszykówki w różnych odmianach poprzez kształtowanie sprawności ogólnej i specjalnej, zapoznanie z zasadami gry i sędziowania oraz wdrażanie do współdziałania w grupie. Przeważała forma zabawowa oraz proste gry drużynowe z elementami koszykówki tj. podania, chwyty, rzuty, kozłowanie. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem oraz przygotowują do uczestnictwa w klasie sportowej. W celu zdobywania doświadczeń i nowych umiejętności, ponownie najlepsi drugoklasiści uczestniczyli w Lidze Klas 4 MKK Pyra, w której Siódemka zajęła I miejsce. Na zakończenie I edycji Programu Poznański Animator Sportu 2017 uczestniczyliśmy w Festynie Sportowo – Rekreacyjnym rozwijając potrzebę prowadzenia zdrowego stylu życia i zachęcając do czynnego wypoczynku.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Od września do grudnia w ramach programu Trener Osiedlowy prowadziłam zajęcia z mini-koszykówki dla chłopców z klas drugich. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. We wtorki na godzinny trening uczęszczało 10 chłopców. W środy w półtoragodzinnych zajęciach brała udział 15 osobowa grupa. Na zajęciach ze względu na wiek uczestników dominowała forma zabawowa oraz uproszczone gry drużynowe, w których dzieci podnosiły swoją sprawność motoryczną oraz uczyły się podstawowych elementów techniki gry w koszykówkę. W tym okresie organizowane były także wyścigi rzędów oraz mini gry z elementami koszykówki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych adeptów koszykówki z naszej szkoły. Treningi dawały dzieciom sporą dawkę pozytywnych emocji oraz umożliwiały nabycie coraz to nowych umiejętności koszykarskich.

W celu zdobywania doświadczeń i nowych umiejętności, najlepsi drugoklasiści uczestniczyli w Lidze Klas 4 MKK Pyra.

8 listopada 2016 r. byliśmy gospodarzem zawodów pod patronatem MKK Pyra Poznań. W Lidze klas 4 swój pierwszy turniej rozegrali najmłodsi koszykarze Siódemki. W turnieju udział wzięło pięć szkół, w których funkcjonują klasy sportowe: SP 11, SP 35, SP 65, SP 79 oraz SP 7. Na turnieju każda drużyna rozegrała po dwa mecze. Nasi koszykarze zaprezentowali się świetnie i odnieśli dwa zwycięstwa!

9 grudnia 2016 w Szkole Podstawowej nr 65, nasi koszykarze z klasy 4 i młodsi rozegrali drugi turniej w ramach Ligi klas 4. Tym razem zagrali dwa mecze z rówieśnikami z SP 11 oraz SP 35. W obu spotkaniach odnieśli zdecydowane zwycięstwo po bardzo dobrej i skutecznej grze w ataku i obronie.

Po pierwszej rundzie i czterech wygranych koszykarze Siódemki prowadzą w tabeli Ligi Klas 4 MKK Pyra.

Kontynuacja zajęć stworzy możliwość dalszego rozwoju umiejętności koszykarskich oraz czerpania radości z osiąganych postępów i wyników pracy.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

W miesiącach marzec-czerwiec 2016, zajęcia z grupą chłopców z klas trzecich odbywały się raz w tygodniu przez dwie godziny. Głównym celem zajęć było kształtowanie współpracy zespołowej oraz charakteru we współzawodnictwie. Na zajęciach kształtowaliśmy sprawność ogólną, poruszanie się po boisku w ataku i obronie oraz nauczanie podstawowych elementów techniki gry w koszykówkę. Przeważała forma zabawowa, która na tym etapie jest niezbędna do aktywowania zawodnika. Chłopcy byli bardzo zaangażowani oraz aktywni na zajęciach, a także chętnie uczestniczyli w meczach i zawodach:

22 marca 2016 r. zorganizowałam wspólny trening z grupą ze Szkoły Podstawowej nr 65, także biorącej udział w Akcji Trener Osiedlowy. Celem treningu było propagowanie koszykówki w środowisku lokalnym, integracja środowiska koszykarskiego MKK PYRA oraz wymiana doświadczeń. Na zajęciach doskonaliliśmy podstawowe elementy techniki gry w ataku, a na zakończenie treningu rozegraliśmy mini turniej.

11 kwietnia 2016 r. w ramach współpracy z Klubem MKK Pyra braliśmy udział w imprezie I Krok w Mini Koszykówce, gdzie startowały drużyny ze Szkół Podstawowych nr 34, 65, 79 i 7. Celem zawodów jest propagowanie koszykówki wśród dzieci oraz sprawdzenie nabytych umiejętności koszykarskich w wyścigach rzędów z elementami koszykówki oraz podczas gry w turnieju. Po obu konkurencjach ostatecznie zajęliśmy I miejsce!

Niestety ze względu na wyjazd na wycieczkę szkolną nie uczestniczyliśmy 8 czerwca 2016 r. w turnieju w ramach akcji „Trener Osiedlowy” organizowanym przez SP 18 „I krok z koszykówką”.

Uważam, że prowadzone zajęcia z koszykówki w ramach programu Trener Osiedlowy w znacznym stopniu umożliwiły rozbudzenie zainteresowania koszykówką wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Przyczyniły się do podjęcia przez trzecioklasistów decyzji o kontynuowaniu treningu koszykówki w klasie sportowej w przyszłym roku szkolnym pod patronatem MKK Pyra. Daje to dobre podstawy i motywacje do dalszej pracy z młodszymi rocznikami.

Zdjęcia:

Grudzień 2015

Relacja zdjęciowa z Turnieju Pierwszy Krok.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

-

Zdjęcia:

Wrzesień 2015

W ramach programu Trener Osiedlowy prowadzę zajęcia z koszykówki dla chłopców z klas trzecich. Treningi opierają się w głównej mierze na grach i zabawach z piłkami oraz zajęciach ogólnorozwojowych. Od pierwszych zajęć dzieci chętnie uczestniczą w treningach i uczą się podstawowych elementów techniki gry w koszykówkę. W zajęciach bierze udział osiemnastu chłopców. W listopadzie zaplanowałam wyścigi rzędów oraz gry z elementami koszykówki między grupami dziewcząt i chłopców uczęszczających na zajęcia w ramach programu TO w SP 7.

Zdjęcia:

-

Powrót