Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Iwona Filipowska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 62
ul. Druskienicka 32

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 12:35-13:30, 14:30-15:45

czwartek 12:35-13:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Maj 2018

Od stycznia 2018 prowadziłam cztery godziny zajęć z siatkówki w klasach trzecich w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Grupa liczyła 18 dziewcząt i 9 chłopców. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu,na których rozwijałam ogólną sprawność dzieci, jak również uczyłam je podstawowych elementów z siatkówki, a także duży nacisk kładłam na zabawy siatkarskie, bo jak wiadomo, przez zabawę dzieci również się uczą. Grupa moja brała udział we wszystkich imprezach zorganizowanych przez PZPS, a także w innych imprezach siatkarskich organizowanych w Poznaniu. Dzięki temu programowi i tak wczesnemu szkoleniu wiele dziewcząt i chłopców kontynuuje w późniejszym czasie swą przygodę w profesjonalnych klubach sportowych np. UKS "H. Sobieski", do którego co roku przechodzą dziewczęta z SP 62.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2017

Od września do grudnia 2017 prowadziłam zajęcia z siatkówki w klasach trzecich w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Zajęcia odbywała się dwa razy w tygodniu na które uczęszczały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Główny nacisk kładłam na wdrożenie podstawowych elementów z siatkówki, ale również zwracałam uwagę na ogólny rozwój dzieci. Oczywiście dużą część treningów poświęcałam na zabawy siatkarskie, które miały sprawić, aby dzieci z jeszcze większym zapałem przychodziły na treningi. Moja grupa liczy 13 dziewcząt i 8 chłopców. W roku 2017 w ramach projektu wystartowaliśmy we wszystkich imprezach organizowanych przez PSZS oraz w innych imprezach siatkarskich organizowanych na terenie miasta Poznania. Dzięki temu programowi i możliwości szerszego szkolenia adeptów piłki siatkowej szkoła SP 62 odgrywa znaczącą rolę w Igrzyskach Dzieci. Dzięki tak wczesnemu szkoleniu wiele dziewcząt i chłopców ma szanse kontynuowania przygody z siatkówką w klubie sportowym. Po czteroletnim okresie szkolenia najlepsze z nich dołączają do zespołu do KS H. Sobieski, z którym mam podpisaną umowę o współpracę (klubowy wice mistrz woj. wielkopolskiego 2017).

Zdjęcia:

-

Wrzesień 2017

-

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Od września 2016 przez kolejne dziesięć miesięcy prowadziłam treningi z siatkówki w klasach trzecich w ramach Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego. Za wielki sukces można uzna fakt, iż pierwszy raz od momentu współpracy z Poznańskim SZS można uznać, że na treningi z siatkówki przyszli również chłopcy. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu tym sportem w klasach czwartych zostaną utworzone dwie grupy siatkarskie (chłopcy i dziewczęta). Mam nadzieję, że jest to dobry prognostyk na następne lata.

Zdjęcia:

-

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W pierwszym semestrze prowadziłam dwie godziny zajęć w ramach Trenera Osiedlowego. W tych dwóch treningach uczestniczyło ok. 35 chłopców i dziewcząt z klas trzecich. Aby jeszcze bardziej zachęcić dzieci do uczestnictwa w tych zajęciach starałam się monotonne ćwiczenia siatkarskie przeplatać zabawami i grami siatkarskimi, a także wprowadziłam element rywalizacji między klasami.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2015

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016 w ramach Trenera Osiedlowego prowadziłam dwie godziny zajęć tygodniowo w klasie drugiej i w dwóch klasach trzecich. Z klas trzecich na treningi przychodziło 16 dziewcząt, a w klasie drugiej zajęcia prowadziłam zarówno z dziewczętami jak i chłopcami w liczbie 15 uczniów. Jako, iż jest to ich pierwszy rok zajęć nie brałam jeszcze udziału w zawodach, ale 6 dziewczynek jedzie ze mną na obóz i myślę, że to jest dobry prognostyk na przyszłość.

Zdjęcia:

-

Powrót