Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Joanna Ignaszak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 56
ul. Tarnowska 27

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 13:40-15:10

środa 14:20-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Maj 2018

Zajęcia w ramach projektu „Animator Sportu”, dla dziewcząt klas V i VI odbywały się we wtorki (13:30-15:00) oraz w środy (14:30-16:00). Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Poznawały przepisy związane z dyscypliną oraz taktykę gry w małych grach 1x1, 2x2, 3x3 oraz 4x4. Szkoła uczestniczy w projekcie „Energetyczna Siatkówka”, tym samym współpracuje z klubem sportowym „Energetyk” Poznań. Braliśmy udział w turniejach „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek”, które odbywały się cyklicznie w Arenie. Na zakończenie sezonu sportowego, w czerwcu,uczestniczyliśmy w sportowym pikniku, organizowanego przez Poznański SZS. W miesiącach luty, marzec i kwiecień zajęcia się nie odbywały, ze względu na L-4 nauczyciela. W dalszych planach chcemy kontynuować dalsze szkolenie w zakresie piłki siatkowej. Myślimy o organizacji kolejnego Turnieju im. Macieja Frankiewicza oraz uczestniczyć w rozgrywkach organizownych przez „Poznański” SZS, i współpracować klubem sportowym „Energetyk”. Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2017

Zajęcia w ramach projektu „Animator Sportu Szkolnego”, odbywały się w naszej szkole w wtorki (13:30-15:00) oraz w środy (14:30-16:00). Uczęszczały na nie dziewczęta z klas V i VI. Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Poznawały przepisy związane z dyscypliną oraz taktykę gry w małych grach 1x1, 2x2, 3x3 oraz 4x4.

Na początku października zorganizowaliśmy w naszej szkole VII Turniej im. Macieja Frankiewicza dla dziewcząt i chłopców rocznik 2005. Uczestniczyły szkoły: SP 4, SP 27, SP 50, SP 62, SP 82 oraz gospodarz SP 56. Rywalizacje wygrała SP 50, drugie miejsce zdobyła SP 62 a 3 miejsce SP 27.

W rozgrywkach Poznańskiego SZS w siatkówce dziewcząt, drużyna Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań, braliśmy udział II rundzie.

W ramach projektu „Energetyczna Siatkówka”, we współpracy z klubem sportowym „Energetyk” Poznań. Uczniowie naszej szkoły w październiku i w grudniu, brali udział w turniejach „Dwójek” „Trójek”, „Czwórek”, który odbył się w Arenie.

Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

Wrzesień 2017

-

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Zajęcia w ramach projektu „Animator Sportu” dla dziewcząt klas V i VI odbywały się w poniedziałki i wtorki (13:30-15:00). Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Poznawały przepisy związane z dyscypliną oraz taktykę gry w małych grach 1x1, 2x2, 3x3 oraz 4x4.

W I semestrze braliśmy udział VI Turniej im. Macieja Frankiewicza dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W październiku oraz grudniu dziewczyny w ramach rozgrywek „Poznańskiego” SZS w siatkówce dziewcząt, wystąpiły w I i II rundzie zawodów. Szkoła, również uczestniczy w projekcie „Energetyczna Siatkówka”, tym samym współpracuje z klubem sportowym „Energetyk” Poznań.

Braliśmy udział w turniejach „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek”, które odbywały się cyklicznie w Arenie. Dziewczyny z klas IV grały w grupie „Srebrnej”, a zawodniczki z klas V i VI w grupie „Złotej”. W klasyfikacji końcowej dziewczęta z klas VI, zajęły bardzo dobre VI miejsce.

Na zakończenie sezonu sportowego, w czerwcu, uczestniczyliśmy w sportowym pikniku, organizowanego przez Poznański SZS.

W dalszych planach chcemy kontynuować dalsze szkolenie w zakresie piłki siatkowej. Myślimy o organizacji kolejnego Turnieju im. Macieja Frankiewicza oraz uczestniczyć w rozgrywkach organizowanych przez „Poznański” SZS, i współpracować klubem sportowym „Energetyk”.

Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

-

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Zajęcia w ramach projektu „Trener Osiedlowy”, dla dziewcząt klas V i VI, odbywały się w poniedziałki i wtorki (13:30-15:00). Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Poznawały przepisy związane z dyscypliną oraz taktykę gry w małych grach 1x1, 2x2, 3x3 oraz 4x4. Na początku października zorganizowaliśmy w naszej szkole VI Turniej im. Macieja Frankiewicza dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Rywalizowaliśmy ze szkołami: SP 4, SP 27, SP 29, SP 50, SP 82 oraz gospodarz turnieju SP 56. W kwalifikacji końcowej zespół dziewcząt z SP 56 zajął II miejsce. Turniej był bardzo udany, w przyszłym roku planujemy go powtórzyć. Również w październiku, dziewczyny w ramach rozgrywek Poznańskiego SZS w siatkówce dziewcząt, wystąpiły w I rundzie zawodów, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 6. Dziewczyny po dużych emocjach, pokonały zespoły z SP 6 i SP 51. Tym samym awansowały do II rundy rozgrywek z I miejsca. W grudniu odbyła się II runda rozgrywek w Szkole Podstawowej nr 29. Dziewczyny walczyły dzielnie, wygrywając jeden mecz z SP 50. To jednak nie dało awansu, gdyż zespoły z SP 29 i SP 82 okazały się lepsze.

Szkoła również uczestniczy w projekcie „Energetyczna Siatkówka”, tym samym współpracuje z klubem sportowym „Energetyk” Poznań. Braliśmy udział w listopadzie i grudniu w turniejach „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek”.

W dalszych planach chcemy zorganizować, międzyszkolny Wiosenny Turniej w mini–piłce siatkowej dla klas IV i V, dla dziewcząt i chłopców, oraz brać udział w turniejach w ramach projektu „Energetyczna Siatkówka”. Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Zajęcia w ramach projektu „Trener Osiedlowy”, odbywały się w naszej szkole we w poniedziałki (14:30-16:00) dla klas V i VI oraz w piątki (9:00-10:30) dla klas III, IV.

W ramach projektu „Energetyczna Siatkówka”, w współpracy z klubem sportowym „Energetyk” Poznań. Uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju „Jedynek” i „Dwójek”, który odbył się w Arenie w miesiącu maju. Dzieci także uczestniczyły w Festynie z okazji „Dnia Dziecka” organizowanym przez Poznański Szkolny Związek Sportowy. W planach na przyszły rok szkolny jest organizacja VI Turnieju im. Macieja Frankiewicza oraz udział dziewcząt z klas V i VI. Udział w turniejach organizowanych przez Poznański SZS oraz klub sportowy „Energetyk” w ramach projektu „Energetyczna Siatkówka”. Organizacja turniejów szkolnych, tym samych propagowanie piłki siatkowej wśród najmłodszych. Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2015

Zajęcia w ramach projektu „Trener Osiedlowy”, odbywały się w naszej szkole we w poniedziałki (14:30-16:00) dla klas V i VI oraz w piątki (9:00-10:30) dla klas III, IV. Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Poznawały przepisy związane z dyscypliną oraz taktykę gry w małych grach 1x1, 2x2, 3x3 oraz 4x4. Na początku października zorganizowaliśmy w naszej szkole V Turniej im. Macieja Frankiewicza. Rywalizowaliśmy ze szkołami SP 4, SP 27, SP 29, SP 50. Natomiast w rozgrywkach Poznańskiego SZS w siatkówce dziewcząt, drużyna Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań, zorganizowała pierwszy etap tych rozgrywek i nie awansowała do dalszej rundy. W ramach projektu „Energetyczna Siatkówka”, we współpracy z klubem sportowym „Energetyk” Poznań uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju Mikołajkowym, który odbył się w Arenie.

W dalszych planach chcemy zorganizować międzyszkolny Wiosenny Turniej w mini–piłce siatkowej dla klas IV i V dla dziewcząt i chłopców oraz brać udział w turniejach w ramach projektu „Energetyczna Siatkówka”. Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

Powrót