Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Sylwia Kwaśnik

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 27
ul. Winiary 2

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

czwartek 16:00-17:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Czerwiec 2018

Kolejny cykl projektu „Animator Sportu” zaczęliśmy w styczniu przygotowując się jednocześnie do turnieju siatkarskiego zwanego „Turniejem Miast”, który odbył się 04.02.2018r. w Pile. W zawodach tych wzięły udział trzy zespoły „dwójek” oraz jeden zespół „trójek”. W kategorii „dwójek” zajęliśmy I, II i IX miejsce, a w „trójkach” II miejsce ulegając zespołowi z SP nr 4 Poznań. Trzy nasze zespoły awansowały do ćwierćfinału Wielkopolski Kinder Plus Sport. W turnieju wzięły udział: Zuzanna B. i Daria M. (I miejsce), Karolina A. i Jessica Ś. (II miejsce), Katarzyna C., Kinga P., Patrycja W. (IX miejsce), Wioletta K., Wiktoria W., Zuzanna Z. i Oliwia Z. (II miejsce).

W marcu nasze dziewczęta wzięły udział w kilku turniejach siatkarskich. Dnia 6 marca odbył się drugi turniej eliminacyjny w złotej „Lidze Enea”. W kategorii „dwójek” wzięły udział 4 drużyny, które w tej fazie rozgrywek zajęły I, II, III i III miejsce. Dzień później w zawodach „Enei” wzięła udział jedna „trójka” i jedna „czwórka”. Oba zespoły w swoich grupach zajęły III miejsca. W rozgrywkach Ligi Enea szkołę reprezentowały: Zuzanna B., Daria M., Karolina A., Jessica Ś., Katarzyna C., Kinga P., Natalia J., Patrycja W., Wioletta K., Wiktoria W., Oliwia Z i Zuzanna B.

Z kolei 10 marca, w Rokietnicy nasze dziewczyny pod barwą IUKS Jedynka Poznań wzięły udział w turnieju zorganizowanym przez UKS Lider Rokietnicę. Poziom turnieju był wysoki, naszym siatkarkom zabrakło trochę szczęścia i siły i walce o trzecie miejsce ulegając rywalkom. W rozgrywkach udział wzięły: Zuzanna B. i Daria M (IV miejsce).

24 marca UKS Czerwonak zorganizował turniej mini piłki siatkowej dla dziewcząt w kategorii „dwójek” i „trójek” w hali w Owińskach. Udział wzięły 3 nasze zespoły w kategorii „dwójek” i jeden w kategorii „trójek”. Dziewczęta spisały się znakomicie zajmując w dwójkach: I, IV i X miejsce, a w „trójkach” II miejsce. na turnieju zagrały: Karolina A. i Jessica Ś. (I miejsce), Katarzyna C., Daria M. i Kinga P. (IV miejsce), Natalia J. i Patrycja W. (X miejsce) oraz Wioletta K., Wiktoria W. i Zuzanna Z. (II miejsce).

Na początku kwietnia nasze dwie pary dwójek udały się na ćwierćfinał wielkopolski Kinder Plus Sport do Trzcianki. Z powodu licznych kontuzji zespół trójek, który przeszedł do tego etapu rozgrywek nie wystartował. Nasze dziewczęta w kategorii „dwójek” zajęły III i V miejsce zapewniając sobie awans do półfinałów wielkopolski Kinder Plus Sport. Półfinał odbył się dwa tygodnie później, 21 kwietnia w Kaliszu. Tam nasze pary spisały się znakomicie zajmując II i III miejsce w ww. zawodach. W turniejach udział wzięły: Zuzanna B. i Daria M. (III i III miejsce) oraz Karolina A. i Jessica Ś. (V i II miejsce).

Ostatni (trzeci) turniej eliminacyjny Liga Enea odbył się 24 i 25 kwietnia w poznańskiej hali Arena. Pierwszego dnia w kategorii „dwójek” nasze dziewczęta zajęły kolejno: I, I, III i IV miejsce, w „trójkach” IV miejsce, a w „czwórkach” III miejsce w swoich grupach. W rozgrywkach Ligi Enea szkołę reprezentowały: Zuzanna B., Daria M., Karolina A., Jessica Ś., Katarzyna C., Kinga P., Natalia J., Patrycja W., Wioletta K., Wiktoria W., Zuzanna Z., Oliwia Z. i Zuzanna B.

W maju czekały na nas dwa finały z uczestnictwem „dwójek”. Wszystkie nasze drużyny (4) awansowały do finału Ligi Enea, który odbył się 23 maja w hali Arena. Dziewczęta do finału awansowały z I, II, IX i XI miejsce. W finale udział wzięło czternaście drużyn. Nasze dziewczęta zagrały bardzo dobrze i w klasyfikacji końcowej uplasowały się na I, II, IV i X miejscu. W finale zabrakło naszej „trójki” i „czwórki”, które w trakcie eliminacji zajęły miejsca nie dające im awansu. W turnieju udział wzięły: Zuzanna B. i Daria M. (I miejsce), Karolina A. i Jessica Ś. (II miejsce), Katarzyna C. i Kinga P.(IV miejsce), Natalia J. i Patrycja W. (X miejsce). Nagrodą dla dziewczyn był wyjazd do Kołobrzegu na 3 – dniowe Campy siatkarskie.

Dzień później wszyscy uczestnicy projektu „Animator Sportu” spotkali się na boiskach MOS-u, aby wziąć udział w festynie sportowo – rekreacyjnym będącym nagrodą dla dzieci biorących udział w tym projekcie.

27 maj to termin finału wielkopolski Kinder Plus Sport. Do finału zakwalifikowały się dwa nasze zespoły, ale tylko jeden wziął udział - drugi zespół musiał odpuścić udział w turnieju z powodów zdrowotnych. Naszym młodym adeptkom siatkówki nie najlepiej poszedł ten turniej – zajęły XI miejsce, ale i tak jesteśmy bardzo dumni z tak olbrzymiego sukcesu. Byliśmy jedyną drużyną szkolną, która dotarła do półfinałów i finałów wielkopolski. Szkołę Podstawową nr 27 reprezentowały: Karolina A. i Jessica Ś.

W czerwcu 8 naszych zawodniczek i dwie z UKS Jedynka Poznań wzięły udział w turnieju singli w Kobylnicy, zajmując drużynowo I miejsce. W zawodach udział wzięły: Zuzanna B., Daria M., Karolina A., Jessica Ś., Katarzyna C., Wiktoria N., Kinga P. i Patrycja W.

Zdjęcia:

Wrzesień 2017

-

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Po grudniowej przerwie świątecznej rozpoczeliśmy siatkarskie zmagania przygotowując się na zaplanowane rozgrywki sportowe już jako Animatorzy Sportu, a czasie ferii zimowych nie próżnowaliśmy i ciężko pracowałyśmy na zimowym obozie sportowym w Krotoszynie, a 12 marca mogłyśmy sprawdzić jakie poczyniłyśmy postępy uczestnicząc w Środzie Wielkopolskiej w rozgrywkach mini siatkówki „Turniej Miast”. Nasza Szkoła wystawiała w kategorii dwójek cztery zespoły, a w kategorii czwórek jedną ekipę. Nasze siatkarki wylosowane zostały do grupy B i zmierzyły się z następującymi ekipami: SP Nr 9 Leszno 1, Września 2, Środa Wlkp. 2. Na trzy spotkania nasze dziewczęta wygrały jedno zajmując trzecie miejsce w grupie. O dalszym losie w zawodach naszych zawodniczek miał zdecydować pojedynek z SP Nr 9 Leszno 2. Dziewczyny w końcu weszły w grę i pokonały przeciwniczki awansując do ćwierćfinału Kinder + Sport z piątego miejsca.

W roczniku 2006 udział w zawodach wzięło 20 zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy po pięć drużyn. Nasze pary zostały umieszczone w każdej grupie i dzięki temu w fazie rozgrywek grupowych nie doszło do „siostrzanego starcia”. W grupie graliśmy według systemu każdy z każdym jeden set do 15 punktów z przewagą do dwóch. Zwycięzcy grup utworzyli nową grupę walczącą o miejsca 1–4. Niestety żadnej z naszych drużyn nie udało się osiągnąć tego wyniku. Zespoły, które zajęły miejsca trzecie, czwarte i piąte w swoich grupach odpadły już z turnieju, natomiast ekipy z miejsc drugich tworzyły nową grupę. W tej nowo utworzonej grupie znalazły się dwie nasze pary. Dziewczyny dzielnie zmagały się z rywalkami i obie ekipy wygrały po dwa spotkania. O tym, która z drużyn SP – 27 przejdzie do dalszego etapu rozgrywek miał zdecydować siostrzany pojedynek. Zuzanna Binkowska i Daria Meler po zaciętej walce przegrały ze starszymi o rok, bardziej doświadczonymi koleżankami – Wiolettą Kuszaj i Wiktorią Wilk zajmując w Turnieju Miast szóste miejsce. Wioletta Kuszaj i Wiktoria Wilk ostatecznie zajęły piąte miejsce awansując do ćwierćfinału Kinder + Sport.

W marcu odbyły się również rozgrywki szkolne w mini siatkówce dziewcząt i nasza szkoła uplasowała się ostatecznie na miejscu VIII w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W zawodach udział wzięły:

CZWÓRKI: Zuzanna Borowiak, Marta Czamańska, Martyna Krzyżanowska, Jagna Maćkowiak, Anna Ruta.
DWÓJKI: Wioletta Kuszaj i Wiktoria Wilk, Zuzanna Binkowska i Daria Meler, Karolina Adamczyk, Katarzyna Czamańska, Oliwia Zawistowska oraz Zuzanna Mazur, Zofia Nowicka, Zuzanna Zalewska.

W kwietniu odbył się II etap rozgrywek Kinder + Sport. W kategorii czwórek startowaliśmy bez jednej czołowej zawodniczki i nasza gra nie wyglądała zachwycająco. Ostatecznie dziewczyny nie wygrały żadnego spotkania i tym samym zakończyły swój udział w ćwierćfinale wojewódzkim Kinder + Sport. Z kolei gra naszej dwójki wyglądała dobrze, mimo, że dziewczyny nie przeszły do następnego etapu rozgrywek. Mecze, w których uległy przeciwnikowi były na dobrym poziomie, a naszym zawodniczkom brakowało turniejowego ogrania.

Szkołę reprezentowały:

CZWÓRKI: Zuzanna Borowiak, Marta Czamańska, Martyna Krzyżanowska, Jagna Maćkowiak.
DWÓJKI: Wioletta Kuszaj i Wiktoria Wilk.

Po zakończonych rozgrywkach siatkarskich zakasałyśmy rękawy i pracowałyśmy ciężko nad naszymi słabymi stronami. Jednym z argumentów i równocześnie nagrodą do dalszej pracy był zbliżający się festyn sportowo – rekreacyjny organizowany przez Poznański SZS. Dnia 31 maja na terenie MOS’u odbyła się, jak co roku, wielka impreza dla dzieci uczestniczących w programie "Trener osiedlowy", a w semestrze letnim w Animatorze Sportu. Udział w takim festynie jest dla dzieci dużą nagrodą za trud i zaangażowanie wkładane podczas treningów i startów w zawodach sportowych w czasie roku szkolnego.

Ostatnie treningi spędziliśmy na doskonaleniu taktyki w „małych grach”. Liczne treningowe turnieje w ostatnim czasie i drobne upominki zakończyły naszą całoroczną współpracę. Przed niektórymi dziewczętami czeka sierpniowy obóz sportowy.

Zdjęcia:

Grudzień 2016

W grudniu odbyła się druga runda rozgrywek Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt w SP nr 54. Pierwszy mecz zagrałyśmy z gospodarzem turnieju. Początek pierwszego seta to zacięty pojedynek obu zespołów, ale im bliżej zakończenia seta, tym coraz większa przewaga rywala. W drugim secie drużyna przeciwna nie dała nam złudzeń pewnie wygrywając całe spotkanie 2:0. Po przerwie kolejnym naszym przeciwnikiem była SP nr 10. Pierwszy set to chaotyczna gra obu drużyn. W połowie seta uzyskałyśmy kilkupunktową przewagę, ale w końcówce seta gra błędów po naszej stronie spowodowała, że po dużych emocjach wygrałyśmy 25:23. Drugi set nie szedł po naszej myśli. Przeciwnik już na początku spotkania uzyskał znaczną przewagę. Dopiero w połowie seta udało nam się dzięki dobrym serwisom najmłodszej zawodniczki turnieju doprowadzić do remisu, a później do dwupunktowej przewagi. Od tej pory szala zwycięstwa przelewała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Mimo, że nasze dziewczyny miały okazję zakończyć ten set na swoją korzyść, to jednak przeciwnik wykorzystał swoją szansę ostatecznie wygrywając pojedynek 30:28. Po dwóch rozegranych setach stan meczu to 1:1. O końcowym wyniku miał zdecydować tie-break. Po ciężkim boju nasze reprezentantki wygrały 16:14, a całe spotkanie 2:1 zapewniając sobie awans z II miejsca do trzeciego etapu rozgrywek poznańskiego SZS. Na wyróżnienie zasługuje za swoją postawę podczas gry najmłodsza zawodniczka naszej reprezentacji szkolnej Wiktoria Wilk.

Szkołę reprezentowały: Zuzanna Borowiak, Marta Czamańska, Kamila Krzyżaniak, Martyna Krzyżanowska, Nikola Kurek, Wioletta Kuszaj, Jagna Maćkowiak (kapitan), Blanka Potocka, Anna Ruta i Wiktoria Wilk.

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu nauki szkolnej w miesiącu grudniu zorganizowaliśmy sobie wewnątrzgrupowe Turnieje Mikołajkowe w kategorii singli i dwójek.

Zdjęcia:

-

Listopad 2016

Dnia 24 listopada przystąpiłyśmy do pierwszej rundy Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Pierwszy mecz zagrałyśmy z gospodarzem turnieju SP nr 62. Po pewnym wygranym pierwszym secie (25:8) drugi set padł łupem rywali (25:14). Początek trzeciego seta to nerwowa gra obu zespołów. W drugiej połowie tie-break’a nasze zawodniczki uspokoiły się, przejęły prowadzenie i nie odpuściły przeciwnikowi wygrywając tego seta 15:9, a cały mecz 2:1. Od razu po tym pojedynku przyszło zmierzyć się nam z SP nr 65. Zarówno pierwszy jak i drugi skład naszej reprezentacji pewnie pokonał rywala 2:0 (25:12; 25:15). Nasze reprezentantki awansowały do drugiego etapu rozgrywek szkolnych z I miejsca.

W zawodach udział wzięły: Zuzanna Borowiak, Marta Czamańska, Małgorzata Kowalczyk, Kamila Krzyżaniak, Martyna Krzyżanowska, Wioletta Kuszaj, Jagna Maćkowiak (kapitan), Blanka Potocka, Anna Ruta i Wiktoria Wilk.

Zdjęcia:

Październik 2016

Jak co roku (już od sześciu lat) uczestniczymy w siatkarskim memoriale „Macieja Frankiewicza”. Pierwsze turnieje były organizowane z myślą o gimnazjalistach, w których nasze reprezentacje szkolne dziewcząt zajmowały czołowe miejsca. W tym roku szkolnym, już drugi raz z rzędu, w turnieju towarzyskim uczestniczyli młodsi adepci sztuki siatkarskiej. Impreza została zorganizowana dla rocznika 2005 i młodszych w kategorii trójek siatkarskich. W grupie dziewcząt udział wzięło ponad 10 zespołów z sześciu szkół. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny. Zmagania siatkarskie odbywały się na trzech boiskach, a każde spotkanie trwało 7 minut. Po rozegraniu dwunastu spotkań okazało się, że nasza reprezentacja uplasowała się na 1 miejscu wyprzedzając takie szkoły jak: SP nr 4, SP nr 29, SP nr 50, SP nr 82 oraz gospodarza turnieju SP nr 56. Za najlepszą zawodniczkę turnieju w naszej drużynie została uznana Zuzanna Borowiak.

Szkołę reprezentowały: Marta Czamańska, Martyna Krzyżanowska, Anna Ruta, Zuzanna Borowiak, Kamila Krzyżaniak, Wioletta Kuszaj i Wiktoria Wilk.

Zdjęcia:

Wrzesień 2016

Pierwsze treningi rozpoczęliśmy 13 września. Głównym celem zajęć jest wszechstronny rozwój młodego organizmu, a także popularyzacja i rozwijanie zainteresowania piłką siatkową. Miesiąc wrzesień jest miesiącem, w którym pojawiają się w naszej sekcji siatkarskiej nowe twarze.

Zdjęcia:

-

Wprowadzenie

Zajęcia z piłki siatkowej prowadzone w ramach programu Trener Osiedlowy odbywały się systematycznie 2 razy w tygodniu - we wtorki i w czwartki. W zajęciach aktywnie i systematycznie uczestniczyły głównie dziewczęta. Dwa razy w tygodniu pilnie pogłębiały swoje umiejętności dzieci z klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej.

Zdjęcia:

-

Czerwiec 2016

Dnia 3 czerwca na terenie MOS’u odbył się, jak co roku, wielki festyn rekreacyjno-sportowy dla dzieci uczestniczących w programie „Trener osiedlowy” Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego. Udział w takim festynie jest dla dzieci dużą nagrodą za trud i zaangażowanie wkładane podczas treningów i startów w zawodach sportowych w czasie roku szkolnego. Ostatnie treningi czerwcowe spędziliśmy na doskonaleniu taktyki w „małych grach”. Liczne treningowe turnieje w ostatnim czasie i drobne upominki zakończyły naszą całoroczną pracę. Przed niektórymi dziewczętami czeka sierpniowy obóz sportowy w Krotoszynie.

Zdjęcia:

-

Maj 2016

Po nie udanym starcie w rozgrywkach Kinder Plus Sport w fazie półfinałowej zakasaliśmy rękawy i pracowaliśmy ciężko nad naszymi słabymi stronami. Jednym z argumentów i równocześnie nagrodą do dalszej pracy był zbliżający się festyn sportowo – rekreacyjny organizowany przez Poznański SZS.

Zdjęcia:

-

Kwiecień 2016

Tym razem po dwóch tygodniach od poprzednich rozgrywek przyszedł czas na rozegranie kolejnego etapu Kinder Plus Sport. Dnia 17 kwietnia nasze dziewczęta udały się Rokietnicy, aby wziąć udział w jednym z trzech półfinałów w Wielkopolsce. Podobnie jak w ćwierćfinałach w kategorii trójek było zakwalifikowanych 9 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Tym razem trafiliśmy do grupy A – pięciozespołowej. W grupach zostały rozegrane mecze do dwóch wygranych setów do 15 punktów, systemem „każdy z każdym”. W naszej grupie znalazły się następujące zespoły: UKS Szamotulanin Szamotuły I, ZS z OS nr 5 Poznań, MKS MDK Trzcianka II, UKS Lider Rokietnica. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z ZS z OS nr 5 Poznań. Mimo dobrej gry naszych dziewcząt i prowadzenia przez większość część w obu setach nie udało się dowieźć zwycięstwa. W końcowych partiach nasze siatkarki traciły głowę i ostatecznie przegrały pojedynek 0:2 (14:16; 12:15). W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z MKS MDK Trzcianka II. Niestety mecz zakończył się naszą porażką 0:2 (11:15; 11:15) i kontuzją naszej zawodniczki. Z UKS Lider Rokietnicą nie poszło nam lepiej – kolejna przegrana 0:2 (9:15; 7:15). Ostatni mecz z UKS Szamotulanin Szamotuły I to również przegrana 0:2. Nasza reprezentacja zajęła miejsca 25-27 w turnieju półfinałowym w Wielkopolsce pokonując wiele drużyn z poprzednich eliminacji. W zawodach udział wzięły: Marta Czamańska, Julia Kwaśniewska, Jagna Maćkowiak, Anna Ruta, Emilia Targoszyńska.

Zdjęcia:

Kwiecień 2016

Po półtoramiesięcznym oczekiwaniu na ćwierćfinał wielkopolski w rozgrywkach Kinder Plus Sport przyszła wreszcie kolej na sprawdzenie efektów swojej pracy na treningach. 2 kwietnia w Szamotułach odbył się jeden z pięciu ćwierćfinałów wielkopolski. W kategorii trójek było zakwalifikowanych 9 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół został przydzielony do grupy B – czterozespołowej, w której znalazły się następujące ekipy: UKS Szamotulanin Szamotuły, UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina, KS Energetyk Poznań. W grupach zostały rozegrane mecze do dwóch wygranych setów do 15 punktów systemem „każdy z każdym”. Pierwszym zespołem, z którym przyszło nam się zmierzyć byli gospodarze turnieju - UKS Szamotulanin Szamotuły. Po zaciętej walce i błędach w końcówce obu setów przegraliśmy z rywalem 0:2 (13:15; 13:15). Kolejnym przeciwnikiem był KS Energetyk Poznań I. Dużo stresu w pierwszym secie i brak zagrywki spowodował, że nasza drużyna nie nawiązała walki z przeciwnikiem przegrywając pierwszego seta 6:15. Drugi set to walka punkt za punkt, która zakończyła się zwycięstwem rywala 16:14. Ostatni mecz w grupie zagraliśmy z UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina. Tym razem nasze dziewczyny nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi wygrywając spotkanie 2:0 (15:12; 15:10). Do drugiej rundy rozgrywek wyszliśmy z trzeciego miejsca w grupie i pozostała nam walka o piąte miejsce w turnieju. Aby tego dokonać musieliśmy wygrać oba mecze, które były przed nami do rozegrania. Najpierw spotkaliśmy się KS Energetyk Poznań II, z którym wygraliśmy oba sety 15:11. GKS Rzemieślnik Kwilcz był naszym następnym rywalem. Dziewczyny z Kwilcza już na początku seta zdobyły znaczną przewagę i nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa mimo, że nasze dziewczyny systematycznie odrabiały straty. Pierwszy set zakończył się wynikiem 15:12 dla rywala. W drugim secie zdecydowana przewaga była po naszej stronie i set wygraliśmy 15:10. Przy stanie setów 1:1 przeszła kolej na tie-break’a. Nasze siatkarki od początku narzuciły swój styl i pewnie wygrały ostatniego seta 11:6, wygrywając całe spotkanie 2:1. Zajęcie piątego miejsca w turnieju dało naszej drużynie awans do następnej fazy rozgrywek. W zawodach udział wzięły: Julia Kwaśniewska, Jagna Maćkowiak, Anna Ruta.

Zdjęcia:

-

Marzec 2016

Ten miesiąc upłynął nam na ciężkiej pracy, która miała na celu przygotowanie do kolejnego etapu rozgrywek Kinder Plus Sport. Staraliśmy się poprawić wszystkie elementy techniczne i taktyczne, które sprawiały nam najwięcej problemów we wcześniejszych startach.

Zdjęcia:

-

Luty 2016

Po feriach zimowych nasze siatkarki ponownie wróciły na parkiet. Już 14 lutego podejmowały trud na Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej, na której zostały zorganizowane IX Otwarte Mistrzostwa Poznania w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza szkoła wystawiła dwa zespoły w kategorii trójek. Do turnieju zapisało się 23 drużyn z czego wystartowało 22, a te zostały rozlosowane do czterech grup. Zespół w składzie: Julia Kwaśniewska, Jagna Maćkowiak, Anna Ruta i Emilia Targoszyńska znalazły się w grupie A i podejmowały następujące drużyny: SP nr 4 Poznań I, SP nr 10 Poznań II, SP nr 2 Wronki, SP nr 12 Piła oraz SP Rogoźno, które nie dotarło na turniej. Nasz drugi zespół w składzie: Zuzanna Borowiak, Maja Gwizdowska i Martyna Krzyżanowska zostały wylosowane do grupy B, w której znalazły się takie drużyny jak: UKS Drewpal Stawiszyn, UKS Lider Rokietnica I, SP nr 4 Poznań II, ZS z OS nr 5 Poznań oraz KS ASBL. W grupie graliśmy systemem „każdy z każdym” po 6 minut.

Już o godzinie 9:00 nasza „pierwsza trójka” rozegrała swoje spotkanie z SP nr 10. Mecz szedł po naszej myśli i dziewczęta pewnie wygrały pojedynek wygrywając z przeciwnikiem 18:8. Drugie spotkanie było trochę nerwowe, ale dziewczyny skoncentrowały się w końcowej partii meczu i ostatecznie wygrały z SP nr 12 Piła 14:10. Trzecie spotkanie to pojedynek z SP nr 2 Wronki. Tutaj nasze zawodniczki pewnie zaczęły spotkanie, ale w połowie spotkania zrobiło się nerwowo i gra toczyła się punkt za punkt. Dwa bardzo dobre serwisy w końcowej części meczu dały nam zwycięstwo nad rywalem 12:9. Ostatni mecz naszej „jedynki” w grupie A to mecz z SP nr 4 Poznań. Dziewczęta od samego początku do końca prowadziły z przeciwniczkami, by ostatecznie zakończyć rywalizację na pierwszym miejscu w grupie wygrywając spotkanie 16:9.

Nasza „druga trójka” swój pierwszy mecz rozpoczęła nieco później. Rywalem „naszych” był silny zespół UKS Lider Rokietnica. Dziewczęta po dobrej grze przegrały 8:11. Warto zaznaczyć, że dla niektórych naszych dziewcząt był to pierwszy turniej. W następnej kolejce przyszło nam się zmierzyć z SP nr 4 Poznań II. W tym spotkaniu młode siatkarki nie popisały się zagrywką i spotkanie zakończyło się przegraną 10:16. Kolejny mecz to zdecydowana przewaga ZS z OS nr 5 Poznań, który w fazie finałowej okazał się liderem turnieju. Kolejny mecz to pierwsze zwycięstwo naszej „dwójki”, która wygrała to spotkanie dwoma punktami. W ostatnim mecz w grupie z UKS Drewpal Stawiszyn wynik spotkania stał pod znakiem zapytania. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną rywala 13:12. Nasza „druga trójka” zakończyła zmagania na piątym miejscu w grupie i ukończyła turniej na miejscach 17 – 20.

Zespoły, które wygrały swoją grupę stworzyły nową, która rywalizowała o miejsca 1–4. Tutaj również graliśmy po 6 minut systemem „każdy z każdym”. Pierwszym rywalem naszych dziewczyn była UKS Jedynka Września. Nasze dziewczęta zaczęły bardzo nerwowo i przeciwnik już na początku zdobył czteropunktową przewagę. „Nasze” odrabiały straty i doprowadziły do stanu 10:11. W kontrze mieliśmy piłkę w górze, ale gwizdek oznaczający koniec czasu gry przerwał akcję kończąc spotkanie jednopunktowym zwycięstwem rywala. Kolejnym przeciwnikiem okazał się zwycięzca grupy B - ZS nr 5 z OS Poznań, z którym nie podjęliśmy równorzędnej walki. Ostatnie spotkanie to mecz z SP nr 15. Tym razem dziewczęta spięły się i do piątej minuty walczyły punkt za punkt. Dwa udane serwisy rywala spowodowały, że ostatecznie ulegliśmy 8:11 i ukończyliśmy zmagania na czwartym miejscu. Warto nadmienić, że młode adeptki siatkówki zajmując czwarte miejsce w tym turnieju awansowały do kolejnego etapu rozgrywek – ćwierćfinały w Wielkopolsce.

Zdjęcia:

Styczeń 2016

8 stycznia rozegrałyśmy ostatni turniej w ramach Kinder + Sport. Podobnie jak dwa poprzednie i ten odbył się w Pile. Po tak długiej przerwie świątecznej nasz wynik rywalizacji jest zadowalający. Ponownie zajęłyśmy 8 miejsce, a druga drużyna 14. Mamy mały niedosyt, bo pierwsza drużyna miała duże szanse zagrać w pierwszej 4 turnieju. W ostatnim meczu grupy zasadniczej toczył się bój o pierwsze miejsce. Mimo, że przez całe spotkanie nasze dziewczyny prowadziły, to w końcówce seta dały prym rywalkom ulegając im 13:15. Szkołę reprezentowały: Julia Kwaśniewska, Jagna Maćkowiak, Anna Ruta, Marta Czamańska, Maja Gwizdowska, Martyna Krzyżanowska.

Zdjęcia:

-

Grudzień 2015

W grudniu szykowały nam się dwa turnieje. Jeden w ramach Kinder + Sport, drugi organizowany przez Szkołę Podstawową nr 29. Pierwszy z nich został przeniesiony na 10 stycznia 2016 roku, na drugim nie uczestniczyliśmy z powodów zdrowotnych i szkolnych. Ostatni trening w tym roku odbyliśmy 21 grudnia organizując turniej gwiazdkowy wewnątrzgrupowy, gdzie dziewczyny mogły sprawdzić swoje dotychczas zdobyte umiejętności siatkarskie.

Zdjęcia:

-

Listopad 2015

Listopad okazał się pracowitym miesiącem. W planie naszych zawodniczek oprócz regularnej pracy na poniedziałkowych i wtorkowych treningach pojawiły się trzy turnieje siatkarskie. Pierwszy z nich odbył się 8 listopada w Pile. Był to jeden z trzech turniejów w ramach rozbudowanej fazy ogólnopolskiego Turnieju Kinder + Sport. Pierwszy gwizdek sygnalizujący rozpoczęcie zawodów rozbrzmiał o godzinie dziesiątej. Od tej pory drużyny przybyłe na turniej rozpoczęły swoje zmagania. W turnieju wzięło udział 21 drużyn. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny w kategorii trójek, które drogą losowania trafiły do grupy A i C, w których startowało kolejno sześć i pięć zespołów. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do jednego wygranego seta do 15 punktów. Po kilkugodzinnych rozgrywkach nadszedł czas podsumowania zmagań. Nasza reprezentacja zajęła 10 i 16 miejsce. Jak na pierwszy tak poważny turniej, w którym startowały głównie zespoły klubowe, nasze młode siatkarki bardzo dobrze sobie poradziły. W turnieju udział wzięły: Marta Czamańska, Maja Gwizdowska, Martyna Krzyżanowska, Julia Kwaśniewska, Jagna Maćkowiak, Anna Ruta.

Drugi turniej listopadowy odbył się 9 dni później. Był to turniej czwórek rozgrywany w ramach eliminacji do Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gospodarzem imprezy siatkarskiej była Szkoła Podstawowa nr 62, która podejmowała oprócz naszej reprezentacji szkolnej również Szkołę Podstawową nr 22 i Szkołę Podstawową nr 88. Celem turnieju było rozegranie spotkań systemem „każdy z każdym” i wyłonienie dwóch najlepszych drużyn, które miały przejść do kolejnego etapu rozgrywek. Naszej szkole, mimo dzielnej postawy dziewcząt, nie udało się przejść do kolejnego etapu rozgrywek zajmując w swojej grupie III miejsce. Szkołę reprezentowały: Marta Czamańska, Maja Gwizdowska, Nikola Kurek, Julia Kwaśniewska (kapitan zespołu), Jagna Maćkowiak, Wiktoria Nieborak, Anna Ruta, Monika Sarnowska, Emilia Targoszyńska, Alicja Trzybińska.

Z kolei ostatni turniej listopadowy i drugi z cyklu Kinder + Sport przypadł na ostatni weekend listopada. W niedzielę, dnia 29 danego miesiąca, po raz kolejny w Pile dziewczęta rozpoczęły swoje rozgrywki. Tym razem gwizdek sygnalizujący inaugurację zawodów usłyszeliśmy już o godzinie 9:00. Z powodów losowych i zdrowotnych do turnieju rozstawiliśmy jedną trójkę. Dziewczęta ze skupieniem podeszły do każdego z podjętych spotkań. Popełniając mało błędów własnych wygrały dwa pierwsze spotkania. W następnym pojedynku podejmowały lidera w swojej grupie. Mecz nie rozpoczął się z naszą myślą i przeciwnik szybko zyskał znaczącą przewagę. Nasze zawodniczki nie poddały się i skrupulatnie odrabiały straty doprowadzając do remisu. Było już po 13. Dwa bardzo dobre zagrania doświadczonych rywalek spowodowały zakończenie meczu na ich korzyść. Po rozegraniu kolejnych spotkań nasza drużyna wyszła z drugiego miejsca w grupie do dalszego etapu rozgrywek i ostatecznie zajęliśmy ósme miejsce w tym turnieju poprawiając swoje osiągnięcie sprzed trzech tygodni. Reprezentacja szkolna ww. turnieju: Marta Czamańska, Maja Gwizdowska, Julia Kwaśniewska (kapitan zespołu), Jagna Maćkowiak.

Zdjęcia:

-

Październik 2015

Jak co roku (już od pięciu lat) uczestniczymy w siatkarskim memoriale „Macieja Frankiewicza”. Przez ostatnie cztery lata turniej był organizowany z myślą o gimnazjalistach, w którym nasze reprezentacje szkolne dziewcząt zajmowały czołowe miejsca. W tym roku szkolnym w turnieju towarzyskim uczestniczyli młodsi adepci sztuki siatkarskiej. Impreza została zorganizowana dla rocznika 2004 i młodszych w kategorii trójek siatkarskich. W grupie dziewcząt udział wzięło 13 zespołów z pięciu szkół. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny. Zmagania siatkarskie odbywały się na trzech boiskach, a każde spotkanie trwało 7 minut. Po rozegraniu dwunastu spotkań okazało się, że nasza reprezentacja uplasowała się na 2 miejscu ustępując jedynie Szkole Podstawowej nr 29. Za najlepszą zawodniczką turnieju w naszej drużynie została uznana Anna Ruta.

Szkołę reprezentowały: Marta Czamańska, Maja Gwizdowska, Martyna Krzyżanowska, Nikola Kurek, Julia Kwaśniewska (kapitan zespołu), Jagna Maćkowiak, Anna Ruta.

Zdjęcia:

-

Wrzesień 2015

Pierwszy sprawdzian umiejętności siatkarskich nadszedł niespodziewanie szybko, bo już 19 września bieżącego roku szkolnego. Nasze dziewczęta po niespełna 3 tygodniach treningu podejmowały reprezentację Szkoły Podstawowej nr 89. Mecz towarzyski zorganizowany w ramach festynu „Zakończenie Lata” został zaplanowany na trzy sety do 25 punktów. Mimo przewagi wiekowej po stronie rywala nasze podopieczne od samego początku pewnie przejęły inicjatywę i przez całe spotkanie nie pozwoliły przeciwnej drużynie ani razu wyjść na prowadzenie.

Zdjęcia:

-

Wprowadzenie

Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w programie Trener Osiedlowy. Głównym celem zajęć jest wszechstronny rozwój młodego organizmu, a także popularyzacja i rozwijanie zainteresowania piłką siatkową. Na moich zajęciach uczniowie uczą się i doskonalą podstawowe umiejętności techniki i taktyki gry, przepisów gry w piłkę siatkową oraz kształtują zachowania fair-play. Poprzez stosowanie ćwiczeń specjalistycznych rozwijają swoje cechy motoryczne oraz podnoszą swój poziom sprawności fizycznej. Zajęcia z piłki siatkowej prowadzone w ramach programu Trener Osiedlowy odbywają się raz w tygodniu - we wtorki. Drugi raz spotykamy się w poniedziałki w ramach art. 42 ust.2 pkt.2 Karty Nauczyciela. W zajęciach głównie uczestniczą dziewczęta z klas drugich, trzecich, czwartych i piątych.

Zdjęcia:

-

Powrót