Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Dorota Śliwińska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 50
os. Stare Żegrze 1

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 16:30-18:00

środa 15:00-16:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Maj 2018

Zajęcia w ramach animatora z piłki siatkowej odbywały się 2 razy w tygodniu po 1,5 godz. Uczestniczyli uczniowie klas V, VI i VII dziewczęta i chłopcy.Ogółem na treningi z piłki siatkowej uczestniczyło około 20 osób ze szkoły podstawowej. Celem naszych zajęć było doskonalenie techniki oraz taktyki gry w mini piłce siatkowej i w piłce siatkowej. Często łączyliśmy treningi z grupą gimnazjalistów dziewcząt i chłopców z II klasy sportowej o profilu piłki siatkowej.

W I semestrze VII klasa sportowa wraz z II klasą gim. wyjechały na trzydniowy integracyjny siatkarski wyjazd. W związku z tym, że wyjazd był bardzo udany ćwiczyli i grali wymieszani młodsi ze starszymi, sami uczniowie poprosili żeby wymieszać i ćwiczyć razem podczas treningów.

Stworzyliśmy najpierw pary mieszane podstawówka - gimnazjum gdzie ćwiczyli razem doskonaląc elementy siatkówki a następnie rozegrane były turnieje par każdy z każdym i wyłanialiśmy najlepszą parę. Następnie tworzyliśmy mieszane trójki, czwórki i szóstki ćwicząc i rozgrywając turnieje w celu wyłonienia zwyciężcy. Ćwicząc w ten sposób, bardzo się starali, wzajemnie wspierali się. Systematycznie uczęszczali na treningi. Po każdym rozegranym turnieju zwyciężcy otrzymywali drobne nagrody.Mimo że rywalizowali ze sobą atmosfera na zajęciach była bardzo sympatyczna. Mimo skończonych zajęć raz w tygodniu spotykaliśmy się na treningu.

Widząc ich duże zaangażowanie, mam nadzieję że przełoży się ich praca na pzyszłoroczną grę w rozgrywkach szkolnych.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2017

Na zajęciach uczestniczyło około 15-20 osób. Mam dwie grupy ćwiczebne dziewcząt i chłopców z klas IV-VI oraz dziewczęta i chłopcy z klas VII. W I semestrze byliśmy organizatorami 3 turniejów w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W klasach VII dwa razy byliśmy organizatorem turniejów w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Dziewczęta i chłopcy awansowali do II etapu w Igrzyskach Dzieci w mini piłce siatkowej.

We wrześniu braliśmy udział w Turnieju im. M. Frankiewicza w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców organizowanego w Krzesinach. Rozegraliśmy wiele meczów na których doskonaliśmy technikę i taktykę gry w p. siatkowej. Na tym turnieju dziewczęta zajęły I miejsce, chłopcy również I miejsce.

W szkole zorganizowałam parę meczów sparingowych dla klas VII w piłce siatkowej z klasami sportowymi z Gim I klasy.

Byłam współorganizatorem wyjazdu uczniów z klasy VII na trzy dniowe treningi siatkarskie w Wyjkowyji. Uczniowie doskonalili umiejętności techniki i taktyki gry w piłce siatkowej.

Zdjęcia:

-

Wrzesień 2017

-

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Zajęcia z mini piłki siatkowej odbywały się dwa razy w tygodniu po 1,5 h. Uczęszczały na treningi uczniowie z klas IV-VI zarówno dziewczęta i chłopcy. Średnio uczestniczyło na zajęciach 16-20 osób. Klasy VI regularnie co tydzień grali sparingi z I klasą sportową o profilu piłki siatkowejw w celu szkoleniowym. Klasy VI uczestniczyli również w turnieju klas VI z pobliskich szkół podstawowych. Nasza szkoła zajęła I miejsce.Klasy IV i V między sobą rozgrywali turnieje 2x2, 3x3 w celu doskonalenia techmiki i taktyki gry w piłce siatkowej.

Głównym zadaniem tych zajęć jest przygotowanie jak najlepiej do rozgrywek w piłce siatkowej w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia:

-

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. W tych zajęciach uczestniczą uczniowie klas IV-VI. W październiku dziewczęta i chłopcy wzięli udział w Turnieju Mini Piłki Siatkowej im. Macieja Frankiewicza w Krzesinach. Dwa razy byliśmy organizatorami turniejów w ramach Młodzieżowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Grupa dziewcząt i chłopców przeszli do II etapu rozgrywek.

Dzięki tym zajęciom uczniowie mogą systematycznie doskonalić umiejętności techniczne i taktyczne gry w piłkę siatkową, spędzać czas na sportowo, rywalizować między szkołami, cieszyć się sukcesami oraz pogodzić się z porażką.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Na zajęcia z mini-siatkówki uczestniczyły zarówno chłopcy jak i dziewczynki z klas IV-VI. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu. Raz w miesiącu organizowany był turniej w mini siatkówkę pomiędzy klasami IV, V i VI.

Zadaniem tych zajęć było zainteresować i rozbudzić zamiłowanie do tej dyscypliny sportowej oraz oraz doskonalić technikę i taktykę gry w mini piłkę siatkową. W II semestrze zorganizowany został turniej klas VI w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły. W turnieju tym wzięło udział 10 szkół podstawowych.

Na zakończenie roku wszystkie dzieci, które uczestniczyły w zajęciach w ramach Trenera Osiedlowego wzięły udział w festynie sportowo-rekreacyjnym.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2015

Zajęcia z mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców odbywały się dwa razy w tygodniu, uczestniczyło na zajęciach około 15-18 osób z klas od IV-VI. W październiku uczniowie z klas IV i V brali udział w Turnieju im. M. Frankiewicza, który odbył się w Krzesinach. W I semestrze w ramach rozgrywek eliminacyjnych zorganizowałam dwa turnieje dziewcząt i chłopców.

Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach doskonaląc swoje umiejętności gry w piłkę siatkową.

W ramach zajęć rozegraliśmy parę spotkań z Gim 27 w celu doskonalenia techniki i taktyki gry.

Zdjęcia:

-

Powrót