Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Anna Waligórska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 65
os. Kosmonautów 111

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

wtorek 14:30-16:00

czwartek 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Maj 2018

Zajęcia prowadziłam dwa razy w tygodniu z grupą dziewczynek i chłopców z klas 3. Były to przeważnie zajęcia z koszykówki, ale również były to gry i zabawy ogólnorozwojowe z różnym przyborem. Mój cel został osiągnięty, gdyż większość z tych dzieci zamierza kontynuować zabawę z koszykówką w klasie czwartej sportowej.

W marcu zorganizowałam międzyszkolny turniej mini-kosza dla chłopców z rocznika 2008-2009 i zaprosiłam zaprzyjaźnione szkoły: SP35 oraz SSP2. W marcu również dziewczynki z klas trzecich pojechały na pierwszy mecz mini-kosza do SP34. W tym semestrze uczestniczyliśmy w międzyszkolnym turnieju w „dwa ognie” dla klas 1-3, w którym nasza grupa zajęła I miejsce.

W maju braliśmy udział w turnieju mini-kosza z okazji Dnia Dziecka, który był przeznaczony dla chłopców z rocznika 2008-2009. Organizatorem była Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2.

Na podsumowanie projektu uczestniczyliśmy w festynie z okazji Dnia Dziecka. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, bo mogły korzystać z mnóstwa atrakcji, które przygotował organizator.

Zdjęcia:

Grudzień 2017

Zajęcia z Animatora Sportu prowadziłam dwa razy w tygodniu z dziewczynkami i chłopcami z klas 3. Są to przeważnie uczniowie, którzy chodzili do mnie w ubiegłym roku, więc podstawy z koszykówki mogłam realizować już na wyższym poziomie. Oprócz zajęć ogólnorozwojowych dzieci bardzo chętnie grały w „żywego kosza”, „piłkę do kapitana”, „Do 5 podań” czy „dwa ognie”. Uczestniczyliśmy również w Andrzejkowych Zawodach Sportowych, które organizowała Szkoła Podstawowa nr 7 na os. Kopernika. Oprócz konkurencji ogólnorozwojowych były też typowo koszykarskie: kozłowanie czy rzuty do kosza. Po zaciętej rywalizacji do ostatniej konkurencji nasz zespół zajął I miejsce. Uczniowie będą startować jeszcze w zawodach sportowych pt. Puchar 5 Milionów, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Zdjęcia:

Wrzesień 2017

-

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Zajęcia sportowe prowadziłam dwa razy w tygodniu: frekwencja była bardzo wysoka na zajęciach wtorkowych - średnio przychodziło 20 chłopców z klas 3 oraz 10 dziewczynek z klas 3. 7 marca zorganizowałam dla chłopców z klas 3 turniej mini-kosza i zaprosiłam 3 zespoły: SP 79, SP 35 oraz SSP 2. Celem było zachęcenie ich do uprawiania koszykówki w klasie czwartej – sportowej o profilu koszykarskim. Impreza składała się z dwóch części: wyścigi rzędów z piłkami koszykowymi oraz gra w mini-kosza. Na turnieju mój zespół zajął I miejsce. 24 maja braliśmy udział w turnieju mini-kosza dla chłopców z klas 3, który organizowała Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 na os. Wichrowym Wzgórzu. Zawody były podzielone na kilka części: wyścigi rzędów, konkurs rzutów osobistych oraz gra w mini-kosza. Na turnieju zajęliśmy II miejsce, a uczeń naszej szkoły wygrał konkurs rzutów. Oprócz zajęć z koszykówki przygotowywaliśmy się do rozgrywek międzyszkolnych w lekkiej atletyce. 25 kwietnia braliśmy udział w drużynowych biegach przełajowych: startowali chłopcy i dziewczynki z klas 4-6. Natomiast 10 czerwca chłopcy z klas 5-6, którzy uczęszczali na zajęcia sportowe brali udział w czwórboju lekkoatletycznym. 31 maja odbył się w festyn rekreacyjno-sportowy, który był zorganizowany dla dzieci biorących udział w projekcje „Animator Sportu Szkolnego”. 42-osobowa grupa z naszej szkoły wróciła bardzo zadowolona i szczęśliwa, że mogła korzystać z atrakcji, jakie przygotował organizator.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W tym roku w ramach trenera osiedlowego prowadziłam dwie grupy: we wtorki przychodzili uczniowie z klas 2-3, w środy – z klas 5-6. Zajęcia skierowane były zarówno do dziewczynek jak i chłopców. Najwięcej uczestniczyło chłopców z klas trzecich i drugich i od października musiałam grupę podzielić: dwie grupy po 25 osób (każda po 45 minut). Na wtorkowych treningach główny nacisk kładłam na ćwiczenia ogólnorozwojowe w formie zabawowej (m. in. rywalizacja w parach, bądź trójkach). Dzieci poznały również gry w nauczaniu koszykówki: piłka do kapitana, żywy kosz. Na zajęciach z grupą starszych uczniów realizowałam gry zespołowe zwłaszcza koszykówkę, lecz również przygotowywaliśmy się do rozgrywek z innych dyscyplin. W tym roku startowaliśmy w piłce ręcznej, siatkowej, unihokeju, tenisie stołowym oraz byłam gospodarzem I i II etapu piłki koszykowej chłopców. 3 grudnia uczestniczyliśmy wraz z chłopcami z SP 35 (tworzyliśmy jeden zespół) w 23 Gwiazdkowym Turnieju Mini-Kosza dla rocznika 2005 i młodszych i zajęliśmy III miejsce. W grudniu co roku startujemy w zawodach pt. Puchar 5 Milionów, który jest bardzo wyczekiwany przez najmłodszych uczniów.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Zajęcia z trenera osiedlowego realizowałam wg planu. Frekwencja na zajęciach była bardzo wysoka, dzieciom podobały się treningi. Większość uczniów opanowała podstawowe umiejętności do gry w koszykówkę. W marcu uczestniczyliśmy w pierwszym turnieju koszykówki dla klas 2-3 w SP 7. Uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i po zaciętych meczach przegrali z gospodarzem i zajęli II i III miejsce. Na ostatnich zajęciach z trenera osiedlowego zorganizowałam turniej koszykówki i zaprosiłam uczniów z SSP 2 oraz SP 35. Rywalizacja na tych zawodach przebiegała dwuetapowo: wyścigi rzędów z piłkami koszykowymi: kozłowanie, podania, rzuty do kosza oraz gra w koszykówkę. Zabawie towarzyszyły ogromne emocje zwłaszcza przy konkurencji rzutów do kosza oraz podczas gry. Nagrody rzeczowe ufundował Młodzieżowy Klub Koszykówki Pyra, z którym współpracuję od kilku lat.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Zajęcia z trenera osiedlowego prowadziłam dwa razy w tygodniu i przeznaczone były dla uczniów z klas 2-3 zarówno dla dziewczynek i chłopców. Dzieci bardzo chętnie przychodziły na te zajęcia, gdzie uczyły się kozłować piłkę, podawać i chwytać oraz rzucać do kosza. Uczniowie grali również w różnorodne gry zespołowe przygotowujące do gry w koszykówkę między innymi: "żywego kosza", "piłka do kapitana", "dwa ognie". Na tych zajęciach uczniowie rywalizowali ze sobą podczas wyścigów rzędów i szeregów - ćwiczenia ogólnorozwojowe. Duża grupa dzieci weźmie udział w zawodach sportowych pt. "Puchar 5 Milionów".

Zdjęcia:

Powrót