Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Bartosz Witkowski

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 15
os. Jana III Sobieskiego 105

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 15:30-17:00

piątek 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2018

Okres styczeń–czerwiec był dla chłopców biorących udział w programie Poznański Animator Sportu Szkolnego czasem intensywnej pracy. Oprócz treningów, gdzie doskonalili technikę gry (poruszanie się po boisku, kozłowanie, podania, rzuty) oraz taktykę (gra w ataku i obronie) brali udział w MKS Handball Lidze klas II i III „Szkraby” oraz MKS Handball Lidze klas IV.

Zawodnicy klas III bardzo dobrze radzą sobie w lidze gdzie przed ostatnim turniejem są liderem wyprzedzając o 2 punkty SP 54 oraz o 7 punktów SP 7. Gorzej wiedzie się zawodnikom klas czwartych którzy zajmują piąte miejsce. Przy dobrzej grze, teoretycznie jest szansa na brązowy medal dlatego ostatnie treningi są bardzo intensywne.

Sezon uważam za udany. Chłopcy wiele się nauczyli, frekwencja była duża (ok 15 zawodników na treningu), atmosfera w zespołach bardzo dobra.

Reprezentację klas czwartych tworzą: Maksymilian Kaszkowiak, Filip Urbaniak, Mateusz Suliński, Szymon Kasperczak, Eryk Staluszka, Damian Majorek, Mateusz Pejka, Jan Antczak, Mateusz Miecznikiewicz, Szymon Kasperczak, Leonard Borowski. W Lidze klas trzecich udział biorą: Kacper Doberstein, Karol Kaczmarek, Igor Dudzic, Szymon Kasperczak, Aleks Mordal, Borys Szafrański, Jan Rozwadowski, Kamil Drozd, Ignacy Wiśniewski, Kuba Modrowski.

Już dziś czekamy na kolejna edycję Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego oraz uczestnictwo w rywalizacji sportowej.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2017

W okresie wrzesień-grudzień 2017 roku miałem przyjemność prowadzić zajęcia z mini piłki ręcznej. Treningi odbywały się w sali sportowej naszej szkoły w każdy wtorek, (15:30-17:00) i piątek (14:30-16:00). W czasie treningów młodzi adepci szczypiorniaka nie tylko poznawali technikę gry (podania, kozłowanie, rzuty do bramki), ale również uczyli się podstaw taktyki (obrona indywidualna) oraz podstaw sędziowania. Omawialiśmy także jak grać fair play oraz jak zachowywać się pozytywnie na zawodach reprezentując naszą szkołę. Braliśmy udział w Szkolnej Lidze Szkrabów klas II i III zajmując (nie przegrywając żadnego spotkania) po trzech turniejach rewelacyjne I miejsce. Szkołę w rozgrywkach reprezentują: Kacper Doberstein, Karol Kaczmarek, Aleks Mordal, Igor Dudzic, Kuba Modrowski, Szymon Kasperczak, Borys Szafrański, Jan Rozwadowski, Mateusz Miecznikiewicz, Ignacy Wiśniewski i Marcel Rau. Zajęcia jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może frekwencja gdzie przeciętnie w treningu uczestniczyło 15 chłopców. Czekamy na nowy sezon i kolejne wyzwania sportowe.

Zdjęcia:

Wrzesień 2017

W ramach programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” prowadzę zajęcia z piłki ręcznej. Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 15:30-17:00 oraz w piątki od godziny 14:30 do godziny 16:00. W tym roku mamy zamiar wziąć udział w Szkolnej Lidze Piłki Ręcznej klas 4, udział w niej wezmą ubiegłoroczni srebrni medaliści „Ligi Szkrabów” i jednocześnie uczestnicy programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego”. Chłopcy młodsi spróbują swoich sił w Lidze Klas III. Przed nami dużo pracy, zaczynając od podstaw techniki na podstawach taktyki kończąc. Na ten moment w treningach uczestniczy 16 zawodników. Chłopcy ciężko pracują i czekają na pierwsze emocje sportowe.

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Okres styczeń–czerwiec był dla chłopców biorących udział w programie Poznański Animator Sportu Szkolnego czasem intensywnej pracy. Oprócz treningów, gdzie doskonalili technikę gry (poruszanie się po boisku, kozłowanie, podania, rzuty) oraz taktykę (gra w ataku i obronie) brali udział w MKS Handball Lidze klas II i III „Szkraby”. W ciągu sezonu chłopcy rozegrali 28 meczy zdobywając 45 punktów. Przed nami ostatni turniej. Obecnie jesteśmy na miejscu drugim i nie ma szans abyśmy ligę wygrali. Lider SP 7 ma przewagę 7 punktów i zostaje bezapelacyjnym zwycięzcą. Sezon uważam za udany. Chłopcy wiele się nauczyli, frekwencja była duża (ok. 20 zawodników na treningu), atmosfera w zespole - wzorowa, liczni kibice (rodzice) na każdym turnieju przeżywali mecze bardziej niż ich uczestnicy. Reprezentację tworzą: Antoni Roth, Maksymilian Kaszkowiak, Filip Urbaniak, Mateusz Suliński, Szymon Kasperczak, Ignacy Bielecki, Jan Antczak, Mateusz Jurkiewicz, Eryk Staluszka, Damian Majorek, Mateusz Pejka. Już dziś czekamy na kolejna edycję Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego oraz uczestnictwo w rywalizacji sportowej.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W okresie wrzesień-grudzień zajęcia prowadzone były według harmonogramu zajęć z podziałem na grupy (grupa 1 klasy III, grupa 2 klasy IV-VI). W czasie treningów chłopcy doskonalili technikę gry (kozłowanie, podania oraz rzut w wyskoku), a także skupiali się na grze w ataku szybkim oraz obronie 1:1 i 3:3. Grupa starsza brała udział w Szkolnej Lidze Piłki Ręcznej klas V zajmując po dwóch turniejach dobre drugie miejsce. Chłopcy grali w składzie: Artur Becker, Piotr Ziemniak, Norbert sokołowski, Damian Kubiak, Michał Kazimierski, Julian Niwald, Mikołaj Waraczyński, Borys Ołeniak, Patryk Marciniak, Jan Przybylski i Mateusz Dropiński. Grupa młodsza, bardzo liczna (ponad 20 zawodników) z sukcesem bierze udział w Szkolnej Lidze Szkrabów zajmując po trzech turniejach również drugie miejsce. Skład bardzo ambitnych i niezwykle pracowitych młodych zawodników: Antoni Roth, Maksymilian Kaszkowiak, Filip Urbaniak, Mateusz Suliński, Szymon Kasperczak, Ignacy Bielecki, Jan Antczak, Mateusz Jurkiewicz, Eryk Staluszka, Damian Majorek.

Awansowaliśmy również do trzeciego etapu Igrzysk Młodzieży Szkolnej pokonując w pierwszym etapie SP 20, SP 26, SP 82 oraz wygrywając drugi etap: SP 15 - SP 88 18:6, SP 15 - SP 45 16:10 i SP 15 - SP 46 10:0. Reprezentacje naszej szkoły tworzą: Jan Grzesiak, Adam Kokociński, Tomasz Rybarczyk, Robert Musiał, Konrad Rogowski, Alan Okoń, Kamil Dziamski, Mateusz Koczorowski, Maksymilian Łatko, Kamil Szypczyński, Wiktor Czainski. Kolejny etap rozgrywek już w styczniu gdzie o finał zagramy ze szkołą SP 7, kolejne dwie szkoły dołączą do grupy po zakończeniu II etapu.

Przed nami jeszcze dużo pracy i kolejne wyzwania na które już dziś czekamy z niecierpliwością.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

W okresie marzec-czerwiec miałem przyjemność prowadzić zajęcia z mini piłki ręcznej w ramach projektu Trener Osiedlowy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego. Treningi odbywały się w sali sportowej naszej szkoły w każdy czwartek w godzinach od 13:00 do 14:30. W związku z dużym zainteresowaniem i ze względu na bezpieczeństwo ćwiczących zajęcia były podzielone na dwie grupy (klasy II i III) i prowadzone co dwa tygodnie dla każdej z grup. Podczas treningów młodzi adepci szczypiorniaka uczyli się podstaw gry w piłkę ręczną: podań, chwytów, kozłowania piłki, rzutu na bramkę z miejsca i w wyskoku. Zapoznali się także z grą w obronie „sam na sam” i elementami ataku szybkiego. Dużo czasu poświęciliśmy współpracy w grupie, a także jak grać fair play oraz jak zachowywać się pozytywnie na zawodach reprezentując naszą szkołę.

Z przyczyn ode mnie niezależnych, w tej edycji programu Trener Osiedlowy musiałem zrezygnować z prowadzenia zajęć dla grupy starszej, ale nie zrezygnowałem z udziału w zawodach. Umiejętności zdobyte podczas wcześniejszej edycji pozwoliły chłopcom zdobyć w tym roku II miejsce w Szkolnej Lidze Piłki Ręcznej Klas V. Chłopcy grali w składzie: Alan Okoń, Kamil Szypczyński, Robert Musiał, Konrad Rogowski, Wiktor Czainski, Piotr Ziemniak, Norbert Sokołowski, Jan Grzesiak, Tomasz Rybarczyk, Maksymilian Łatko, Kamil Dziamski, Adam Kokociński.

Dużym osiągnięciem było zdobycie III miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Szkołę reprezentują: Bartłomiej Socha, Kacper Ołeniak, Patryk Świetlicki, Arek Zieliński, Bartek Głowacki, Kuba Wyszomirski, Daniel Wargin, Maciej Cugier, Kamil Szypczyński, Robert Musiał, Konrad Rogowski).

Zajęcia jak zawsze cieszyły się dużą popularnością, a mali uczestnicy a także ich rodzice już dziś pytają czy takie treningi odbywać się będą również za rok.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję programu Trener Osiedlowy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

W okresie wrzesień-grudzień zajęcia prowadzone były według harmonogramu zajęć z podziałem na grupy (grupa 1 klasy II i III, grupa 2 klasy IV-VI). W czasie treningów chłopcy doskonalili technikę gry (kozłowanie, podania oraz rzut w wyskoku), a także skupiali się na grze w ataku szybkim oraz obronie 1:1 i 3:3. Grupa starsza brała udział w Szkolnej Lidze Piłki Ręcznej Klas Piątych. Jak do tej pory dwa mecze wygraliśmy (z SP 71 oraz SP 46). Chłopcy grali w składzie: Alan Okoń, Kamil Szypczyński, Robert Musiał, Konrad Rogowski, Wiktor Czainski, Piotr Ziemniak, Norbert Sokołowski, Jan Grzesiak, Tomasz Rybarczyk, Maksymilian Łatko, Kamil Dziamski, Adam Kokociński. Awansowaliśmy również do trzeciego etapu Igrzysk Młodzieży Szkolnej pokonując w pierwszym etapie SP 71 (18:4), SP 28 (5:2), SP 12 (10:0) oraz po bardzo zaciętej walce wygrywając drugi etap: SP 15-SP 77 (16:17), SP 15-SP 84 (15:13) i SP 15-SP 53 (28:2). Reprezentacje naszej szkoły tworzą: Bartłomiej Socha, Kacper Ołeniak, Patryk Świetlicki, Arek Zieliński, Bartek Głowacki, Kuba Wyszomirski, Daniel Wargin, Maciej Cugier, Kamil Szypczyński, Robert Musiał, Konrad Rogowski. Kolejny etap rozgrywek już w lutym. Przed nami jeszcze dużo pracy i kolejne wyzwania na które już dziś czekamy z niecierpliwością.

Zdjęcia:

-

Powrót