wtorek 16:30-18:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Maj 2018

Zajęcia z tenisa stołowego w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego odbywały się 1 raz w tygodniu we wtorki w pierwszym semestrze i w piątki w drugim semestrze od 16:30 do 18:00. Uczęszczało na nie 11 chłopców i 8 dziewczynek. Nasi uczniowie brali udział w Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym, zdobywając I miejsce wśród chłopców i II miejsce wśród dziewcząt. Obie drużyny awansowały do Wielkopolskich Igrzysk Dzieci, na których chłopcy zdobyli V miejsce, a dziewczynki IX miejsce. Nasi uczniowie trenujący tenisa stołowego brali udział w Wielkopolskich Turniejach GP w kategoriach skrzatów, żaków, młodzików i kadetów odnosząc znaczące sukcesy.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2017

Zajęcia z tenisa stołowego w ramach programu Animato Sportu odbywały się od września do grudnia 2017 roku we wtorki w godzinach 16:30-18:00. Treningi odbywały się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu. Na zajęcia uczęszczały dziewczęta i chłopcy w wieku od 7 do 13 lat. Dzieci brały udział w rozgrywkach szkolnych, międzyszkolnych i wojewódzkich organizowanych przez Poznański SZS oraz w turniejach wojewódzkich w kategoriach skrzatów, żaków, młodzików organizowanych przez Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego. Uczniowie brali udział w Igrzyskach Dzieci - chłopcy zdobyli Mistrzostwo Poznania Szkół Podstawowych, a dziewczynki zdobyły wice-mistrzostwo SP. Obie drużyny awansowały do Wielkopolskich Igrzysk Dzieci.

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Zajęcia z tenisa stołowego w ramach programu Trener Osiedlowy odbywały się 1 raz w tygodniu we wtorki w godzinach 16:30-18:00 w Poznaniu w Szkole Podstawowej nr 50 na os. Stare Żegrze 1. Uczęszczały na nie dziewczęta i chłopcy z klas I-VI. Dzieci biorące udział w zajęciach z tenisa stołowego biorą udział w turniejach miejskich i wojewódzkich i ogólnopolskich organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy, Wielkopolski SZS oraz przez Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu. Nasi uczniowie – drużyna chłopców SP 50 w marcu wzięła udział w XI memoriale Andrzeja Grubby - edycja wojewódzka, zajmując II miejsce i awansując do Turnieju Ogólnopolskiego, który odbędzie się w Sopocie w dniach 09-11.06.2017 r. W tym turnieju startują 32 najlepsze szkoły z całego kraju. 09.04.2017 r. w Poznaniu odbył się III Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Skrzatów i skrzatek, w którym dziewczynki zdobyły III i V miejsce, a chłopcy II i VII miejsce. 30.04.2017 r. zdobyliśmy IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach WLKP Młodzików. 03.06.2017 r. w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski skrzatów, na których chłopcy zdobyli II i V miejsce.

Zdjęcia:

-

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Zajęcia z tenisa stołowego w ramach Trener Osiedlowy odbywały się 1 raz w tygodniu we wtorki w godzinach 16:30-18:00 w Poznaniu w Szkole Podstawowej nr 50 na os. Stare Żegrze 1. Uczęszczały na nie dziewczęta i chłopcy z klas I-VI. Dzieci biorące udział w zajęciach z tenisa stołowego biorą udział w turniejach miejskich i wojewódzkich organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy, Wielkopolski SZS oraz przez Wielkopolski ?Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu.

Nasi uczniowie brali udział w IMS Drużynowym tenisie stołowym SP chłopców i dziewcząt. Drużyna chłopców zdobyła I miejsce i awansowała do WIMS, które odbyły się w Grabowie nad Prosną. Na tych mistrzostwach chłopcy wywalczyli III miejsce wśród Szkół Podstawowych w Wielkopolsce. Zawodnicy SKTS "Rataje 50 Poznań" objęci tym programem biorą udział w rozgrywkach tenisa stołowego w kategoriach skrzat, żak i młodzik zajmując w nich czołowe miejsca:

1. miejsce w Turnieju UKS-ów w kategorii żaków,
  2. miejsce w Turnieju UKS-ów w kategorii żaczek,
  3. miejsce w Turnieju UKS-ów w kategorii młodzików.

3-4.12.2016 r. nasz klub wziął udział w Akademickich Mistrzostwach studentów z niepełnosprawnościami, zostaliśmy zaproszeni przez Politechnikę Poznańską. Nasi zawodnicy wywalczyli czołowe miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych. Na zakończenie mistrzostw rozegrane zostały gry towarzyskie w ramach Integracji studentów z dziećmi.

10.12.2016 r. nasz klub wziął udział w "Spotkaniu z Olimpijczykami" na PP, na którym promowaliśmy tenis stołowy.

18.12.2016 r. w SP 50 w Poznaniu odbył się II Wojewódzki Turniej Skrzatów i Żaków, na którym Jakub Obst zdobył I miejsce w skrzatach, Lena Kawicka - III miejsce w skrzatkach, a Milena Bułkowska była IV.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Zajęcia z tenisa stołowego odbywały się raz w tygodniu we wtorki od 16:30 do 18:00.

Uczęszczały na nie dziewczęta i chłopcy z klas I-V. Dzieci brały udział w turniejach szkolnych, międzyszkolnych oraz organizowanych przez Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu. Drużyna chłopców zdobyła Mistrzostwo Poznania Szkół Podstawowych, a drużyna dziewcząt zdobyła czwarte miejsce w Poznaniu. Chłopcy awansowali do Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych, w których zdobyli dziewiąte miejsce. Nasi zawodnicy brali udział w turniejach GP Wielkopolski w kategoriach skrzatów, żaków, młodzików, odnosząc znaczące sukcesy.