Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Marek Schmidt

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 14:30-16:00

czwartek 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Maj 2018

MKS Handball Liga Klas 5 - Sezon 2017/2018

Tegoroczna edycja rozgrywek ligowych w piłce ręcznej, rozpoczęła się dopiero w styczniu 2018 roku. We wcześniejszych latach bywało, że pierwsze turnieje rozpoczynały się już w listopadzie. Miejmy nadzieję, że ta nowa formuła rozgrywek będzie równie udana dla naszych szczypiornistów, jak w innych sezonach.

30.01.2018 r. w Hali widowiskowo – sportowej Arena, rozegrał się pierwszy z pięciu turniejów. W rozgrywkach uczestniczyć mogą uczniowie klas piątych (roczniki 2006 i młodsze). W pierwszej rundzie rozegraliśmy trzy mecze z SP 46, SP 77 i SP 88. Dwa mecze udało nam się wygrać i jeden przegrać, a na nasze konto wskoczyły 4 punkty.

Wyniki: SP77 – SP20 3:11; SP20 – SP46 5:9; SP20 – SP88 11:8.

Skład drużyny: Uliński Patryk, Lewandowski Filip, Lubiński Alan, Łoniewski Maks, Kostecki Piotr, Sikora Jakub, Arski Kacper, Król Adrian, Stróżyński Aron, Antoniewicz Hubert, Krawczyk Szymon, Żurek Mikołaj.

Szkoły uczestniczące:

 1. Szkoła Podstawowa nr 7,
 2. Szkoła Podstawowa nr 46 (dz),
 3. Szkoła Podstawowa nr 84,
 4. Szkoła Podstawowa nr 10,
 5. Szkoła Podstawowa nr 20,
 6. Szkoła Podstawowa nr 77,
 7. Szkoła Podstawowa nr 46 (ch),
 8. Szkoła Podstawowa nr 88.

MKS Handball Liga Klas 5 - Sezon 2017/2018 - II RUNDA

23.03.2018 ponownie gościliśmy w poznańskiej Arenie. Tym razem była to druga runda rozgrywek w piłce ręcznej klas piątych. Tego dnia przyszło nam się zmierzyć z SP 10, SP 84 i SP 46(ch). Pierwszy mecz graliśmy z piłkarzami z SP 46 i po dość niewyraźnym początku złapaliśmy swój rytm gry, aby ostatecznie wygrać 10:6. Następnie zmierzyliśmy się z reprezentacją szkoły 84 i tu toczyliśmy zacięty bój do samego końca. Na szczęście to nasza drużyna rzuciła o dwie bramki więcej (9:7). Ostatni mecz graliśmy z „DziesiątkĄ” i przegraliśmy 13:6.

Cały turniej, z dwoma wygranymi uważam za bardzo udany. Gratulacje dla zespołu.

Skład drużyny: Uliński Patryk, Lewandowski Filip, Lubiński Alan, Łoniewski Maks, Kostecki Piotr, Sikora Jakub, Arski Kacper, Barański Michał, Stróżyński Aron, Antoniewicz Hubert, Krawczyk Szymon, Żurek Mikołaj.

MKS Handball Liga Klas 5 - Sezon 2017/2018 - III RUNDA

23.04.2018 rozegraliśmy trzecią rundę ligi klas piątych w piłce ręcznej. Tym razem mieliśmy nie co osłabiony skład, ponieważ pojechaliśmy walczyć o punkty tylko z dwoma zawodnikami rezerwowymi. Pierwszy mecz zagraliśmy z liderem tabeli (SP10). Przez większość meczu dorównywaliśmy kroku kolegom z „dziesiątki” ale końcówka należała do nich – 14: 8. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z dziewczętami z SP46 i ku zdziwieniu chłopców ten mecz przegraliśmy L - 11:7. Ostatni pojedynek to potyczka z uczniami tej samej szkoły (SP46) ale z chłopcami, i tym razem udało się wygrać – 11:10.

Gratulacje dla zespołu.

Skład drużyny: Uliński Patryk, Lubiński Alan, Kostecki Piotr, Sikora Jakub, Stróżyński Aron, Antoniewicz Hubert, Krawczyk Szymon, Żurek Mikołaj, Dawidziak Mikołaj.

Terminy turniejów:

 1. I Turniej: 30.01.2018r. – Hala Arena ul. Wyspiańskiego 33 9:00 – 14:00,
 2. II Turniej 23.03.2018r. – Hala Arena ul. Wyspiańskiego 33 9:00 – 14:00,
 3. III Turniej – 23.04.2018r. – Hala Arena ul. Wyspiańskiego 33 9:00 – 14:00,
 4. IV Turniej – maj,
 5. V Turniej Finałowy – czerwiec.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2017

W tym roku zajęcia prowadzone były we wtorki i czwartki w godzinach od 14:30 do 16:00. Treningi dedykowane są dla uczniów IV–VII, ale najczęstszymi uczestnikami byli uczniowie klas piątych i czwartych (dziewczęta i chłopcy). Początkowo zajęcia odbywały się na dworze na pełnowymiarowym boisku do piłki ręcznej. Forma prowadzonych treningów była przede wszystkim zabawowa, a sama gra w postaci mini gier (wrzesień).

Następnie, tematyka naszych zajęć obejmowała zadania techniczne, takie jak np.: kozłowanie, podania, rzuty, zwody, technika gry bramkarza. Z zadań taktycznych, przećwiczyliśmy grę w obronie „każdy swego” oraz w ustawieniu 3:3, ćwiczyliśmy także rzuty z pozycji ataku. Zorganizowaliśmy turniej klas piątych, a także reprezentacja piątych kontra szóstych. Z niecierpliwością oczekujemy pierwszych startów w MKS Handball Lidze klas piątych.

Podsumowując, dzieci naszej szkoły systematycznie uczestnicząc w zajęciach i zawodach, co raz bardziej poznają specyfikację dyscypliny. Uczą się współdziałania w zespole oraz mile spędzają czas wolny.

Zdjęcia:

-

Wrzesień 2017

W roku szkolnym zajecia odbywają sie we wtorki i czwartki na 14:30. Choć większość to chłopcy, to co raz częściej uczestniczą dziewczęta. Przede wszystkim są to uczniowie klas 4-6.

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Drugi semestr zaczęliśmy od mocnego uderzenia, bowiem przyszło nam się zmierzyć w turnieju finałowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 23.02.2017 r. w poznańskiej Arenie, odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Turniej przebiegał z udziałem czterech drużyn wyłonionych w toku eliminacji, bowiem w tegorocznej edycji zgłosiło się 36 szkół. Finaliści to: SP 7, SP 34, SP 10 i SP 20.

W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z piłkarzami z „Dziesiątki”, mimo wyrównanej pierwszej połowy, lepsi okazali się uczniowie z SP 10. Drugi nasz mecz, to pojedynek z SP 34. W tym meczu od początku budowaliśmy swoja przewagę, jednak pod koniec meczu to przeciwnik częściej trafiał do naszej bramki i było bardzo nerwowo. Nasi uczniowie wytrzymali tą próbę nerwów i mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa.

W ostatnim meczu zawodów stanęliśmy naprzeciw szczypiornistom z SP 7. Stawką tego meczu był srebrny medal. Mecz toczył się po naszej myśli, i po 24 minutach gry mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

Po tym finale, zajęcia w głównej mierze dedykowane były do uczniów klas czwartych i piątych. Dwudziestka brała udział w lidze piłki ręcznej (MKS Handball Liga) na poziomie klas 4 i 5.

Za nami co miesięczne zmagania ze szczypiornistami z różnych szkół. W chwili obecnej oczekujemy na turnieje finałowe. W tym sezonie walczyć będziemy o miejsca 5 – 10.

Podsumowując, dzieci naszej szkoły systematycznie uczestniczą w zajęciach i zawodach, co raz bardziej poznają specyfikację dyscypliny. Uczą się współdziałania w zespole, kibicują podczas meczu i miło spędzają czas na sportowo.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

W okresie od września do grudnia, był realizowany w naszej szkole, projekt Trenera Osiedlowego – piłka ręczna. Przez pierwsze dwa miesiące treningi odbywały się na boisku szkolnym ze sztuczną nawierzchnią, potem przenieśliśmy się do sali gimnastycznej. Trenujemy dwa razy w tygodniu po półtorej godziny w poniedziałki i we wtorki. Uczestniczymy w rozgrywkach w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz MKS Handball Ligi.

Tematyka zajęć to głównie zadania techniczno-taktyczne wynikające z charakterystyki tej dyscypliny. Oprócz tego dajemy możliwość spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników, poprawę własnych możliwości, współdziałanie w grupie, sprawdzenia własnych umiejętności poprzez udział w turniejach. Nieobce stają się zasady „czystej gry” oraz umiejętności poprawnego kibicowania.

„Dwudziestkowa” młodzież co raz chętniej uczestniczy w zajęciach piłki ręcznej, gdzie na poziomie klas czwartych, piątych i szóstych ćwiczy około 20 chętnych uczniów.

Udział w turnieju:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców – II etap, 14.12.2016

14.12.2016 w poznańskiej Arenie odbył się turniej piłki ręcznej chłopców. Był to turniej z cykli Igrzysk Młodzieży Szkolnej, realizowany przez Poznański SZS. W naszej grupie znalazły się zespoły ze szkół: SP 21, SP 71 i SP 17. Na zawody nie pojechało dwóch zawodników co na szczęście nie miało wpływu na odniesione rezultaty. Ten turniej okazał się dla nas bardzo udany, bowiem wygraliśmy wszystkie trzy mecze i awansowaliśmy do najlepszej ósemki turnieju.

Wyniki: SP 20 – SP 17 8:3; SP 20 – SP 71 14:3; SP 20 – SP 21 14:9.

Reprezentacja szkoły: Dawid Sroczyński, Wiktor Kędziora, Mateusz Doczekalski, Daniel Leitgeber, Kacper Pachliński, Dawid Brosz, Adam Gbiorczyk, Bartosz Kardasz, Aleksander Niklas, Amadeusz Frąckowiak.

SZCZYPIORNISTA SZKOŁA – projekt piłki ręcznej

We wtorek 29.11.2016 r., trafiły do nas szkoły objęte projektem „Szczypiornista Szkoła” – SP 21 i SP 5. Rozegraliśmy mini turniej, w którym brały udział dzieci z klas trzecich i młodszych. Żadnego uczestnika nie ominęła ciekawa zabawa, a także drobny poczęstunek. Na zakończenie, szkoły otrzymały dyplomy uczestnictwa w spotkaniu.

Projekt obejmuje wybrane szkoły miasta Poznania. A w tych szkołach - dzieci – uczniów klas 1-3 oraz 4-6. Bawią się piłkami, w zabawie ćwiczą chwyt piłki, podania do kolegi i rzut do bramki. Jest ruch, aktywność fizyczna, jest zabawa, jest też nauka – przyjemna zabawa z miękką piłką.

MKS Handball Liga klas 5 – runda druga

22.11.2016 w Szkole Podstawowej nr 7, odbyła się II runda ligi klas piątych w piłce ręcznej. Ponownie nie udało nam się wygrać meczu, szkoda. Bowiem szczęście było blisko, z SP 88 przegraliśmy dwoma bramkami, a z renomowaną szkołą piłki ręcznej, to po prostu była dla nas lekcja tej dyscypliny. Na razie mamy zero punktów na koncie, ale wierzymy, że w końcu nam się uda to odmienić.

Skład drużyny: Daniel Leitgeber, Jakub Sikora, Filip Lewandowski, Piotr Kostecki, Adam Gbiorczyk, Feliks Nowak, Kacper Filipczak, Kacper Pachliński, Mateusz Czepnik.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców

18 listopada, odbył się turniej piłki ręcznej chłopców. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 15, a rywalizowaliśmy jeszcze z SP 26 i SP 82. Do awansu do dalszej rundy potrzebowaliśmy dwóch zwycięstw, bowiem dwa najlepsze zespoły z tej grupy, będą grać dalej. Pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodarzami i niestety ulegliśmy, ale na szczęście dwa następne mecze gładko wygraliśmy i możemy cieszyć się z awansu.

Skład drużyny: Wiktor Kędziora, Dawid Sroczyński, Dawid Brosz, Daniel Leitgeber, Adam Gbiorczyk, Maciej Siatka, Bartosz Kardasz, Mateusz Doczekalski, Kacper Pachliński.

Piłka Ręczna dziewcząt

W czwartek odbył się turniej fazy grupowej w piłce ręcznej, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze dziewczęta mimo ciężkiej przeprawy nie zdołały awansować do dalszego etapu rozgrywek. Przegraliśmy zarówno z SP 46 (gospodarz turnieju) oraz z SP 61. Pozostaje nam trzymać kciuki za drużynę chłopców.

Skład drużyny: Antkowiak Pola, Bartkowiak Gabrysia, Wojtkowiak Karolina, Sobczak Natalia, Dyrka Jagoda, Hałas Martyna, Szmidt Maja, Perz Karolina, Kubis Oliwia, Ochla Maja.

Piłka ręczna - MKS Handball Liga klas 5

W tegorocznej edycji rozgrywek ligowych z piłki ręcznej zgłosiło się 10 szkół. Każda runda podzielona była na trzy grupy, w których rywalizowały poszczególne szkoły. Po kilku rundach nastąpi podsumowanie klasyfikacji i podzielenie tabeli punktowej na dwie części (pierwsza piątka i druga piątka).

Na końcu rozgrywek odbędzie się turniej finałowych z udziałem pierwszej i drugiej grupy.

Dzisiaj tj. 21.10.16 zmierzyliśmy się z dwoma szkołami. Niestety pechowo zaczęliśmy inaugurację ligi, bowiem przegraliśmy oba mecze. Rywalizowaliśmy z uczniami SP 10 (triumfatorzy zeszłorocznej edycji) oraz SP 84 (trzeci zespół z zeszłego roku).

Reprezentacja naszej szkoły: Daniel Leitgeber, Jakub Laska, Mateusz Czepnik, Mikołaj Pięta, Kacper Pachliński, Feliks Nowak, Filip Lewandowski, Adam Gbiorczyk.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Prowadzone zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie chętnie spędzali czas na sportowo z piłką ręczną oraz z niecierpliwością oczekiwali na następne zawody.

Zajęcia w głównej mierze dedykowane były do uczniów klas czwartych i piątych. Od miesiąca kwietnia z dużym powodzeniem zainteresowali się uczniowie klas trzecich. Dwudziestka brała udział w lidze piłki ręcznej (MKS Handball Liga) na poziomie klas 4 i 5.

Za nami co miesięczne zmagania ze szczypiornistami z różnych szkół. W chwili obecnej oczekujemy na turnieje finałowe klas 4 i 5. Na poziomie klas czwartych będziemy walczyć w grupie o miejsca 4-8, a na poziomie klas 5 jesteśmy w pierwszej „trójce” turnieju.

Podsumowując, dzieci naszej szkoły systematycznie uczestnicząc w zajęciach i zawodach, co raz bardziej poznają specyfikację dyscypliny. Uczą się współdziałania w zespole, kibicują podczas meczu i miło spędzają czas na sportowo.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2015

W okresie od września do grudnia, był realizowany w naszej szkole, projekt Trenera Osiedlowego – piłka ręczna. Przez pierwsze dwa miesiące treningi odbywały się na boisku szkolnym ze sztuczną nawierzchnią, potem przenieśliśmy się do sali gimnastycznej. Trenujemy dwa razy w tygodniu po półtorej godziny w poniedziałki i we wtorki. Uczestniczymy w rozgrywkach w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz MKS Handball Ligii. Byliśmy także jako kibice drużyny pierwszoligowej seniorów, dopingując poznański klub MKS, w derbach Wielkopolski.

Tematyka zajęć to głównie zadania techniczno-taktyczne wynikające z charakterystyki tej dyscypliny. Oprócz tego dajemy możliwość spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników, poprawę własnych możliwości, współdziałanie w grupie, sprawdzenia własnych umiejętności poprzez udział w turniejach. Nieobce stają się zasady „czystej gry” oraz umiejętności poprawnego kibicowania.

„Dwudziestkowa” młodzież co raz chętniej uczestniczy w zajęciach piłki ręcznej, gdzie na poziomie klas czwartych, piątych i szóstych ćwiczy około 20 chętnych uczniów.

Zdjęcia:

Powrót