Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Henryk Gągola

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
os. Bohaterów II Wojny Światowej 29

Dyscyplina:

Badminton

Godziny pracy:

poniedziałek 13:00-13:45

piątek 13:00-13:45

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Maj 2018

Zajęcia szkoleniowe prowadziłem w poniedziałki i piątki w godz. 13:00-13:45. Były to zajęcia dla dużej grupy dzieci szkoły podstawowej klasy 3-6. Frekwencja na zajęciach był duża, często brakowało mi Rakietek do badmintona. Uważam, że prowadzenie tych zajęć, w tej formie, miało sens - świadczy o tym udział dzieci w rozgrywanych mistrzostwach Szkoły w badmintonie W grupie najmłodszej klasy III rocznik 2008-2009. Udział w rozgrywkach wzięło 26 chłopców, którzy rozgrywali swoje mecze od marca do końca maja. Trójka zawodników, która zdobyła medale:

  1. Tadeusz Janowski,
  2. Bruno Kupisz,
  3. Tymoteusz Stawik.

Dziewczynki, Klasy III

  1. Klara Dąbkiewicz,
  2. Ida Gałdyńska,
  3. Małgosia Pacak.

Chłopcy, Klasy IV–VI

  1. Karol Sidorowicz,
  2. Mateusz Borach,
  3. Antoni Kaźmierczak.

Najlepsi trzecioklasiści w lutym brali udział w turnieju organizowanym wspólnie z p. Bartkiem Kukurowskim z SP 82. W czerwcu powtórzyliśmy turniej aby sprawdzić jakie postępy uczynili zawodnicy naszych szkół. Z osiągniętych wyników jestem zadowolony.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2017

Zajęcia z badmintona odbywały się systematycznie w poniedziałki i piątki 13:00-13:45. Systematycznie udział brało 10-12 osób. Zdarzało się, że na zajęcia przyszło i 20 uczniów. Startowaliśmy w Igrzyskach dzieci. Chłopcy odpadli w pierwszym etapie po zaciętej walce z medalistami ze szkoły podstawowej nr 60. Natomiast dziewczynki powtórzyły brązowy medal. Dziewczynki w rozrywkach badmintona szkół podstawowych po raz drugi zdobyły brązowy medal. Konkurencja w rozgrywkach jest coraz większa i chętnych na podium jest również wielu.

Dziewczęta walczyły w składzie:

Zosia Wawrzyniak,
Monika Kłoda,
Dobrochna Wiśniewska.

Zdjęcia:

Grudzień 2017

-

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Nasze zajęcia pozalekcyjne z badmintonem

Od początku stycznia uczniowie Kas III-VI mieli okazję pograć w badmintona korzystając z Akcji Animator Sportu. Zajęcia odbywały się 4x w tygodniu. Systematycznie i pilnie ćwiczyło 23 uczniów, którzy znacząco podnieśli swój poziom gry w tej dyscyplinie sportu. W trakcie zajęć rozgrywałem turniej eliminacyjny zgłoszonych było 25 chłopców oraz 9 dziewczynek. We wrześniu zaplanowałem przeprowadzenie turnieju finałowego 6 chłopców i 6 dziewcząt.

Zdjęcia:

Powrót