Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 

Piłka Siatkowa

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    • I etap: do 10.11.2017
    • II etap: do 8.12.2017
    • III etap: do 9.02.2018
    • Finał: do 16.03.2018
  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS.

    Reprezentacja szkoły liczy od 8 do 10 osób.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • wymiary boiska: 14 m x 7 m,
    • wysokość siatki: 215 cm dziewczęta, 224 cm chłopcy,
    • obowiązuje rozmiar piłki nr 5,
    • gra się do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywane są do 25 punktów. Ewentualny 3 set decydujący rozgrywany jest do 15 punktów,
    • w pierwszym secie gra 4 zawodników + 1 rezerwowy,
    • w drugim secie pozostałych 5 zawodników,
    • w trzecim secie, rozgrywanym w przypadku remisu w setach, gra dowolna czwórka, wyznaczona z dziesiątki,
    • skład CZWÓREK ustalona przed zawodami nie może być zmieniona przez cały turniej,
    • każdy zespół może wykorzystać 2 czasy po 30 sekund w każdym secie,
    • obowiązuje rotacyjna kolejność wykonywania zagrywki,
    • zawodnik zagrywający jest zawodnikiem obrony. Zawodnik linii obrony nie może przebijać na stronę przeciwnika piłki w polu ataku znajdującej się powyżej górnej krawędzi siatki,
    • rozsądna tolerancja czystości odbić,
    • w każdym secie dozwolona jest tylko jedna podwójna zmiana tzn. można wymienić jednego z zawodników, który może wrócić w trakcie seta na swoje miejsce (druga zmiana dokonana),
    • w momencie uderzenia piłki przez zagrywającego, każdy zespół musi znajdować się na własnej stronie boiska, ustawiony zgodnie z porządkiem rotacji (z wyjątkiem zawodnika zagrywającego).
  5. Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane - 1 punkt, za walkower 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów,
    2. lepszy stosunek setów,
    3. lepszy stosunek „małych” punktów,
    4. wynik bezpośrednich spotkań (kolejno - punkty, sety, „małe punkty”).
  6. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  7. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

Wszystkie etapy - rozgrywki grupowe każdy z każdym.

Wyniki

DZIEWCZETA

Grupa A

15.11.2017, godz. 11:00 - Posnania
Wynik
SP 29
SP 77
2:0
SP 77
SP 18
2:1
SP 18
SP 70
0:2
SP 70
SP 29
0:2
SP 29
SP 18
2:0
SP 77
SP 70
0:2
Tabela rozgrywek - grupa A
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
3 6 6:0
2 SP 70
3 5 4:2
3 SP 77
3 4 2:5
4 SP 18
3 3 1:6

Grupa B

7.11.2017, godz. 9:00 - SP 84
Wynik
SP 84
SP 54
2:1
SP 54
SP 3
2:0
SP 3
SP 84
0:2
Tabela rozgrywek - grupa B
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 84
2 4 4:1
2 SP 54
2 3 3:2
3 SP 3 wo
2 0 0:4

Grupa C

8.11.2017, godz. 12:00 - SP 56
Wynik
SP 56
SP 27
0:2
SP 27
SP 82
-
SP 82
SP 56
-
Tabela rozgrywek - grupa C
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 27
1 2 2:0
2 SP 56
1 1 0:2
3 SP 82 (rez)
- - -

Grupa D

10.11.2017, godz. 10:00 - SP 4
Wynik
SP 4
SP 51
2:0
SP 88
SP 85
1:2
SP 51
SP 88
0:2
SP 85
SP 4
0:2
SP 51
SP 85
0:2
SP 4
SP 88
2:1
Tabela rozgrywek - grupa D
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 4
3 6 6:1
2 SP 85
3 5 4:3
3 SP 88
3 4 4:4
4 SP 51
3 3 0:6

Grupa E

6.11.2017, godz. 9:30 - SP 6
Wynik
SP 6
SP 90
2:1
SP 53
SP 20
2:0
SP 90
SP 53
0:2
SP 20
SP 6
0:2
SP 53
SP 6
2:0
SP 20
SP 90
0:2
Tabela rozgrywek - grupa E
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 53
3 6 6:0
2 SP 6
3 5 4:3
3 SP 90
3 4 3:4
4 SP 20
3 3 0:6

Grupa F

10.11.2017, godz. 12:00 - SP 62
Wynik
SP 62
SP 28
2:0
SP 28
SP 12
2:1
SP 12
SP 62
0:2
Tabela rozgrywek - grupa F
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 62
2 4 4:0
2 SP 28
1
2
2:3
3 SP 12
1
1
1:4

Grupa G

30.10.2017, godz. 9:15 - SP 50
Wynik
SP 50
SP 25
2:0
SP 36
SP 14
2:1
SP 25
SP 36
2:0
SP 14
SP 50
1:2
SP 25
SP 14
1:2
SP 50
SP 36
2:0
Tabela rozgrywek - grupa G
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 50
3 6 6:1
2 SP 14
3 4 4:5
3 SP 25
3 4 3:4
4 SP 36
3 4 2:5

Grupa H

7.11.2017, godz. 9:00 - SP 15
Wynik
SP 15
SP 58
2:0
SP 10
SP 65
2:0
SP 58
SP 10
0:2
SP 65
SP 15
0:2
SP 15
SP 10
2:0
SP 65
SP 58
2:0
Tabela rozgrywek - grupa H
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15
3 6 6:0
2 SP 10
3 5 4:2
3 SP 65
3 4 2:4
4 SP 58 (wo)
3 0 0:6

Grupa I (A1,B1,F2,H2)

14.12.2017, godz. 10:00 - hala Posnania
Wynik
SP 29
SP 10
2:0
SP 84
SP 28
0:2
SP 28
SP 29
0:2
SP 10
SP 84
0:2
SP 84
SP 29
2:0
SP 10
SP 28
2:0
Tabela rozgrywek - grupa I
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
3 6 6:0
2 SP 10
3 5 4:2
3 SP 28
3 4 2:4
4 SP 84
3 0 0:6

Grupa J (C1,D1,E2,G2)

7.12.2017, godz. 9:00 - SP 4
Wynik
SP 27
SP 6
0:2
SP 4
SP 14
2:0
SP 6
SP 4
0:2
SP 14
SP 27
0:2
SP 6
SP 14
2:0
SP 27
SP 4
0:2
Tabela rozgrywek - grupa J
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 4
3 6 6:0
2 SP 6
3 5 4:2
3 SP 27
3 4 2:4
4 SP 14
3 0 0:6

Grupa K (E1,F1,A2,C2)

7.12.2017, godz. 10:00 - SP 62
Wynik
SP 53
SP 70
2:0
SP 62
SP 56
2:0
SP 70
SP 62
0:2
SP 56
SP 53
0:2
SP 56
SP 70
0:2
SP 62
SP 53
0:2
Tabela rozgrywek - grupa K
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 53
3 6 6:0
2 SP 62
3 5 4:2
3 SP 70
3 4 2:4
4 SP 56
3 3 0:6

Grupa L (G1,H1,B2,D2)

11.12.2017 godz.9.15 - SP 50
Wynik
SP 50
SP 85
1:2
SP 15
SP 54
2:0
SP 54
SP 50
0:2
SP 85
SP 15
0:2
SP 50
SP 15
0:2
SP 85
SP 54
2:0
Tabela rozgrywek - grupa L
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15
3 6 6:0
2 SP 85
3 5 4:3
3 SP 50
3 4 3:4
4 SP 54
3 3 0:6

Grupa M (I1,J1,K2,L2)

6.02.2018 godz.10.00 - SP 4 Wynik
SP 29
SP 62
2:1
SP 4
SP 85
2:0
SP 62
SP 4
1:2
SP 85
SP 29
0:2
SP 62
SP 85
2:1
SP 29
SP 4
2:0
Tabela rozgrywek - grupa M
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
3 6 6:1
2 SP 4
3 5 4:3
3 SP 62
3 4 4:5
4 SP 85
3 3 1:6

Grupa N (K1,L1,I2,J2)

6.02.2018 godz.10.00 -SP 6
Wynik
SP 53
SP 10
0:2
SP 15
SP 6
2:0
SP 10
SP 15
0:2
SP 6
SP 53
0:2
SP 6
SP 10
0:2
SP 15
SP 53
2:0
Tabela rozgrywek - grupa N
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15
3 6 6:0
2 SP 10
3 5 4:2
3 SP 53
3 4 2:4
4 SP 6
3 3 0:6

Finał (M1,N1,M2,N2)

22.03.2018 godz.9.00 - SP 15
Wynik
SP 29
SP 15
0:2
SP 4
SP 10
1:2
SP 15
SP 4
2:0
SP 10
SP 29
2:1
SP 15
SP 10
2:0
SP 29
SP 4
2:1
Tabela rozgrywek - Finał
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15
3 6 6:0
2 SP 10
3 5 4:4
3 SP 29
3 4 3:5
4 SP 4
3 3 2:6

CHŁOPCY

Grupa A

10.11.2017, godz. 9:30 - SP 29
Wynik
SP 29
SP 26
2:0
SP 26
SP 58
0:0
SP 58
SP 29
0:2
Tabela rozgrywek - grupa A
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
2 4 4:0
2 SP 26 (wo)
2 0 0:2
3 SP 58 (wo)
2 0 0:2

Grupa B

9.11.2017, godz. 11:00 - SP 4
Wynik
SP 4
SP 42
2:0
SP 42
SP 3
0:0
SP 3
SP 4
0:2
Tabela rozgrywek - grupa B
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 4
2 4 4:0
2 SP 3 wo
1 0 0:2
3 SP 42 wo
1 0 0:2

Grupa C

8.11.2017, godz. 9:30 - SP 56
Wyniki
SP 56
SP 82
-
SP 82
SP 14
-
SP 14
SP 85
-
SP 85
SP 56
-
SP 56
SP 14
2:1
SP 82
SP 85
-
Tabela rozgrywek - grupa C
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 56
1 2 2:1
2 SP 14
1 1 1:2
3 SP 85 (rez)
- - -
4 SP 82 (rez)
- - -

Grupa D

31.10.2017 godz.12.30 - SP 34
Wyniki
SP 34
SP 88
2:0
SP 88
SP 71
-
SP 71
SP 54
-
SP 54
SP 34
-
SP 34
SP 71
-
SP 88
SP 54
-
Tabela rozgrywek - grupa D
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 34
1 2 2:0
2 SP 88
1 1 0:2
3 SP 71 (rez)
- - -
4 SP 54 (rez)
- - -

Grupa E

9.11.2017, godz. 9:00 - SP 15
Wyniki
SP 15
SP 12
2:0
SP 12
SP 60
0:2
SP 60
SP 65
2:0
SP 65
SP 15
0:2
SP 15
SP 60
2:0
SP 12
SP 65
0:2
Tabela rozgrywek - grupa E
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15
3 6 6:0
2 SP 60
3 5 4:2
3 SP 65
3 4 2:4
4 SP 12 (wo)
3 0 0:6

Grupa F

10.11.2017 godz.9.00 - SP 62
Wyniki
SP 62
SP 78
0:2
SP 70
SP 28
2:0
SP 78
SP 70
1:2
SP 28
SP 62
0:2
SP 28
SP 78
0:2
SP 62
SP 70
2:0
Tabela rozgrywek - grupa F
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 78
3 5 5:2
2 SP 62
3 5 4:2
3 SP 70
3 5 4:3
4 SP 28 wo
3 0 0:6

Grupa G

6.11.2017, godz. 12:00 - SP 6
Wyniki
SP 6
SP 19
2:0
SP 18
SP 51
2:0
SP 19
SP 18
0:2
SP 51
SP 6
0:2
SP 6
SP 18
2:1
SP 51
SP 19
2:0
Tabela rozgrywek - grupa G
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 18
3 6 6:1
2 SP 6
3 5 5:2
3 SP 51
3 4 2:4
4 SP 19
3 3 0:6

Grupa H

6.11.2017 godz.9.15 - SP 50
Wyniki
SP 50
SP 90
2:0
SP 53
SP 20
2:0
SP 90
SP 53
0:2
SP 20
SP 50
0:2
SP 50
SP 53
0:2
SP 90
SP 20
2:0
Tabela rozgrywek - grupa H
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 53
3 6 6:0
2 SP 50
3 5 4:2
3 SP 90
3 4 2:4
4 SP 20
3 3 0:6

Grupa I (A1, B1, F2, H2)

5.12.2017, godz. 11:30 - hala Posnania
Wyniki
SP 29
SP 62
2:0
SP 4
SP 50
2:0
SP 62
SP 4
1:2
SP 50
SP 29
0:2
SP 50
SP 62
1:2
SP 29
SP 4
2:0
Tabela rozgrywek - grupa I
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 29
3 6 6:0
2 SP 4
3 5 4:3
3 SP 62
3 4 3:5
4 SP 50
3 3 1:6

Grupa J (D1, C1, E2, G2)

29.11.2017 godz.12.30 - SP 34
Wyniki
SP 34
SP 60
2:0
SP 56
SP 6
1:2
SP 60
SP 56
1:2
SP 6
SP 34
0:2
SP 34
SP 56
2:0
SP 6
SP 60
2:1
Tabela rozgrywek - grupa J
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 34
3 6 6:0
2 SP 6
3 5 4:4
3 SP 56
3 4 3:5
4 SP 60
3 3 2:6

Grupa K (E1, F1, A2, C2)

.2017, godz. 00:00 - SP 15
Wyniki
SP 15
SP 78
2:1
SP 78
SP 14
2:1
SP ----
SP
SP 14
SP 15
0:2
SP
SP
SP
SP
Tabela rozgrywek - grupa K
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15
2 4 4:1
2 SP 78
2 3 3:3
3 SP 14
2 2 1:4
4 SP

Grupa L (H1, G1, B2, D2)

29.11.2017 godz.10.00 - SP 53
Wyniki
SP 53
SP 18
2:0
SP 18
SP 88
2:0
SP 88
SP 53
0:2
SP
SP
SP
SP
SP
SP
Tabela rozgrywek - grupa L
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 53
2 4 4:0
2 SP 18
2 3 2:2
3 SP 88
2 2 0:4
4 SP
III ETAP
GRUPA M (I1,J1,K2,L2)

28.02.2018 godz.12.30 - SP 34

1.SP 29 - SP 78  2:0
2.SP 34 - SP 18 2:0
3.SP 78 - SP 34 0:2
4.SP 18 - SP 29  0:2
5.SP 18 - SP 78 0:2
6.SP 29 - SP 34  2:1

Tabela rozgrywek - grupa M
MiejsceSzkoła Mecze Punkty Sety
1 SP 29
3 6 6:1
2 SP 34
3 5 5:2
3 SP 78
3 4 2:4
4 SP 18
3 3 0:6
GRUPA N (L1,K1,I2,J2)

8.02.2018 godz.9.00 - SP 15

1.SP 53 - SP 4  2:0
2.SP 15 - SP 6  2:0
3.SP 4 - SP 15  1:2
4.SP 6 - SP 53  0:2
5.SP 6 - SP 4  1:2
6.SP 15 - SP 53  2:1

Tabela rozgrywek - grupa N
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15
3 6 6:2
2 SP 53
3 5 5:2
3 SP 4
3 4 3:5
4 SP 6
3 3 1:6

Finał (M1, M2, N1, N2)

14.03.2018 godz.9.30 - SP 34
Wynik
SP 29
SP 15
1:2
SP 34
SP 53
1:2
SP 15
SP 53
2:1
SP 34
SP 29
0:2
SP 34
SP 15
1:2
SP 29
SP 53
2:0
Tabela rozgrywek - grupa finałowa
MiejsceSzkołaMeczePunktySety
1 SP 15
3 6 6:3
2 SP 29
3 5 5:2
3 SP 53
3 4 3:5
4 SP 34
3 3 2:6