Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 

Koszykówka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    • I etap: do 24.11.2017,
    • II etap: do 9.02.2018,
    • Finał: do 23.03.2018.
  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS.

    Reprezentacja szkoły składa się z min 10 i max 12 dziewcząt lub chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • czas gry: 4 x 6 minut,
    • piłka: numer „5”,
    • mecze powinny być rozgrywane na koszach zawieszonych na wysokości 260 cm. Odległość linii rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m. (linia przerywana koła od strony kosza),
    • nie wyznacza się linii rzutów za 3 pkt.,
    • zespół I i II kwartę gra innymi piątkami. Zawodnicy biorący udział w I kwarcie nie mogą grać w II kwarcie. W III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian. W przypadku, gdy zespół liczy 11 lub 12 zawodników zawodnicy ci są odpowiednio zawodnikami pierwszej i ew. drugiej piątki i mogą zostać zmienieni w pierwszej i drugiej kwarcie za dowolnego zawodnika występującego w tej kwarcie,
    • jeżeli zespół liczy mniej niż 10 zawodników nie zostaje dopuszczony do zawodów lub gra "poza konkursem"
    • obowiązuje:
      1. krycie “każdy swego” (zakaz gry obroną strefową),
      2. przepis połowy,
      3. przepis 3 sekund,
      4. przepis 5 sekund.
    • w przypadku remisu zarządza się 3 minutowe dogrywki,
    • w wypadku nieprzestrzegania przepisu „krycia każdy swego” i po zwróceniu uwagi trenerowi, odgwizdywany jest faul techniczny B (faul ławki). Karą jest rzut wolny, a po nim piłka zostaje przyznana jest drużynie, która wykonywała rzut,
    • o przewinieniach technicznych dla zawodników i trenerów decyduje sędzia zgodnie z przepisami PZKosz,
    • za przewinienie dokonane na zawodniku rzucającym celnie do kosza nie przyznaje się dodatkowego rzutu.
  5. Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów,
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów,
      1. większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz/-e),
      2. lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      3. lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju,
      4. większa liczba zdobytych koszy w całym turnieju.
  6. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  7. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

Wszystkie etapy - każdy z każdym.

Wyniki

DZIEWCZETA

I ETAP do 24.11.2017
GRUPA A

31.10.2017, godz. 9:00 - SP 19

1. SP 19 - SP 79 108:2
2. SP 79 - SP 11 6:37
3. SP 11 - SP 19 0:106

Tabela rozgrywek - grupa A
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 19
2 4

2
SP 11
2 3
3
SP 79
2 2
GRUPA B

25.10.2017, godz. 11:00 - SP 78

1. SP 78 - SP SAL 72:4
2. SP SAL - SP 71 54:4
3. SP 71 - SP 78 8:28

Tabela rozgrywek - grupa B
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 78
2 4

2 SP SAL
2 3

3 SP 71
2 2
GRUPA C

24.10.2017 godz.11.00 - SP 7

1. SP 7 - SP 14  105:4
2. SP 14 - SP 85  20:0
3. SP 85 - SP 7  0:20

Tabela rozgrywek - grupa C
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 7
2
4

2 SP 14
2
3

3 SP 85 wo
2
0




GRUPA D

15.12.2017 godz.9.00 - SP 18

1. SP 18 - SP 20  65:8
2. SP 20 - SP 45  20:0
3. SP 45 - SP 18  0:20

Tabela rozgrywek - grupa D
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 18
2 4

2 SP 20
2
3

3 SP 45 wo
2
0




GRUPA E

9.11.2017 godz.12.45 - SP 34

1. SP 34 - SP 5  57:5
2. SP 5 - SP 29  30:10
3. SP 29 - SP 34  1:62

Tabela rozgrywek - grupa E
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 34
2
4

2 SP 5
2
3

3 SP 29
2
2




GRUPA F

24.10.2017 godz.9.00 - SP 56

1. SP 56 - SP 59 42:18
2. SP 59 - SP 6 28:44
3. SP 6 - SP 56 18:37

SP 61 walkower

Tabela rozgrywek - grupa F
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 56
2
4

2 SP 6
2
3

3 SP 59
2
2
4 SP 61 (wo) - - -
GRUPA G

20.11.2017 godz.12.30 - SP 65

1. SP 65 - SP 28  68:3
2. SP 28 - SP
3. SP 15 - SP

Tabela rozgrywek - grupa G
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 65
1 2
2 SP 28
1 1
3 SP 15 rez
GRUPA H

10.10.2017 godz.11.00 - SP 51

1. SP 51 - SP 70  108:7
2. SP70  - SP 12  20:0
3. SP 12 - SP 51  0:20

Tabela rozgrywek - grupa H
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 51
2 4
2 SP 70
2 3
3 SP 12 wo
2 0

II ETAP
GRUPA I (A1,B1,C1,D1)

30.01.2018 godz.11.00 - SP 7

1.SP 19 - SP 7  65:29
2.SP 78 - SP 18  42:16
3.SP 7 - SP 78 23:49
4.SP 18 - SP 19  23:55
5.SP 18 - SP 7  17:29
6.SP 19 - SP 78  63:38

Tabela rozgrywek - grupa I
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 19
3 6
2 SP 78
3 5
3 SP 7
3 4
4 SP 18
3 3
GRUPA J (E1,F1,G1,H1)

16.01.2018 godz.11.00 - SP 51

1.SP 34 - SP 65  39:20
2.SP 56 - SP 51  11:52
3.SP 65 - SP 51  4:54
4.SP 56 - SP 34  14:22
5.SP 56 - SP 65  16:12
6.SP 51 - SP 34  47:16

Tabela rozgrywek - grupa J
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 51
3 6
2 SP 34
3 5
3 SP 56
3 4
4 SP 65
3 3

FINAŁ
GRUPA K (I1,I2,J1,J2)

20.03.2018 godz.9.30 - SP 51

1.SP 51 - SP 78  45:14
2.SP 34 - SP 19  10:47
3.SP 19 - SP 78  56:17
4.SP 51 - SP 34  39:23
5.SP 34 - SP 78 22:23
6.SP 19 - SP 51  22:20

Tabela rozgrywek - grupa K
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 19
3 6
2 SP 51
3 5
3 SP 78
3 4
4 SP 34
3 3

CHŁOPCY

I ETAP - do 24.11.2017
GRUPA A

28.11.2017 godz.14.00 - SP 7

1.SP 7 - SP 35  45:27
2.SP 35 - SP
3.SP  - SP

Tabela rozgrywek - grupa A
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 7
1 2
2 SP 35
1 1
3
SP
GRUPA B

24.10.2017 godz.12.30 - SP 56

1.SP 56 - SP 70  20:0
2.SP 70 - SP 14  0:20
3.SP 14 - SP 56  16:78

Tabela rozgrywek - grupa B
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 56
2 4
2 SP 14
2 3
3 SP 70 (wo)
- - -
GRUPA C

17.11.2017 godz.10.00 - SP PIJ

1.SP PIJ - SP 29  51:6
2.SP 1 - SP PIJ 23:32
3.SP 29 - SP 1  2:9

Tabela rozgrywek - grupa C
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP PIJ
2 4
2 SP 1
2 3
3 SP 29
2 2

GRUPA D

14.12.2017 godz.9.00 - SP 18

1. SP 18 - SP 20  71:34
2. SP 20 - SP 42  20:0
3. SP 42 - SP 18  0:20

Tabela rozgrywek - grupa D
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 18
2 4
2 SP 20
2 3
3 SP 42 wo
2 0

GRUPA E

17.11.2017 godz.9.00 -  SP 51

1.SP 51 - SP 85  97:2
2.SP 85 - SP 11  4:40
3.SP 11 - SP 51  11:69

Tabela rozgrywek - grupa E
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 51
2 4
2 SP 11
2 3
3 SP 85
2 2


GRUPA F

17.11.2017 godz.9.30 - SP 65

1.SPOŁ SP 2 - SP 28  58:4
2.SP 28 - SP 65  14:32
3.SP 65 -  SPOŁ SP 2  16:63

Tabela rozgrywek - grupa F
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SPOŁ SP 2
2 4
2 SP 65
2 3
3 SP 28
2 2
GRUPA G

9.11.2017 godz.11.00 - SP 6

1.SP 6 - SP 59  22:6
2.SP 59 - SP  61  26:14
3.SP 61 - SP 6 8:63

Tabela rozgrywek - grupa G
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 6
2 4
2 SP 59
2 3
3 SP 61
2 2
GRUPA H

16.01.2018 godz.9.00 - SP 19

1.SP 19 - SP 79  10:55
2.SP 79 - SP 71  47:6
3.SP 71 - SP 19  8:40

Tabela rozgrywek - grupa H
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 79
2 4
2 SP 19
2 3
3 SP 71
2 2

II ETAP
GRUPA I (A1,B1,C1,D1)

7.02.2018 godz.11.00 - SP 7

1.SP 7 - SP PIJ  43:16
2.SP 56 - SP 18  66:14
3.SP PIJ - SP 56  18:42
4.SP 18 - SP 7  12:72
5.SP 18 - SP PIJ  21:22
6.SP 7 - SP 56  31:51

Tabela rozgrywek - grupa I
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 56
3 6
2 SP 7
3 5
3 SP PIJ
3 4
4 SP 18
3 3
GRUPA J (E1,F1,G1,H1)

19.01.2018 godz.9.00 - SP 51

1.SP 51 - SP 6  51:16
2.SPOŁ SP 2 - SP 79  58:15
3.SP 6 - SPOŁ SP 2  9:50
4.SP 79 - SP 51  24:52
5.SP 79 - SP 6  36:16
6.SPOŁ SP 2 - SP 51  31:26

Tabela rozgrywek - grupa J
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SPOŁ SP 2
3 6
2 SP 51
3 5
3 SP 79
3 4
4 SP 6
3 3

FINAŁ
GRUPA K (I1,I2,J1,J2)

12.04.2018 godz.9.30 - SP 7

1.SP 56 - SPOŁ SP 2   35:44
2.SP 7 - SP 51            51:26
3.SPOŁ SP 2 - SP 7     30:34
4.SP 51 - SP 56           43:31
5.SP 7 - SP 56            48:12
6.SP 51 - SPOŁ SP 2   26:65

Tabela rozgrywek - grupa K
MiejsceSzkoła Mecze Punkty K
1 SP 7
3 6
2 SPOŁ SP 2
3 5
3 SP 51
3 4
4 SP 56
3 3