Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 

Piłka Siatkowa

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    • I etap - do 1.12.2017,
    • II etap - do 9.02.2018,
    • Finał - do 9.03.2018.
  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS oraz przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

    Reprezentacja szkoły składa się z max 12 dziewcząt i 12 chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    Wysokość siatki:

    • dziewczęta: 215 cm,
    • chłopcy: 235 cm.
    • spotkanie rozgrywa się do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywa się do 25 punktów,
    • trzeci decydujący set do 15 pkt.
  5. Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane - 1 punkt, za walkower 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów,
    2. lepszy stosunek setów,
    3. lepszy stosunek „małych” punktów,
    4. wynik bezpośredniego spotkania (kolejno - punkty, sety, „małe punkty”).
  6. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  7. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

DZIEWCZĘTA:

Drużyny Gim 5 oraz G SMS bezpośredni awans do finału.

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym (zwycięzcy awans do finału),
  • FINAŁ - mecze półfinałowe;
    • G 5 - Zwycięzca Gr G,
    • G SMS - Zwycięzca Gr H,
    następnie mecz o 3 miejsce (przegrani) i o 1 miejsce (zwycięzcy).

CHŁOPCY:

Drużyny Gim 5 oraz G 33 bezpośredni awans do finału.

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym ( dwa pierwsze zespoły awans do finału),
  • FINAŁ - mecze półfinałowe;
    • G 33 - Zwycięzca Gr E,
    • G 5 - drugi zespół Gr E,
    następnie mecz o 3 miejsce (przegrani) i o 1 miejsce (zwycięzcy).
Wyniki - dziewczęta
I ETAP - do 1.12.2017
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

20.11.2017 godz.10:00 - G 12

G 12 - G 60
2:0
1. G 12
2. G 30
3. G 60
G 60 - G 30
1:2
G 30 - G 12
0:2

Grupa B

29.11.2017 godz.12:00 - G 23

G 23 - G 26
0:3
1. G 26
2. G 23
3. G 7 (wo)
G 26 - G 7
-
G 7 - G 23
-

Grupa C

23.11.2017 godz.9:00 - G 65

G 65 - G 33
2:0
1. G 65
2. G 33
3. G 31
G 33 - G 31
2:0
G 31 - G 65
0:2

Grupa D

29.11.2017 godz.10:00 - G KAT

G KAT - G 67
0:2 1. G 67
2. G KAT
3. G 41
G 67 - G 41
2:0
G 41 - G KAT
0:2

Grupa E

28.11.2017 godz.10:00 - G 29

G 29 - G 63
0:2
1. G 63
2. G 29
3. G 35
G 63 - G 35
2:0
G 35 - G 29
0:2

Grupa F

23.11.2017 godz.12:00 - G 27

G 27 - G 56
2:0
1. G 27
2. G 58
3. G 56
G 56 - G 58
0:2
G 58 - G 27
0:2
II ETAP - do 9.02.2018

Grupa G

29.01.2018 godz.9:30 - G 12

G 12 - G 26
2:0
1. G 12
2. G 26
3. G 65
G 26 - G 65
2:1
G 65 - G 12
0:2

Grupa H

8.02.2018 godz.9:30 - G 27

G 67 - G 63
2:1
1. G 27
2. G 63
3. G 67
G 63 - G 27
0:2
G 27 - G 67
2:0
FINAŁ - 20.03.2018 godz.11:00 - Posnania
I półfinał
G 5 - G 12
2:0
1. G SMS
2. G 5
3. G 12
4. G 27
II półfinał
G 27 - G SMS 0:2
mecz o III miejsce G 12 - G 27
2:0
mecz o I miejsce G 5 - G SMS
0:2
Wyniki - chłopcy
I ETAP - do 1.12.2017
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

28.11.2017 godz.10:00 - G 29

G 29 - G 31
2:0
1. G 29
2. G 63
3. G 31
G 63 - G 31
2:1
G 63 - G 29
0:2

Grupa B

22.11.2017 godz.12.00 - G 23

G 23 - G 6
0:2 1. G 6
2. G 58
3. G 23
G 6 - G 58
2:0
G 58 - G 23
2:1

Grupa C

21.11.2017 godz.10:00 - G 27

G 27 - G 41
2:0 1. G 27
2. G 26
3. G 41
G 41 - G 26 0:2
G 26 - G 27 1:2

Grupa D

28.11.2017 godz.9:00 - G 12

G 12 - G 67
2:0
1. G 12
2. G 67
3. G 30
G 67 - G 30
2:1
G 30 - G 12
0:2
II ETAP - do 9.02.2018

Grupa E

9.02.2018 godz.9:30 - G 27

G 29 - G 6
2:0
1. G 29
2. G 6
3. G 12
4. G 27
G 6 - G 27
2:0
G 27 - G 12
0:2
G 12 - G 29
0:2
G 29 - G 27 2:1
G 6 - G 12 2:1
FINAŁ - 13.03.2018 godz.11:00 - Gim 29
I półfinał
G 33 - G 29
2:0
1. G 5
2. G 33
3. G 29
4. G 6
II półfinał
G 6 - G 5 0:2
mecz o III miejsce G 29 - G 6
2:0
mecz o I miejsce G 33 - G 5
0:2