Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Marcin Materka

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 56
ul. Tarnowska 27

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

poniedziałek 12:35-13:20

czwartek 13:35-14:20

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

ANIMATOR

Styczeń-Czerwiec 2018

Kolejna edycja programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” dobiegła końca. Brały w niej udział także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań, gdzie dwa razy w tygodniu uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych z siatkówki. Poza nauką i doskonaleniem gry w mini siatkówkę uczniowie rozwijali swoją motorykę głównie szybkość i siłę. W grach zespołowych niezwykle ważna jest umiejętność współdziałania w grupie i brania odpowiedzialności za wynik młodzi siatkarze z Krzesin mogli podnosić te umiejętności podczas turniejów mini siatkówki. Biorąc udział w rozgrywkach „Energetycznej Siatkówki” w kategorii czwórek. Podsumowaniem całego programu był udział w Wielkim Festynie Rekreacyjno–Sportowym na boisku MOS przy ulicy Gdańskiej 1 Poznań, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji między innymi trampoliny i zjeżdżalnie przez niemal cztery godziny mogły aktywnie spędzić czas.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2017

Podczas kolejnej edycji „Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego” 20017 chłopcy z Szkoły Podstawowej 56 Poznań brali udział w zajęciach piłki siatkowej w środy i czwartki. Byli to głównie chłopcy z rocznika 2005 i młodsi. Podczas zajęć młodzi siatkarze z Krzesin zapoznawali się z podstawami techniki taktyki w mini–siatkówce. Nabyte umiejętności mieli szanse konfrontować nie tylko podczas gier na zajęciach ,ale także w turnieju siatkarskich dwójek i czwórek zorganizowanym w ramach ”Energetycznej Siatkówki” oraz w turnieju im. Macieja Frankiewicza , który odbył się 13.10.2017 w hali ZSO nr2 Poznań. Podczas rywalizacji w ramach Igrzysk Dzieci organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy w pierwszym etapie chłopcy z Krzesin po wygranej z Sp. nr 14 Poznań awansowali do drugiego etapu gdzie po wyrównanej grze ulegli Sp. nr 6 Poznań i SP. nr34 Poznań wygrywając z Sp. nr 60 Poznań . Pomimo odpadnięcia z rozgrywek planowany jest dalszy udział w turniejach towarzyskich mini - siatkówki w celu motywowania zawodników do podnoszenia umiejętności siatkarskich oraz pracy nad motoryką.

Zdjęcia:

Wrzesień 2017

-

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2017

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań mogli podnosić swoje umiejętności siatkarskie dzięki programowi „Animator Sportu” w poniedziałki i czwartki po półtorej godziny w każdy dzień. Dla większości z uczestników była to kontynuacja doskonalenia podstaw techniki gry w piłkę siatkową oraz podwyższania poziomu motoryki i koordynacji. Zawodnicy zapoznawali się również podczas zajęć z podstawami taktyki mini-siatkówki.

Chłopcy którzy regularnie uczęszczali na zajęcia „Animatora Sportu” reprezentowali szkołę w cyklu turniejów ENEA CUP odbywających się od października do maja w poznańskiej Arenie gdzie występowali w dwójkach, trójkach i czwórkach. Ostatni turniej finałowy odbył się 25.05.2017. Poza tym dzieci biorące udział w programie „Animator Sportu” w dniu 31.05.2017 wzięły udział w festynie sportowym na obiekcie POSIR przy ulicy Gdańskiej 1 gdzie przez cztery godziny aktywnie spędziły czas. Dla miej sprawnych dzieci biorących udział w programie to poza lekcjami wychowania fizycznego jedyna szansa na aktywność ruchową i uczestnictwo w rywalizacji sportowej.

Zdjęcia:

TRENER OSIEDLOWY

Wrzesień-Grudzień 2016

Zajęcia z siatkówki dla chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań odbywały się w poniedziałki i czwartki. Celem zajęć było podniesienie poziomu umiejętności technicznych z piłki siatkowej oraz motoryki: skoczności, wytrzymałości, koordynacji ruchowej. Młodzi siatkarze zapoznawali się także z przepisami gry w siatkówkę, podstawami taktyki mini-siatkówki. Poza cyklicznymi zajęciami chłopcy z Krzesin mogli sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z rówieśnikami z innych poznańskich szkół podstawowych, a miało to miejsce na takich turniejach jak:

  • Turniej Piłki Siatkowej im. M. Frankiewicza,
  • Turniej w ramach rozgrywek PIMS,
  • Turnieje Energetycznej Siatkówki,
  • Turniej Mikołajkowy.

Zdjęcia:

Marzec-Czerwiec 2016

Chłopców biorących udział w I edycji programu „Trener osiedlowy” 2016 z Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań można podzielić na dwie grupy.

Pierwsza to uczniowie z klas piątych i szóstych bardziej doświadczeni reprezentujący nie pierwszy raz szkołę w rozgrywkach piłki siatkowej na oficjalnych turniejach, posiadający pewien poziom umiejętności technicznych oraz wiedzy potrzebnej do gry w mini-siatkówkę 3x3 lub 4x4. Druga grupa to chłopcy z klas od pierwszej do czwartej, którzy zapoznają się z podstawami techniki gry w mini-siatkówkę 1x1 oraz 2x2.

Pierwsze półrocze 2016 było bardzo udane dla siatkarzy z szkoły podstawowej w Krzesinach. W trzecim etapie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce wygrali spotkania z drużynami z SP 34 i SP 53 oraz ulegli drużynie gospodarzy SP 29 co w rezultacie dało awans do finału.

W finale drużyna z SP 56 zajęła czwarte miejsce rywalizując z takimi szkołami podstawowymi jak SP 4, SP 15 i SP 29. Poza oficjalnymi rozgrywkami siatkarze z Krzesin brali udział w towarzyskim turnieju, który został rozegrany 24 maja w Hali Arena. Był to turniej tak zwanych dwójek. Niektórzy chłopcy biorący udział w zajęciach zadeklarowali udział w letnim obozie siatkarskim co będzie kontynuacją ich procesu szkoleniowego.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2015

Na zajęcia z piłki siatkowej w Szkole Podstawowej nr 56 Poznań w ramach II edycji programu „Trener Osiedlowy” 2015 chodzili głównie chłopcy z klas piątych i szóstych. Zajęcia odbywały się w poniedziałki i piątki gdzie uczestnicy doskonalili technikę gry w mini siatkówkę, zapoznawali się z przepisami oraz taktyką gry. Poza tym swoje umiejętności mogli sprawdzić nie tylko rywalizując pomiędzy sobą na treningach, ale także w następujących turniejach:

  • V turniej im. M. Frankiewicza, w którym poza gospodarzami z Krzesin wystąpiły zespoły ze szkół SP 4, SP 29 i SP 50 Poznań,
  • II Festiwal Mini Siatkówki Chłopców, gdzie zawodnicy z SP 56 Poznań mieli okazję rywalizować z zespołami z czołowych klubów Wielkopolski między innymi: Murowanej Gośliny, Kalisza czy Krotoszyna,
  • Turniej Mikołajkowy zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 29 Poznań. Gdzie w kategorii dwójek młodzi siatkarze z Krzesin rywalizowali ze szkołami: SP 4, SP 34, SP 15, SP 29 wszystkie z Poznania.

Natomiast w rozgrywkach Poznańskiego SZS w siatkówce chłopców drużyna Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań awansowała do trzeciej rundy rozgrywek.

Planowany jest także udział w Otwartych Mistrzostwach Poznania w Mini Siatkówce, które odbędą się 14 – 14.02.2016.

Zdjęcia:

Powrót