Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

Przeglądasz archiwum serwisu Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za sezon 2017/2018.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej strony głównej - kliknij w logo PSZS u góry strony.

 

Piłka Ręczna

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    październik/listopad 2017

    Zawody rozgrywane będą w ARENIE.

  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS.

    Reprezentacja szkoły składa się maksymalnie z 16 dziewcząt i 16 chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • czas gry: 2 x 15 minut (jeden mecz) 2 x12 minut (turniej), lub wg ustaleń organizatora i zainteresowanych zespołów.
    • obowiązują rozmiary piłki: nr 2 – dziewczęta; nr 3 - chłopcy,
    • drużyna ma prawo wziąć 1 - minutowy czas w każdej połowie meczu,
    • dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu,
    • zmieniony jest przepis dotyczący zmian; zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu, a nie tylko wtedy, gdy drużyna zmieniająca zawodnika jest w posiadaniu piłki,
    • obowiązuje zakaz używania kleju - drużyny, których zawodnicy nie zastosują się do zakazu będą dyskwalifikowane,
    • szkoły zobowiązane są do zabezpieczenia piłek we własnym zakresie (zabierania ze sobą na turnieje).
    • obowiązują aktualne przepisy i zarządzenia ZPRP dotyczące systemu gry.

    Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis - 1 punkt, za przegrane 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów;
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:
      1. większa liczba punktów zdobytych w zawodach pomiędzy zainteresowanym i drużynami,
      2. większa różnica bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      3. większa liczba zdobytych bramek w zawodach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      4. większa różnica bramek ze wszystkich zawodów,
      5. większa liczba zdobytych bramek we wszystkich zawodach,

      Sposób wyłonienia zwycięzcy w turnieju finałowym  - przy wyniku remisowym po upływie regulaminowego czasu gry obowiązuje dogrywka 5 min, a w przypadku nierozstrzygniętego wyniku - konkurs rzutów karnych. Do rzutów karnych drużyny wystawiają trzech graczy. Jeśli nadal będzie utrzymywał się wynik remisowy kolejni gracze wykonują rzuty karne aż do rozstrzygnięcia.

  5. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  6. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • FINAŁ - mecze półfinałowe, następnie mecz o III miejsce - przegrani, mecz o I miejsce - zwycięzcy.

Wyniki

Wyniki – dziewczęta
I ETAP
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

16.10.2017, godz. 9:00

4 LO - ZS EKON 13:13 1. 4 LO
2. ZS EKONOMICZNYCH
3. 11 LO
ZS EKON - 11 LO 18:4
11 LO - 4 LO 4:22

Grupa B

16.10.2017, godz. 11:00

3 LO - ZS HAND 13:9
1. 3 LO
2. ZS HANDLOWYCH
3. LO MM
4. 2 LO
ZS HAND - LO MM
9:7
LO MM - 2 LO
4:4
2 LO - 3 LO
5:10
3 LO - LO MM
11:1
ZS HAND - 2 LO
8:1

Grupa C

17.10.2017, godz. 11:00

6 LO - 8 LO
9:9
1. 8 LO
2. 6 LO
3. 21 LO
4. ZSZ 1
8 LO - ZSZ 1 16:2
ZSZ 1 - 21 LO 3:7
21 LO - 6 LO 3:11
6 LO - ZSZ 1 12:4
8 LO - 21 LO 14:3

Grupa D

17.10.2017, godz. 9:00

ZSMS - 20 LO
17:5
1. ZSMS
2. 20 LO
3. 17 LO
20 LO - 17 LO
12:2
17 LO - ZSMS
3:16
FINAŁ - 14.11.2017, godz. 9:00
I mecz 4 LO - 3 LO
8:8 karne 11:9
1. ZSMS
2. 4 LO
3. 8 LO
4. 3 LO
II mecz 8 LO - ZSMS
8:19
mecz o 3 miejsce 3 LO - 8 LO
13:13 karne 15:16
mecz o 1 miejsce 4 LO - ZSMS
10:21
Wyniki – chłopcy
I ETAP
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

23.10.2017, godz. 9:00

ZS SAM - 6 LO
18:9

1. ZS SAMOCHODOWYCH
2. 7 LO
3. 6 LO

6 LO - 7 LO
6:6
7 LO - ZS SAM
7:15

Grupa B

23.10.2017, godz. 11:00

LO MM - ZS EKON
11:15
1. ZS EKONOMICZNYCH
2. LO MM
3. ZSL-T
ZS EKON - ZSLT
20:12
ZSLT - LO MM
8:13

Grupa C

31.10.2017, godz. 9:00

8 LO - ZSZ 6
10:0
1. ZSZ 1
2. 8 LO
3. 33 LO
4. ZSZ 6 (wo)
ZSZ 6 - ZSZ 1 0:10
ZSZ 1 - 33 LO 14:6
33 LO - 8 LO 6:11
8 LO - ZSZ 1 7:11
ZSZ 6 - 33 LO 0:10

Grupa D

23.10.2017, godz. 13:00

17 LO - 4 LO
15:11
1. 17 LO
2. 4 LO
3. 21 LO
4 LO - 21 LO
11:9
21 LO - 17 LO
11:19

Grupa E

26.10.2017, godz. 9:00

ZS MECH - 11 LO
8:14
1. 11 LO
2. ZS MECHANICZNYCH
3. 3 LO
11 LO - 3 LO
15:12
3 LO - ZS MECH
11:13

Grupa F

26.10.2017, godz. 11:00

ZSGD - 2 LO
28:8
1. ZSGD
2. 20 LO
3. 2 LO
2 LO - 20 LO
6:7
20 LO - ZSGD
6:15
II ETAP

Grupa G

6.11.2017, godz. 9:00

ZS SAM - ZS EKON
11:10
1. ZSZ 1
2. ZS SAMOCHODOWYCH
3. ZS Ekonomicznych
ZS EKON - ZSZ 1
12:12
ZSZ 1 - ZS SAM
11:10

Grupa H

6.11.2017, godz. 11:00

17 LO - 11 LO
16:14
1. ZSGD
2. 17 LO
3. 11 LO
11 LO - ZSGD
7:22
ZSGD - 17 LO
20:9
FINAŁ  14.11.2017 godz.11.30
I mecz ZSZ 1 - 17 LO
10:15
1. ZSGD
2. 17 LO
3. ZS SAMOCHODOWYCH
4. ZSZ 1
II mecz ZSGD - ZS SAM
12:8
mecz o 3 miejsce ZSZ 1 - ZS SAM
8:14
mecz o 1 miejsce 17 LO - ZSGD
11:18