Koszykówka

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 13:54

Drukuj

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    • I etap - do 24.11.2017,
    • II etap - do 9.02.2018,
    • Finał - do 16.03.2018.
  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS oraz przepisami gry Polskiego Związku Koszykówki.

    Reprezentacja szkoły składa się z max 12 dziewcząt i 12 chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • czas gry: 4 x 10 minut (jeden mecz), 4 x 8 minut (turniej) z przerwami między I i II kwartą 2 min., a między II i III kwartą 10 min., a między III i IV 2 minuty,
    • w razie remisu zarządza się 5 minutowe dogrywki,
    • czas akcji – 24 sekundy. Piłkę trzeba wprowadzić na pole przeciwnika w ciągu 8 sekund,
    • nowe 14 sekund zostają przyznane, gdy piłka dotyka obręczy po zbiórce w ataku,
    • rzuty wolne są wykonywane za każdy faul obrońców po czwartym faulu drużyny w każdej kwarcie,
    • w każdej kwarcie zespół ma prawo do 1-minutowej przerwy. W czwartej kwarcie dodatkowo jeszcze jedną,
    • rozgrywki dziewcząt odbywać się będą piłką nr 6, chłopców piłka nr 7.
  5. Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower - 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów,
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów,
      1. większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz/-e),
      2. lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      3. lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju,
      4. większa liczba zdobytych koszy w całym turnieju.
  6. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  7. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

DZIEWCZĘTA:

Drużyny Gim SMS oraz G 9 bezpośredni awans do finału.

CHŁOPCY

Wyniki

Wyniki - dziewczęta
I ETAP - do 24.11.2017
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

G 9

- - 1. G 9
- -
- -

Grupa B

15.11.2017 godz.9:00 - G 12

G 12 - G 23
34:30
1. G 12
2. G 23 
3. G 31 rez
G 31 - G 23
G 23 - G 12

Grupa C

1.12.2017 godz.11:00 - G 55

G 55 - G 5
47:14
1. G 55
2. G 5
3. G 56
G 5 - G 56
44:38
G 56 - G 55
22:64

Grupa D

9.11.2017 godz.9:30 - G 29

G 29 - G 33 55:17 1. G 29
2. G 33  
3. G 58
G 33 - G 58 31:18
G 58 - G 29 4:72

Grupa E

19.01.2018 godz.10:00 - G SAL

G SAL - G 26
7:15
1. G 26
2. G SAL
3. G 67
G 26 - G 67
41:0
G 67 - G SAL
4:21

Grupa F

G SMS

- - 1. G SMS
- -
- -
II ETAP - do 9.02.2018

Grupa G

12.2017 - G 9

G 9 - G 12
106:6
1. G 9
2. G 12
3. G 55
G 12 - G 55
26:12
G 55 - G 9
0:20

Grupa H

30.01.2018 godz.12:00 - G 29

G 29 -  G 26
20:0
1. G SMS
2. G 29
3. G 26
G 26 - G SMS
0:20
G SMS - G 29
59:56
FINAŁ - 1.03.2018 godz.10:00 - GIM 29
I półfinał
G 9 - G 29
52:34
1. G 9
2. G SMS
3. G 29
4. G 12
II półfinał
G SMS - G 12
62:2
mecz o III miejsce G 29 - G 12
34:13
mecz o I miejsce G 9 - G SMS
62:31
Wyniki - chłopcy
I ETAP - do 24.11.2017
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

27.11.2017 godz.9:00 - G 54

G 54 - G 58
61:26
1. G 54
2. G 58
3. G 31
G 58 - G 31
45:15
G 31 - G 54
7:75

Grupa B

14.12.2017 godz.11:00 - G 9

G 9 - G 65
21:32
1. G 65
2. G 33
3. G 9
G 65 - G 33
39:21
G 33 - G 9
30:22

Grupa C

21.11.2017 godz.9:00 - G PIJ

G PIJ - G 5
31:11
1. G 26
2. G PIJ
3. G 5
G 5 - G 26
14:16
G 26 - G PIJ
38:25

Grupa D

4.12.2017 godz.9:30 - G SPOŁ 2

G SPOŁ 2 - G 35
40:31
1. G SPOŁ 2
2. G 35
3. G 67
G 35 - G 67
42:22
G 67 - G SPOŁ 2
14:41

Grupa E

8.11.2017 godz.9:30 - G 12

G 12 - G KAT
33:88
1. G KAT
2. G 12
3. G 40 rez
G KAT - G 40
20:0
G 40 - G 12
0:20

Grupa F

20.11.2017 godz.11.30 - G 29

G 29 - G ISOP
126:7
1. G 29
2. G 56
3. G ISOP
G ISOP - G 56
6:36
G 56 - G 29
8:103
II ETAP - do 9.02.2018

Grupa G

5.02.2018 godz.9:00 - G 54

G 26 - G 54
27:41
1. G 54
2. G 26
3. G 65
G 54 - G 65
51:27
G 65 - G 26
27:30

Grupa H

31.01.2018 godz.11:00 - G 29

G 29 - G KAT
20:0
1. G 29
2. G SPOŁ 2
3. G KAT
G KAT - G SPOŁ 2
0:20
G SPOŁ 2 - G 29
29:104
FINAŁ - 27.03.2018 godz.10:00 - GIM 29
I półfinał
G 54 - G SPOŁ 2
49:41
1. G 29
2. G 54
3. G SPOŁ 2
4. G 26
II półfinał
G 29 - G 26
73:7
mecz o III miejsce G SPOŁ 2 - G 26
60:39
mecz o I miejsce G 54 - G 29
21:66