Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Łukasz Włoch

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
os. Bohaterów II Wojny Światowej 29

Dyscyplina:

Unihokej

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-7:45

środa 7:00-7:45

czwartek 7:00-7:45

piątek 14:00-14:45

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2020

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

Treningi unihokeja są prowadzone dla dzieci z klas czwartych i piątych, które uczęszczały już raz w tygodniu z zajęcia w klasach I-III. Poprzez formy zabawowe dzieci uczą się podstawowych elementów techniki gry w unihokeja takich jak prowadzenie piłeczki, podania i przyjęcia piłeczki, strzały do bramki czy gra bramkarza. Bardzo ważnym elementem treningów są różnego rodzaju gry przygotowujące do startu zarówno w rozgrywkach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy jak i Wielkopolski Związek Unihokeja.

Zdjęcia:

Luty-Marzec 2020

W lutym rozpoczęliśmy kolejny rok z projektem PASS i dzięki temu mogliśmy kontynuować prowadzenie treningów unihokeja w Zespole Szkół Salezjańskich. Grupa składała się z chłopców i dziewcząt z klas piątych i szóstych. Głównym tematem zajęć było nauczanie i doskonalenie techniki, czyli prowadzenia piłeczki, podań, strzałów oraz gry bramkarza. Nie zabrakło też elementów taktyki, ale przede wszystkim indywidualnej. Ważnym elementem treningu w tych kategoriach są gry i dlatego większość zajęć opierała się na nich.

Warto podkreślić, że na przełomie lutego i marca dziesięcioro zawodników wzięło udział w zgrupowaniu Kadry Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.

Grupa jest bardzo perspektywiczna i zaangażowana. Warto kontynuować z nimi pracę, a na pewno będą się rozwijać.

Zdjęcia:

-

Luty 2020

Podczas zajęć prowadzonych w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego dwadzieścioro dzieci w wieku 11-13 lat będzie doskonaliło swoje umiejętności w zakresie gry w unihokeja. Na treningach kształtujemy sprawność ogólną oraz specjalną, doskonalimy technikę gry w unihokeja oraz nauczamy taktykę. Ważnym celem jest również profilaktyka zdrowotna. Duża grupa uczestników w 2020 roku została nominowana do gry w Kadrze Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju w kategorii młodzik i młodziczka. Na zajęciach będą mogli przygotować się do turniejów międzywojewódzkich, w których reprezentować będą Poznań i Wielkopolskę.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

Na prowadzone zajęcia w ramach programu Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego w II półroczu uczęszczało 20 dzieci. Główną tematyka było nauczanie i doskonalenie techniki unihokeja. Sporą część zajęć poświęciłem na różnego rodzaju gry, które miały jak najlepiej przygotować do startów w zawodach sportowych. W trakcie programu PASS wzięliśmy udział zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy Poznań, w których zajęliśmy:

  • III miejsce w Igrzyskach Dzieci w unihokeju dziewcząt,
  • I miejsce w Igrzyskach Dzieci w unihokeju chłopców.

Dzięki temu, że chłopcy wygrali rywalizację w Poznaniu reprezentowali miasto w Wielkopolskich Igrzyskach Dzieci w unihokeju, w których zajęli bardzo dobre II miejsce. Chłopcy z rocznika 2007, 2008 i wyróżniający się z rocznika 2009 rywalizowali w turnieju eliminacyjnym Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodzików, w którym zajęli III miejsce. Dalsza część rywalizacji odbędzie się w I połowie 2020 roku. Dodatkowo dziewczynki i chłopcy z roczników 2009/2010 wzięli udział w I turnieju eliminacyjnym Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii dzieci, w którym zajęli III i IV miejsce i tutaj również dalsza część rywalizacji nastąpi w I połowie 2020 roku. Dzięki zajęciom w ramach Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego dzieci spędzają czas aktywnie, kształtują swoją motorykę i uczą się techniki gry w unihokeja. Mają możliwość startu w wielu zawodach i turniejach.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Treningi unihokeja dla grupy chłopców i dziewczynek w wieku od 12 do 9 lat odbywają się trzy razy w tygodniu: poniedziałki, środy i czwartki. Zajęcia odbywają się na dużej sali gimnastycznej z wykorzystaniem band do gry w unihokeja oraz profesjonalnego sprzętu dla zawodników. Główną tematyką jest nauka i doskonalenie techniki gry: prowadzenia piłeczki, podań i przyjęć piłeczki, strzałów do bramki, gry bramkarza. Zawsze poświęcamy sporą część treningu na różnego rodzaju gry. Dzieci trenujące unihokeja regularnie grają w rozgrywkach międzyszkolnych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy oraz Wielkopolski Związek Unihokeja.

Zdjęcia:

Powrót