Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Tomasz Cichocki

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 18
os. Armii Krajowej 100

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

poniedziałek 14:20-15:15

czwartek 12:25-13:35

piątek 16:00-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2020

-

Zdjęcia:

Luty-Czerwiec 2020

Zajęcia w ramach akcji Poznański Animator Sportu Szkolnego prowadziłem w dwóch grupach. Treningi w grupie młodszej miały głównie formę zabawową. Na wszystkich zajęciach starałem się by chłopcy ćwiczyli z półkami. Pracowałem różnych nad sprawnością ogólną. W grupie starszej wprowadzałem proste elementy taktyczne. Duży nacisk kładłem na rozwój techniki indywidualnej i sprawności ogólnej. Zajęcia te pomogły reprezentacji szkoły awansować do finału Igrzysk Dzieci w koszykówce. Niestety finały nie odbyły się.

Zdjęcia:

-

Luty 2020

W I edycji 2020 PASS prowadzę zajęcia z 2 grupami (starszą - rocznik 2007-2009 i młodszą - rocznik 2010-2013). Chłopcy z grupy starszej awansowali do finału Igrzysk Dzieci w koszykówce, startujemy również w innych dyscyplinach np. p. ręczna, siatkówka. Z grupą młodszą głównie prowadzę zajęcia w formie zabawowej.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

W II edycji 2019 roku zajęcia z Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego prowadziłem w 2 grupach, klasy 1-4 oraz 5-6. W grupie młodszej zajęcia prowadziłem głównie w formie zabaw. Wszystkie gry i zabawy prowadziłem z piłkami, wprowadzałem podstawowe elementy techniki koszykarskiej. Chłopcy bardzo licznie i chętnie uczęszczali na zajęcia. Mocno angażowali się w treningi. W grupie starszej pracowałem nad elementami techniki indywidualnej oraz wprowadzałem podstawowe elementy taktyki. Grupa młodsza rozegrała w grudniu międzyszkolny turniej koszykówki. Grupa starsza w tym roku szkolnym jeszcze nie grała w rozgrywkach szkolnych w koszykówce, ale na bazie uczestników programu uzyskała awans do półfinału Igrzysk Dzieci w piłkę ręczną oraz siatkówkę.

Zdjęcia:

Grudzień 2019

12.12.2019 w SP 18 odbyła się XV edycja turnieju „I krok z koszykówką”. W zawodach udział wzięły 3 drużyny - SP 56, SP 59 oraz gospodarz SP 18. Wszystkie drużyny rozegrały po 2 mecze. W przerwach między meczami rozegrano konkursy rzutów z dwutaktu oraz rzutów osobistych. Podczas gry chłopcy wykazywali wielkie zaangażowanie, każda udana akcja sprawiała im dużą radość. Dla większości uczestników były to pierwsze mecze w życiu, w związku z tym nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Oglądający turniej trener I ligowego Biofarmu Basket Poznań Marcin Kloziński chwalił zawodników za wolę walki i duże umiejętności. Na zakończenie turnieju wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, a wszyscy biorący udział słodki upominek.

Zdjęcia:

Czerwiec 2019

W Szkole Podstawowej nr 18 odbył się XV turniej koszykówki chłopców "I krok z koszykówką" w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. W turnieju udział brali chłopcy z trzecich klas z SP 59, SP 56 oraz gospodarz SP 18. Zawody składały się z 2 części: wyścigi rzędów oraz turnieju koszykówki. Wszystkie drużyny rozegrały po dwa mecze. W związku z tym, że dla większości uczestników był to pierwszy turniej koszykówki w życiu nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Trenerzy wybrali najlepszych zawodników drużyny, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie turnieju wszyscy chłopcy dostali pyszne słodkości przygotowane przez rodziców z SP 18.

Zdjęcia:

Styczeń-Maj 2019

W I edycji 2019 Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego prowadziłem zajęcia w 2 grupach: młodszej (klasy O-3) i starszej (klasy 8 i młodsi). Reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce w Poznańskich Igrzyskach Dzieci oraz awansowała do półfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W grupie młodszej szczególny nacisk kładłem na naukę i doskonalenie podstawowych elementów techniki koszykarskiej. Elementy te ćwiczyłem w formie zabawowej. W grupie starszej wprowadzałem podstawowe elementy taktyczne. W naszej szkole koszykówka jest bardzo popularną dyscypliną sportową. Dzieci licznie i bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach.

Zdjęcia:

Luty 2019

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W okresie wrzesień–grudzień 2018 w Szkole Podstawowej nr 18 odbywały się zajęcia sportowe w ramach akcji Poznański Animator Sportu Szkolnego. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Grupa starsza to uczniowie klas V-VIII. Grupa młodsza to uczniowie klas I-III. Podczas zajęć duży nacisk kładę na rozwijanie techniki indywidualnej, większość ćwiczeń moi uczniowie wykonują z piłkami. Ważnym elementem zajęć są ćwiczenia ogólnorozwojowe i ćwiczenia koordynacyjne. Zajęcia cieszą się dużą popularnością, w naszej szkole ok. 40 uczniów bierze udział w treningach organizowanych w ramach akcji Poznański Animator Sportu Szkolnego. W grupie starszej wprowadzam proste elementy taktyki. Reprezentacja szkoły awansowała do półfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W grupie młodszej większość ćwiczeń prowadzę w formie zabawowej. Przez gry i zabawy dzieci doskonalą swoją technikę. Głównym celem zajęć w grupie młodszej jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i czerpanie przyjemności z tej aktywności. W grudniu zorganizowałem turniej koszykówki. Turniej zorganizowałem we współpracy z klubem sportowym Biofarm Basket Poznań. W zawodach udział brały SP 18, SP 51, SP 56. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki i zaproszenia na mecz pierwszej ligi. Nagrody wręczali zawodnicy I ligowego zespołu Marcin Tomaszewski i Bartosz Jankowski.

Zdjęcia:

Powrót