Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Alicja Dubel

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 7
ul. Galileusza 14

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

środa 16:20-17:50

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2019

Od września do grudnia w ramach programu Trener Osiedlowy prowadziłam zajęcia z mini koszykówki dla chłopców z klas trzecich. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w środy. W półtoragodzinnych zajęciach brała udział 12-15 osobowa grupa.. Na zajęciach dominowała forma zabawowa oraz uproszczone gry drużynowe, w których dzieci podnosiły swoją sprawność motoryczną. Ponad to uczyły się podstawowych elementów techniki gry w koszykówkę. W tym okresie organizowane były także wyścigi rzędów oraz mini gry z elementami koszykówki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych adeptów koszykówki z naszej szkoły. Treningi dawały dzieciom sporą dawkę pozytywnych emocji oraz umożliwiały nabycie coraz to nowych umiejętności koszykarskich. Kontynuacja zajęć stworzy możliwość dalszego rozwoju umiejętności koszykarskich oraz czerpania radości z osiąganych postępów i wyników pracy.

Zdjęcia:

-

Wprowadzenie

Od września 2019 prowadzę zajęcia z koszykówki dla chłopców z klas trzecich. Treningi odbywają się raz w tygodniu w środy od 16:20 do 17:50. Zajęcia opierają się w głównej mierze na grach i zabawach, poprzez które kształtujemy sprawność ogólną oraz poznajemy podstawowe elementy techniki gry, które pozwolą nam czerpać radość podczas gry w mini koszykówkę. Zajęcia mają na celu popularyzację koszykówki w środowisku najmłodszych uczniów w naszej szkole oraz zachęcić do kontynuacji nauki w klasie sportowej. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Zdjęcia:

Powrót