Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Emilia Maćkowiak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 84
ul. Świętego Szczepana 3

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

środa 15:00-16:30

czwartek 15:00-16:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Czerwiec 2020

Zajęcia w ramach Animator Sportu Dzieci i Młodzieży w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 odbywały się zgodnie z planem i harmonogramem. Cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci. W czasie pandemii zostały zawieszone ale wykorzystując nauczanie zdalne kontakt z uczestnikami programu został zachowany. Raz w tygodniu odbywały się konsultacje on-line oraz wysyłane zadania do samodzielnego wykonania w domu. Zadania uwzględniały wzmacnianie głównych partii mięśniowych oraz ćwiczenia koordynacji ruchowej.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2019

Uczennice naszej szkoły, poprzez zajęcia sportowe, maja możliwość spędzania czasu w formie sportowej. Uczą się charakterystyki dyscypliny oraz współpracy w zespole, a co za tym idzie podejmowania decyzji i odpowiedzialności za nie, współpracy w zespole i wzajemnej pomocy. Zawodniczki doskonalą rozwój ogólny, elementy techniki i taktyki gry, sumiennie przygotowują się do startu w turniejach sportowych z piłki siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci i Enea Akademia Siatkówki. Podnoszą sprawności fizyczną i umiejętności ruchowe. Rozbudzają zainteresowania daną dyscypliną sportu, wyrabiają właściwe zachowania sportowe i współdziałania zespołowe.

Zdjęcia:

-

Styczeń-Maj 2019

Na zajęciach główny nacisk położony był na gry i zajęcia ruchowe o profilu piłki siatkowej oraz na sprawność ogólną i ćwiczenia specjalistyczne. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i frekwencją. Braliśmy też udział w cyklicznych turniejach organizowanych przez Akademię siatkówki oraz inicjowaliśmy własne turnieje z zaprzyjaźnionymi szkołami.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Zajęcia w Szkole podstawowej nr 84 odbywają się systematycznie dwa razy w tygodniu. Spośród grupy dziewczynek uczestniczących w zajęciach wyłoniono grupę reprezentującą szkołę w zawodach sportowych. Uczestnictwo w Igrzyskach Dzieci pozwoliło przejść do II etapu rozgrywek. Dziewczynki uczestniczyły też w turniejach Akademii siatkówki rywalizując z zespołami z Poznania a także z województwa. Dziewczynki oprócz rywalizacji z innymi zespołami, rozwijają swoją sprawność ogólną i specjalną. Potrafią aktywnie spędzać czas z dala od komputera, telefonu. Działania profilaktyczne pozwalają wyrobić pozytywne nawyki, dbałości o siebie, własne zdrowie i higienę.

Zdjęcia:

Powrót