Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Sebastian Pięta

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 3
os. Piastowskie 27

Dyscyplina:

Piłka Nożna

Godziny pracy:

wtorek 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty 2020

W tej edycji Animatora Sportu Szkolnego prowadzę zajęcia z unihokeja dla klas 2/3/4. Zajęcia przewidziane są dla dziewcząt i chłopców. Będziemy poznawać przede wszystkim technikę gry, uczyć się prowadzenia piłki, podawać i przyjmować piłkę, oddawać strzały na bramkę oraz inne aspekty techniczne niezbędne w grze w unihokeja. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć oprócz poznania aspektów technicznych gry jest również:

 • zagospodarowanie czasu wolnego,
 • kontynuowanie prowadzenia grupy dziewcząt i chłopców unihokeju,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozwijanie tolerancji wobec innych dzieci,
 • rozwijanie u dzieci odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych,
 • kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play,
 • wykształcenie u dzieci samodyscypliny i nawyku do systematycznej pracy,
 • zachęcenie poprzez zajęcia do trenowania w klubie sportowym,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej),
 • uczestnictwo w innych imprezach sportowych organizowanych przez szkoły i miasto Poznań,
 • promocja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego w środowiskach lokalnych.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

Od września do grudnia prowadziłem zajęcia w ramach projektu Animator Sportu Szkolnego. Była to kontynuacja prowadzenia grup z pierwszej edycji, gdzie celem było przygotowanie uczniów do zawodów sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy. Zajęcia prowadziłem z unihokeja i przeznaczone były dla dziewcząt i chłopców klas 5-8. Oprócz wyżej wspomnianego celu chciałem dzieciom i młodzieży zapewnić:

 • zagospodarowanie czasu wolnego,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • kształcenie samodyscypliny oraz wychowania ogólnego,
 • opanowanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole, akceptacji siebie i innych, kultury kibicowania, stosowania zasad „fair play” w sporcie i w życiu,
 • poznanie i zrozumienie podstawowych wartości związanych z uczestnictwem człowieka w kulturze fizycznej i sporcie,
 • poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia sportowca,
 • zainteresować dyscypliną sportu jaką jest unihokej,
 • rozwijać zainteresowania piłką nożną,
 • Wyrobić nawyk do systematycznej pracy i systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowych.

Uczestniczyliśmy także w zawodach organizowanych przez Poznański Związek Sportowy w unihokeju dziewcząt i chłopców we wszystkich dostępnych dla nas kategoriach czyli Igrzysk dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w których to w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dla dziewcząt zajęliśmy 4 miejsce w mieście Poznaniu.

Ogólnie w zawodach wzięło udział z naszej szkoły 45 uczniów klas 5-6.

Na zajęciach realizowałem głównie zagadnienia z techniki i taktyki gry w unihokeja i techniki gry w piłkę nożną i w następnej edycji chciałbym kontynuować trenowanie utworzonych przeze mnie grup i rozwijać ich zainteresowania.

Zdjęcia:

-

Listopad 2019

25 listopada w SP 78 rozegrany został finał Mistrzostw Miasta Poznania w Unihokeju Dziewcząt (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). W turnieju finałowym zameldowały się dokładnie te same szkoły co w roku ubiegłym: SP 78 – gospodarze zawodów, SP 85, SP Salezjanie i nasza reprezentacja SP 3. Niestety finał podobnie jak w zeszłym roku nie był dla Nas udany gdyż zajęliśmy 4 miejsce. Jednakże trzeba pamiętać, iż graliśmy z najlepszymi szkołami w mieście jesteśmy 4 szkołą miasta Poznania.

W tym roku szkołę reprezentowały:

 1. Maria Zwierzycka,
 2. Anita Marek,
 3. Amelia Kaliszuk,
 4. Jagoda Kieniewicz,
 5. Julia Konieczna,
 6. Anna Gewiss,
 7. Sandra Szafrańska,
 8. Justyna Andrzejewska,
 9. Aleksandra Zalewska,
 10. Amelia Grabarkiewicz,
 11. Marta urbańska.

Zdjęcia:

Listopad 2019

11 listopada chłopcy z klas 8:

 • Lucjan Szeszuła,
 • Maciej Dźwigała,
 • Piotr Sierzchuła,
 • Jakub Pawlak,
 • Igor Piotrowski,

reprezentowali szkołę w turnieju piłki nożnej z okazji Dnia Niepodległości, który był organizowany w szkole Podstawowej nr 50 na os. Stare Żegrze. Chłopcy zajęli na tym turnieju 5 miejsce.

Zdjęcia:

Listopad 2019

Dnia 5 listopada w Szkole Podstawowej nr 45 odbył się II etap unihokeja dziewcząt rocznika 2005 i młodszych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rozgrywek przystąpiła w/w szkoła nr 45, 85 i SP 3. Po losowaniu przypadło nam grać drugi mecz i mogliśmy pooglądać mecz naszych rywalek. Mecz zakończył się wynikiem 4: 0 dla SP 85 co jak okazało się później nie było bez znaczenia. Drugi mecz – nasz mecz, gramy z SP 85. Po zaciętym boju niestety przegrywamy 4:2. Jak się okazało później strzelone 2 bramki tej szkole dały nam awans do finałów ponieważ mecz z SP 45 zakończył się remisem 1:1. Tym sposobem SP 3 znalazła się w gronie 4 najlepszych Szkół Podstawowych w Unihokeja w mieście Poznaniu.

Reprezentacja SP 3:

 • Anita Marek,
 • Maria Zwierzycka,
 • Sandra Szafrańska,
 • Amelia Kaliszuk,
 • Jagoda Kieniewicz,
 • Julia Konieczna,
 • Anna Gewiss,
 • Aleksandra Zalewska,
 • Justyna Andrzejewska.

Zdjęcia:

Październik 2019

Od 15 do 18 października Szkoła Podstawowa nr 3 w Poznaniu uczestniczyła w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, czyli Mistrzostwach Miasta Poznania w unihokeju. Pierwsi do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2005 i młodsze. W swojej grupie rywalizowały z SP 47 i SP 51. Zawody odbywały się na odnowionej pięknie wyglądającej hali Posir. Piękna był też gra dziewcząt, które swoje zmagania zaczęły od starcia z SP 47. Mecz ten zakończył się wynikiem 10:0 dla naszej szkoły. Po 10 minutowej przerwie dziewczęta rywalizowały z SP 51. Rywal lepiej dysponowany pod względem technicznym ale przede wszystkim motorycznym co było widać po twarzach zmęczonych zawodniczek. W tym meczu dziewczęta z SP 3 wygrały 7:2 i zapewniły sobie awans do następnej fazy rozgrywek.

Reprezentacja SP 3 Poznań:

 • Maria Zwierzycka,
 • Anita Marek,
 • Amelia Kaliszuk,
 • Jagoda Kieniewicz,
 • Julia Konieczna,
 • Anna Gewiss,
 • Sandra Szafrańska,
 • Aleksandra Zalewska,
 • Justyna Andrzejewska.

W tej samej hali 3 godziny później rozrywki rozpoczęli chłopcy rocznika 2005 i młodszych. Pierwszy mecz rozgrywali z SP 51. Pewne zwycięstwo 5:3. Następny mecz to rywalizacja z SP 20. Rywal mocny jak co roku i wymagający. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się remisem 2:2. Niestety nasza reprezentacja nie przegrywając żadnego meczu nie awansowała do kolejnej rundy rozgrywek gdyż SP 20 wygrała z SP 51 5:1 i awansowała różnicą bramek.

Reprezentacja chłopców SP 3:

 • Mikołaj Czaiński,
 • Jakub Pawlak,
 • Piotr Sierzchuła,
 • Krystian Wasyniak,
 • Bruno Sroczyński,
 • Olaf Cichecki,
 • Maciej Dźwigała,
 • Igor Piotrowski,
 • Lucjan Szeszuła,
 • Kacper Kozak,
 • Paweł Michalak,
 • Kornel Kuipers.

W środę 16 października rozgrywki rozpoczęły się dla chłopców rocznika 2007 i młodszych dla naszej szkoły. W naszej grupie były szkoły SP 11, SP 25 i my. Pierwszy mecz z SP 11 zakończył się wynikiem 4:0 i po grze całego zespołu można było optymistycznie spojrzeć na drugi mecz , który mieli chłopcy rozegrać 10 minut po pierwszym. Jednak SP 25 to znana szkoła hokeja na trawie i spodziewaliśmy się zupełnie innego, bardziej wymagającego rywala i też tak było. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 2:1.Było nieźle ale niepewnie. Druga tercja to wynik 3: 0 dla nas i wyglądało to już dobrze. 5:1 to niezła zaliczka przed 3 tercją. Jednak w 3 ostatniej tercji chłopcy z SP 25 wykazali się lepszym przygotowaniem kondycyjnym co było widać z każdą upływającą minutą. Wynik 2:0 w trzeciej tercji dla rywala. Ostatecznie wygraliśmy 5:3 i awansowaliśmy do dalszej części rozgrywek.

Reprezentacja chłopców rocznik 2007 i młodsi Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu.

 • Dominik Janik,
 • Oskar Antkiewicz,
 • Hubert Wrotoń,
 • Filip Kycler,
 • Stanisław Nowak,
 • Marcin Karwasz,
 • Piotr Kręgielski,
 • Wiktor Schoepe,
 • Filip Świtała,
 • Patryk Cempel,
 • Paweł Sierzchuła.

Dwa dni później tj. 18 października do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2007 i młodsze. W swojej grupie miały za rywalki dziewczęta z SP 6, którzy byli gospodarzami zawodów i SP Cogito. Pierwszy mecz Dziewczęta rozegrały z SP 6 i go przegrały 4:0. Dla większości dziewcząt był to pierwszy turniej z unihokej i albo pierwszy w życiu i widać że zwyciężyła trema, bo umiejętności były. Drugi mecz z SP Cogito wyglądał zdecydowanie lepiej i po końcowym gwizdku sędziego wynik był 3:1 dla SP 3. Niestety dziewczęta nie awansowały do następnego etapu ale zyskały ogromne doświadczenie na następne zawody.

Reprezentacja SP 3 dziewcząt:

 • Klaudia Cieślik,
 • Julia Cyburska,
 • Amelia Grabarkiewicz,
 • Weronika Grus,
 • Natalia Kruszka,
 • Pola Maćkowiak,
 • Oliwia Skweres,
 • Patrycja Tylikowska,
 • Marta Urbańska,
 • Aleksandra Zalewska,
 • Amelia Maksymowicz.

W sumie w naszym „tygodniu turniejowym” wzięło udział 44 zawodników z klas 5-8.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W II edycji Animatora Sportu Szkolnego prowadzę zajęcia z unihokeja chłopców klas 7/8, w czwartek w godzinach 14:30–16:00 i dla dziewcząt klas 5/6, które odbywają się w piątki w godzinach 13:30-15:00. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć oprócz poznania aspektów technicznych i taktycznych gry jest:

 • zagospodarowanie czasu wolnego dzieci,
 • kontynuacja prowadzenia reprezentacji szkolnej chłopców i dziewcząt w unihokeju,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozwijanie tolerancji wobec innych dzieci,
 • rozwijanie u dzieci odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych,
 • kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play,
 • wykształcenie u dzieci samodyscypliny i nawyku do systematycznej pracy,
 • zachęcenie poprzez zajęcia do kontynuowania trenowania w klubie sportowym,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej),
 • uczestnictwo w innych imprezach sportowych organizowanych przez szkoły i miasto Poznań,
 • promocja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego w środowiskach lokalnych.

Zdjęcia:

Powrót