Godziny pracy:

wtorek 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty 2020

W tej edycji Animatora Sportu Szkolnego prowadzę zajęcia z unihokeja dla klas 2/3/4. Zajęcia przewidziane są dla dziewcząt i chłopców. Będziemy poznawać przede wszystkim technikę gry, uczyć się prowadzenia piłki, podawać i przyjmować piłkę, oddawać strzały na bramkę oraz inne aspekty techniczne niezbędne w grze w unihokeja. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć oprócz poznania aspektów technicznych gry jest również:

• rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
  • uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej),
  • uczestnictwo w innych imprezach sportowych organizowanych przez szkoły i miasto Poznań,
  • promocja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego w środowiskach lokalnych.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

Od września do grudnia prowadziłem zajęcia w ramach projektu Animator Sportu Szkolnego. Była to kontynuacja prowadzenia grup z pierwszej edycji, gdzie celem było przygotowanie uczniów do zawodów sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy. Zajęcia prowadziłem z unihokeja i przeznaczone były dla dziewcząt i chłopców klas 5-8. Oprócz wyżej wspomnianego celu chciałem dzieciom i młodzieży zapewnić:

• kształcenie samodyscypliny oraz wychowania ogólnego,
  • opanowanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole, akceptacji siebie i innych, kultury kibicowania, stosowania zasad „fair play” w sporcie i w życiu,
  • poznanie i zrozumienie podstawowych wartości związanych z uczestnictwem człowieka w kulturze fizycznej i sporcie,
  • poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia sportowca,
  • zainteresować dyscypliną sportu jaką jest unihokej,
  • rozwijać zainteresowania piłką nożną,
  • Wyrobić nawyk do systematycznej pracy i systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowych.

Uczestniczyliśmy także w zawodach organizowanych przez Poznański Związek Sportowy w unihokeju dziewcząt i chłopców we wszystkich dostępnych dla nas kategoriach czyli Igrzysk dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w których to w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dla dziewcząt zajęliśmy 4 miejsce w mieście Poznaniu.

Ogólnie w zawodach wzięło udział z naszej szkoły 45 uczniów klas 5-6.

Na zajęciach realizowałem głównie zagadnienia z techniki i taktyki gry w unihokeja i techniki gry w piłkę nożną i w następnej edycji chciałbym kontynuować trenowanie utworzonych przeze mnie grup i rozwijać ich zainteresowania.

Zdjęcia:

-

Listopad 2019

25 listopada w SP 78 rozegrany został finał Mistrzostw Miasta Poznania w Unihokeju Dziewcząt (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). W turnieju finałowym zameldowały się dokładnie te same szkoły co w roku ubiegłym: SP 78 – gospodarze zawodów, SP 85, SP Salezjanie i nasza reprezentacja SP 3. Niestety finał podobnie jak w zeszłym roku nie był dla Nas udany gdyż zajęliśmy 4 miejsce. Jednakże trzeba pamiętać, iż graliśmy z najlepszymi szkołami w mieście jesteśmy 4 szkołą miasta Poznania.

• Igor Piotrowski,

reprezentowali szkołę w turnieju piłki nożnej z okazji Dnia Niepodległości, który był organizowany w szkole Podstawowej nr 50 na os. Stare Żegrze. Chłopcy zajęli na tym turnieju 5 miejsce.

Zdjęcia:

Dnia 5 listopada w Szkole Podstawowej nr 45 odbył się II etap unihokeja dziewcząt rocznika 2005 i młodszych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rozgrywek przystąpiła w/w szkoła nr 45, 85 i SP 3. Po losowaniu przypadło nam grać drugi mecz i mogliśmy pooglądać mecz naszych rywalek. Mecz zakończył się wynikiem 4: 0 dla SP 85 co jak okazało się później nie było bez znaczenia. Drugi mecz – nasz mecz, gramy z SP 85. Po zaciętym boju niestety przegrywamy 4:2. Jak się okazało później strzelone 2 bramki tej szkole dały nam awans do finałów ponieważ mecz z SP 45 zakończył się remisem 1:1. Tym sposobem SP 3 znalazła się w gronie 4 najlepszych Szkół Podstawowych w Unihokeja w mieście Poznaniu.

Październik 2019

Od 15 do 18 października Szkoła Podstawowa nr 3 w Poznaniu uczestniczyła w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, czyli Mistrzostwach Miasta Poznania w unihokeju. Pierwsi do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2005 i młodsze. W swojej grupie rywalizowały z SP 47 i SP 51. Zawody odbywały się na odnowionej pięknie wyglądającej hali Posir. Piękna był też gra dziewcząt, które swoje zmagania zaczęły od starcia z SP 47. Mecz ten zakończył się wynikiem 10:0 dla naszej szkoły. Po 10 minutowej przerwie dziewczęta rywalizowały z SP 51. Rywal lepiej dysponowany pod względem technicznym ale przede wszystkim motorycznym co było widać po twarzach zmęczonych zawodniczek. W tym meczu dziewczęta z SP 3 wygrały 7:2 i zapewniły sobie awans do następnej fazy rozgrywek.

Reprezentacja SP 3 Poznań:

W tej samej hali 3 godziny później rozrywki rozpoczęli chłopcy rocznika 2005 i młodszych. Pierwszy mecz rozgrywali z SP 51. Pewne zwycięstwo 5:3. Następny mecz to rywalizacja z SP 20. Rywal mocny jak co roku i wymagający. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się remisem 2:2. Niestety nasza reprezentacja nie przegrywając żadnego meczu nie awansowała do kolejnej rundy rozgrywek gdyż SP 20 wygrała z SP 51 5:1 i awansowała różnicą bramek.

• Kornel Kuipers.

W środę 16 października rozgrywki rozpoczęły się dla chłopców rocznika 2007 i młodszych dla naszej szkoły. W naszej grupie były szkoły SP 11, SP 25 i my. Pierwszy mecz z SP 11 zakończył się wynikiem 4:0 i po grze całego zespołu można było optymistycznie spojrzeć na drugi mecz , który mieli chłopcy rozegrać 10 minut po pierwszym. Jednak SP 25 to znana szkoła hokeja na trawie i spodziewaliśmy się zupełnie innego, bardziej wymagającego rywala i też tak było. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 2:1.Było nieźle ale niepewnie. Druga tercja to wynik 3: 0 dla nas i wyglądało to już dobrze. 5:1 to niezła zaliczka przed 3 tercją. Jednak w 3 ostatniej tercji chłopcy z SP 25 wykazali się lepszym przygotowaniem kondycyjnym co było widać z każdą upływającą minutą. Wynik 2:0 w trzeciej tercji dla rywala. Ostatecznie wygraliśmy 5:3 i awansowaliśmy do dalszej części rozgrywek.

Reprezentacja chłopców rocznik 2007 i młodsi Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu.