Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Bartosz Witkowski

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 15
os. Jana III Sobieskiego 105

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

środa 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty 2020

Cieszy nas bardzo, że ponownie możemy brać udział w programie Poznański Animator Sportu Szkolnego. Treningi odbywają się tak jak do tej pory, czyli w środy od godziny 15:30 do godziny 17:00 w sali sportowej naszej szkoły. Przed nami praca nad techniką rzutu i współpracy w zespole oraz taktyką obrony strefowej. Wykorzystamy te umiejętności w półfinałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci do których się zakwalifikowaliśmy. Zawodnicy ciężko trenują i z niecierpliwością czekają na konfrontację z innymi zespołami.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzeń 2019

W okresie wrzesień-grudzień 2019 roku miałem przyjemność prowadzić zajęcia z mini piłki ręcznej. Treningi odbywały się w sali sportowej naszej szkoły w każdy wtorek (12:00-13:30) i środę (15:30-17:00). W czasie treningów młodzi adepci szczypiorniaka nie tylko poznawali technikę gry (podania, kozłowanie, rzuty do bramki), ale również uczyli się podstaw taktyki (obrona indywidualna) oraz podstaw sędziowania. Omawialiśmy także jak grać fair play oraz jak zachowywać się pozytywnie na zawodach reprezentując naszą szkołę. Braliśmy udział w Szkolnej Lidze Szkrabów klas II i III zajmując (nie przegrywając żadnego spotkania) po trzech turniejach rewelacyjne I miejsce. Uczestniczyliśmy również w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej przechodząc do etapu trzeciego oraz w Igrzyskach Dzieci przechodząc do etapu drugiego. Zajęcia jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może frekwencja gdzie przeciętnie w treningu uczestniczyło 15 chłopców. Czekamy na nowy sezon i kolejne wyzwania sportowe.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W ramach programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” prowadzę zajęcia z piłki ręcznej. Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 12:00-13:30 oraz w środy od godziny 15:30 do godziny 17:00. W tym roku mamy zamiar wziąć udział w Szkolnej Lidze Piłki Ręcznej klas 4. Chłopcy młodsi spróbują swoich sił w Szkolnej Lidze Klas III, a najstarsi zawodnicy powalczą w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Przed nami dużo pracy, zaczynając od podstaw techniki na podstawach taktyki kończąc. Na ten moment w treningach uczestniczy 12 zawodników w grupie młodszej i 13 zawodników w grupie starszej. Chłopcy ciężko pracują i czekają na pierwsze emocje sportowe.

Zdjęcia:

Powrót