Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Joanna Parchoć

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 14
os. Piastowskie 65

Dyscyplina:

Tenis Stołowy

Godziny pracy:

środa 12:30-13:15

piątek 8:50-9:35

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Czerwiec 2020

Sport to nieoceniona pomoc w kształtowaniu charakteru dziecka. Dzięki niemu zawodnicy uczą się systematyczności, punktualności, odpowiedzialności, wytrwałości w dążeniu do celu, skutecznego stawiania czoła porażkom oraz smaku zwycięstwa.

Niestety w II semestrze odbyło się tyko kilka zajęć ale po pół roku pracy z uczniami z klas pierwszych dostrzegłam z jaką radością uczniowie uczestniczą w tych zajęciach. Dzieci nauczyły się podstaw tenisa stołowego, dzięki którym mogły podczas pandemii ćwiczyć w domu, grając na czym tylko się da. Nie musieli mieć profesjonalnego sprzętu nadal z zacięciem i wielkim zapałem doskonalili prawidłowy uchwyt rakietki, podstawowe odbicia bekhend i forhend oraz dbali o swoją kondycję fizyczną. Co bardzo mnie cieszy.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

W Sportowej Szkole Podstawowej nr 14 zajęciami Poznańskiego Animatora Sportu zostały objęte dwie klasy pierwsze, do których uczęszczają 6 i 7-latki. Każda z klas miała 2 godziny zajęć tenisa stołowego w tygodniu. Na zajęciach uczniowie poznawali tajniki tenisa stołowego. Podczas treningu dominowały ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz gry i zabawy z elementami tenisa stołowego. Projektem zostało objętych razem 36 uczniów. Frekwencja podczas zajęć była bardzo wysoka, co przełożyło się na dobre opanowanie podstawowych elementów tenisa stołowego przez obie grupy treningowe. Podczas zajęć uczniowie wykazywali dużą aktywność oraz kreatywność, poznali zasady Fair Play oraz przepisy tenisa stołowego. Uczniowie opanowali podstawowe odbicia Forhend i Bekhend, serwis prosty, wymianę regularną oraz nieregularną, prawidłową postawę przy stole tenisowym, prawidłowy uchwyt rakietki oraz prawidłową pracę nóg. Podczas zajęć dominowały gry i zabawy ruchowe, które nawiązywały do nauczanych elementów. Ze względu na fakt, iż projekt rozpoczęliśmy we wrześniu uczniowie nie brali udziału w żadnych zawodach sportowych.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W SSP 14 zajęciami Poznańskiego Animatora Sportu zostały objęte dwie klasy pierwsze, do których uczęszczają 6 i 7 latki. Na zajęciach uczniowie poznają tajniki tenisa stołowego. Podczas treningu dominują ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz gry i zabawy z elementami tenisa stołowego. Projektem zostało objętych razem 36 uczniów. Zajęcia prowadzi Joanna Parchoć trenerka II klasy tenisa stołowego.

Zdjęcia:

Powrót