Koszykówka
Poprawiony: wtorek, 06 lutego 2024 15:58
Informacje
-
Organizator:
Poznański SZS
-
Termin i miejsce zawodów:
- I etap - do 8.12.2023,
- II etap - do 9.02.2024,
- Finał - do 15.03.2024.
-
Uczestnictwo:
Zgodnie z regulaminem PIMS oraz przepisami gry Polskiego Związku Koszykówki.
Reprezentacja szkoły składa się z max 12 dziewcząt i 12 chłopców.
Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.
-
Przepisy gry:
- czas gry: 4 x 10 minut (jeden mecz), 4 x 8 minut (turniej) z przerwami między I i II kwartą 2 min., a między II i III kwartą 10 min., a między III i IV 2 minuty,
- w razie remisu zarządza się 5 minutowe dogrywki,
- czas akcji – 24 sekundy. Piłkę trzeba wprowadzić na pole przeciwnika w ciągu 8 sekund,
- nowe 14 sekund zostają przyznane, gdy piłka dotyka obręczy po zbiórce w ataku,
- rzuty wolne są wykonywane za każdy faul obrońców po czwartym faulu drużyny w każdej kwarcie,
- w każdej kwarcie zespół ma prawo do 1-minutowej przerwy. W czwartej kwarcie dodatkowo jeszcze jedną,
- rozgrywki dziewcząt odbywać się będą piłką nr 6, chłopców piłka nr 7.
-
Punktacja:
Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower - 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:
- większa liczba zdobytych punktów,
- jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów,
- większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz/-e),
- lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
- lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju,
- większa liczba zdobytych koszy w całym turnieju.
-
Nagrody:
Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.
-
Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:
Plan rozgrywek
- I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
- FINAŁ - mecze półfinałowe, następnie mecz o 3 miejsce (przegrani) i o 1 miejsce (zwycięzcy).
Wyniki
I ETAP - do 8.12.2023 |
|||
---|---|---|---|
Data | Mecze | Wyniki | Klasyfikacja końcowa |
Grupa A 12.12.2023 godz.9:00 - SP 18 |
SP 18 - SP 51 |
27:52 |
1. SP 51 2. SP 18 3. SP 90 |
SP 51 - SP 90 |
59:21 |
||
SP 90 - SP 18 |
18:74 |
||
Grupa B 28.11.2023 godz.9:00 - SP 34 |
SP 34 - SP 19 |
77:8 |
1. SP 34 3. SP 19 4. SP 7 rez |
SP 19 - SP 59 |
11:45 |
||
SP 59 - SP 34 |
9:71 |
||
FINAŁ - 6.02.2024 godz.9:30 - SP 51 |
|||
I półfinał |
SP 51 - SP 59 |
32:18 |
1. SP 34 2. SP 51 3. SP 18 4. SP 59 |
II półfinał |
SP 34 - SP 18 |
61:6 |
|
mecz o III miejsce | SP 59 - SP 18 |
14:52 |
|
mecz o I miejsce | SP 51 - SP 34 |
20:61 |
I ETAP - do 8.12.2023 |
|||
---|---|---|---|
Data | Mecze | Wyniki | Klasyfikacja końcowa |
Grupa A 28.11.2023 godz.9:00 - SP 51 |
SP 51 - SP 64 |
14:53 |
1. SP 64 4. SP 58 rez |
SP 64 - SP 19 |
26:16 |
||
SP 19 - SP 51 |
64:11 |
||
Grupa B 4.12.2023 godz 12:30 - SSP 2 |
SSP 2 - SP 59 |
59:20 |
1. SSP 2 2. SP 28 3. SP 59 |
SP 59 - SP 28 |
16:46 |
||
SP 28 - SSP 2 |
41:50 |
||
Grupa C 12.12.2023 godz.12:00 - SP 18 |
SP 18 - SP 54 |
27:44 |
1. SP 54 2. SP 18 3. SP 12 |
SP 54 - SP 12 |
65:21 |
||
SP 12 - SP 18 |
24:47 |
||
FINAŁ - 26.01.2024 godz.8:30 - SP 19 |
|||
I półfinał |
SP 64 - SSP 2 |
30:32 |
1. SP 54 2. SSP 2 3. SP 19 4. SP 64 |
II półfinał |
SP 54 - SP 19 |
40:34 |
|
mecz o III miejsce | SP 64 - SP 19 |
23:30 |
|
mecz o I miejsce | SSP 2 - SP 54 |
43:51 |