Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Sylwia Obst

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 29
os. Pod Lipami

Dyscyplina:

Tenis Stołowy

Godziny pracy:

czwartek 16:30-18:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2020

Kolejny rok dodatkowych zajęć w naszej szkole daje możliwość rozwijania swoich sportowych pasji i zainteresowań naszym uczniom. Tenis stołowy może być aktywnością dla każdego, na całe życie. Tenis stołowy jest indywidualną rakietową grą dla każdego, w wieku od 5 do 100 lat. Jest znakomitym środkiem rozwoju psychofizycznego dla dziecka, młodzieńca, osoby dorosłej i w podeszłym wieku. Jest odpowiedni zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Osoby na wózku inwalidzkim mogą go tak samo uprawiać, jak osoby stojące. Może być uprawiany jako gra rekreacyjna, sport wyczynowy i sport zawodowy. To sport olimpijski i paraolimpijski. Tenis stołowy jest sportem umożliwiającym osiągnięcie sukcesów przez osoby o różnorodnej strukturze sprawności fizycznej, technicznej, taktycznej i psychicznej.

SPORT GLOBALNY. Tenis stołowy jest sportem globalnym. To drugi lub trzeci (według różnych źródeł) najpopularniejszy sport na naszym globie. Po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach tenis stołowy stał się piątym sportem na świecie o najwyższej oglądalności. Gra w tenisa stołowego jest źródłem radości wielu ludzi. Gra daje niezwykłą możliwość wyżycia się psychoruchowego. Wie o tym ponad 300 milionów ludzi uprawiających go na całym świecie.

TANI I DOSTĘPNY. Tenis stołowy jest względnie tani i dostępny. Gra w tenisa stołowego jest łatwo dostępna. Wymagany jest stosunkowo tani i prosty sprzęt – stół, siatka, piłka, i partner do grania. Stosowane są stosunkowo proste zasady.

Zdjęcia:

Luty-Czerwiec 2020

W szkole Podstawowej nr 50 odbywały się zajęcia sportowe z tenisa stołowego. W zajęciach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta. Główne zadanie zajęć polegało na umożliwieniu podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego. Zajęcia odbywały się systematycznie w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Podczas zajęć wykorzystywany był sprzęt sportowy SKTS Rataje 50 Poznań (stoły, siatki, robot, trenażery). Uczestnicy poznawali oraz utrwalali zasady, technikę oraz taktykę gry w tenisa stołowego. Zajęcia również miały na celu poprawę sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli możliwość brać udział w zawodach rangi wojewódzkiej prowadzonych przez WZTS.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2019

Zajęcia z tenisa stołowego odbywały się raz w tygodniu. Uczestnicy uczyli się gry w tenisa stołowego, techniki i taktyki. Treningi uatrakcyjnianie były poprzez gry wieloma piłkami, na wiele piłek, z tablicą return board oraz robotem. Uczestnicy brali udział w zawodach Igrzyskach Dzieci w tenisa stołowym gdzie chłopcy zajęli pierwsze miejsce a dziewczęta drugie. Uczestnicy biorą udział w zawodach Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego.

Zdjęcia:

Powrót