Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Marcin Materka

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 56
ul. Tarnowska 27

Dyscyplina:

Piłka siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 12:45-13:30

czwartek 8:55-9:40, 13:40-15:20

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2020

Od połowy września 2020 wznowione zostały zajęcia z siatkówki w Szkole Podstawowej Nr 56 Poznań dzięki kolejnej edycji programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Dzieci, które biorą udział w zajęciach podniosą poziom umiejętności siatkarskich, a także wpłynie to pozytywnie na ich motorykę i koncentrację. Zajęcia będą odskocznią od codziennych zajęć w klasach pomogą rozładować stres i emocje.

Zdjęcia:

Marzec 2020

W ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego prowadzone były zajęcia z siatkówki dla dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 56 Poznań. Podczas zajęć przeważały zabawy z piłką, oraz nauka i doskonalenie techniki w ustawieniu najczęściej każdy ćwiczący ze swoją piłką. Dzieci chętnie rywalizowały w różnego rodzaju rzucankach siatkarskich gdzie grając pomiędzy sobą stykały się z emocjami wygranej a także porażki. Dla wielu zajęcia były możliwością zapoznania się z podstawowymi zasadami gry singli oraz dwójek w mini siatkówce. Frekwencja na zajęciach to średnio dziesięć osób.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2019

Kolejna edycja programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” dobiegła końca więc pora na podsumowanie. Zajęcia odbywały się w hali sportowej Z.S.O Nr 2 Poznań przy ulicy Tarnowskiej 27. Dzieci brały udział w zajęciach we wtorki i piątki. Byli to głównie uczniowie klas trzecich i czwartych szkoły podstawowej. Podczas zajęć dzieci uczyły się i doskonaliły podstaw techniki odbić piłki siatkowej, poruszania się po boisku, a także zasad gry w dwójkach. Regularnie uczestniczący w zajęciach chłopcy mieli okazję do rywalizowania w turnieju mini siatkówki organizowanym przez Poznański Szkolny Związek Sportowy , a także w rozgrywkach Enea Liga Mini Piłki Siatkowej w kategorii dwójek i trójek. Poza doskonaleniem techniki gry w piłkę siatkową oraz rozwojem motoryki na zajęciach i podczas turniejów uczestnicy musieli poradzić sobie z problemami takimi jak: umiejętność współdziałania w zespole, podporządkowanie się ustalonym regułom , szacunek dla przeciwników. Są to czynniki wychowawcze , które kształtują charakter dzieci biorących udział w zajęciach. Dzięki takim programom jak „Poznański Animator Sportu Szkolnego” uczniowie biorący w nim udział lepiej funkcjonują w szkole w aspekcie wychowawczym i społecznym.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

-

Zdjęcia:

Powrót