Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Piłka Ręczna

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    październik/listopad 2019

    Zawody rozgrywane będą w hali sportowej Chwiałka.

  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS.

    Reprezentacja szkoły składa się maksymalnie z 16 dziewcząt i 16 chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • czas gry: 2 x 15 minut (jeden mecz) 2 x12 minut (turniej), lub wg ustaleń organizatora i zainteresowanych zespołów.
    • obowiązują rozmiary piłki: nr 2 – dziewczęta; nr 3 - chłopcy,
    • drużyna ma prawo wziąć 1 - minutowy czas w każdej połowie meczu,
    • dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu,
    • zmieniony jest przepis dotyczący zmian; zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu, a nie tylko wtedy, gdy drużyna zmieniająca zawodnika jest w posiadaniu piłki,
    • obowiązuje zakaz używania kleju - drużyny, których zawodnicy nie zastosują się do zakazu będą dyskwalifikowane,
    • szkoły zobowiązane są do zabezpieczenia piłek we własnym zakresie (zabierania ze sobą na turnieje).
    • obowiązują aktualne przepisy i zarządzenia ZPRP dotyczące systemu gry.

    Punktacja:

    Za wygrane spotkanie w regulaminowym czasie drużyna otrzymuje 3 punkty, za zwycięstwo po rzutach karnych - 2 punkty, za przegraną po rzutach karnych 1 punkt, za przegraną w regulaminowym czasie -  0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów;
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:
      1. większa liczba punktów zdobytych w zawodach pomiędzy zainteresowanym i drużynami,
      2. większa różnica bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      3. większa liczba zdobytych bramek w zawodach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      4. większa różnica bramek ze wszystkich zawodów,
      5. większa liczba zdobytych bramek we wszystkich zawodach,
  5. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  6. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • FINAŁ - mecze półfinałowe, następnie mecz o III miejsce - przegrani, mecz o I miejsce - zwycięzcy.

Wyniki

Wyniki – dziewczęta
I ETAP
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

3.10.2019, godz. 13:00

 

8 LO - 6 LO
24:5
1. 8 LO
2. 6 LO
3.




Grupa B

3.10.2019, godz. 9:00

 

20 LO - ZSGD
4:18
1. ZSGD
2. 3 LO
3. 20 LO
ZSGD - 3 LO
12:2
3 LO - 20 LO
6:5

Grupa C

3.10.2019, godz. 11:00

 

ZS HAND - 14 LO
8:6
1. ZS HANDLOWYCH
2. 14 LO
3. 21 LO
14 LO - 21 LO
9:5
21 LO - ZS HAND
7:8

Grupa D

4.10.2019, godz. 9:00

 

LO MS - 11 LO
4:18
1. 11 LO
2. LO MS
3. 16 LO
11 LO - 16 LO
8:6
16 LO - LO MS
7:10

Grupa E

4.10.2019, godz. 11:00

 

ZS EKON - 38 LO
6:4
1. 4 LO
2. ZS EKONOMICZNYCH
3. 38 LO
38 LO - 4 LO
0:3
4 LO - ZS EKON
6:2

Grupa F

7.10.2019, godz. 9:00

 

5 LO - 2 LO
17:4
1. 5 LO
2. 2 LO
3. ZSZ 1
2 LO - ZSZ 1
8:5
ZSZ 1 - 5 LO
7:17
II ETAP
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa G

25.10.2019, godz. 9:00

8 LO - ZSGD
10:11 1. ZSGD
2. 8 LO
3. ZS HANDLOWYCH
ZSGD - ZS HANDLOWYCH
10:2
ZS HANDLOWYCH - 8 LO
5:21

Grupa H

25.10.2019, godz. 11:00

11 LO - 4 LO
22:6 1. 11 LO
2. 5 LO
3. 4 LO
4 LO - 5 LO
3:16
5 LO - 11 LO
15:17
FINAŁ - 13.11.2019, godz. 10:00 CHWIAŁKA
I mecz ZSGD - 5 LO
10:14 1. 5 LO
2. 8 LO
3. 11 LO
4. ZSGD
II mecz 11 LO - 8 LO
16:18
mecz o 3 miejsce ZSGD - 11 LO 14:15
mecz o 1 miejsce 5 LO - 8 LO 11:11 K 2:3
Wyniki – chłopcy
I ETAP
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

7.10.2019, godz. 11:00

 

ZS EKON - 5 LO
13:4

1. ZS EKONOMICZNYCH
2. 5 LO
3. 38 LO

5 LO - 38 LO
8:3
38 LO - ZS EKON
9:15

Grupa B

8.10.2019, godz. 9:00

 

11 LO - 3 LO
12:7
1. 11 LO
2. 3 LO
3. ZSBD
3 LO - ZSBD
12:8
ZSBD - 11 LO
9:12

Grupa C

8.10.2019, godz. 11:00

 

LO KSW - 14 LO
10:2
1. LO KSW
2. 14 LO
3. 16 LO dyskwalifikacja
14 LO - 16 LO
10:0
16 LO - LO KSW
0:10

Grupa D

9.10.2019, godz. 9:00

 

12 LO - ZS HAND
9:14
1. ZS HANDLOWYCH
2. 12 LO
3. 33 LO
ZS HAND - 33 LO
17:10
33 LO - 12 LO
9:12

Grupa E

9.10.2019, godz. 11:00

 

21 LO - 20 LO
14:7
1. 21 LO
2. 8 LO
3. 20 LO
20 LO - 8 LO
3:11
8 LO - 21 LO
9:11

Grupa F

10.10.2019, godz. 9:00

 

ZS MECH - ZS KOM
8:8 (K 5:6)
1. ZS KOMUNIKACJI
2. ZS MECHANICZNYCH
3. LO SAL
ZS KOM - LO SAL
18:9
LO SAL - ZS MECH
3:16

Grupa G

10.10.2019, godz. 11:00

 

ZS SAM - ZSZ 6
10:0
1. ZS SAMOCHODOWYCH
2. 17 LO
3. ZSZ 6 wo
ZSZ 6 - 17 LO
0:10
17 LO - ZS SAM
8:14

Grupa H

11.10.2019, godz. 9:00

 

ZSZ 1 - 2 LO
10:5
1. ZSZ 1
2. 6 LO
3. 2 LO
2 LO - 6 LO
2:6
6 LO - ZSZ 1
10:11

Grupa I

11.10.2019, godz. 11:00

 

4 LO - ZS ELEKTR 2
15:18
1. ZS ELEKTRYCZNYCH NR 2
2. 4 LO
3. ZS PRZYRODNICZYCH
ZS ELEKTR 2 - ZS PRZYROD
18:10
ZS PRZYROD - 4 LO
3:17
II ETAP

Grupa J

4.11.2019, godz. 11:00

 

ZS EKON - 11 LO
18:9
1. ZS EKONOMICZNYCH
2. 11 LO
3. LO KSW
11 LO - LO KSW
16:10
LO KSW - ZS EKON
8:17

Grupa K

31.10.2019, godz. 9:00

 

ZS HAND - 21 LO
6:16
1. ZS KOMUNIKACJI
2. 21 LO
3. ZS HANDLOWYCH
21 LO - ZS KOM
7:10
ZS KOM - ZS HAND
18:7

Grupa L

4.11.2019, godz. 9:00

 

ZS SAM - ZSZ 1
14:5
1. ZS SAMOCHODOWYCH
2. ZSZ 1
3. ZS ELEKTRYCZNYCH NR 2
ZSZ 1 - ZS ELEKTR 2
14:10
ZS ELEKTR 2 - ZS SAM
8:14
FINAŁ  15.11.2019 godz.10.00 CHWIAŁKA
I mecz ZSGD - ZS EKON
15:10 1. ZSGD
2. ZS KOMUNIKACJI
3. ZS EKONOMICZNYCH
4. ZS SAMOCHODOWYCH
II mecz ZS KOM - ZS SAM
11:11 K 1:0
mecz o 3 miejsce ZS EKON - ZS SAM
18:13
mecz o 1 miejsce ZSGD - ZS KOM
14:9