Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Jakub Czwakiel

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 79
ul. Jesionowa 14

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

czwartek 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Czerwiec 2020

Zajęcia z koszykówki odbywały się w Szkole Podstawowej nr 79 w Poznaniu. W treningach uczestniczyła grupa około 15 dzieci, na których podnosiły swoją ogólną sprawność motoryczną, doskonaliły technikę indywidualną oraz podstawy taktyki w grze zespołowej jaką jest koszykówka.

Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Przygotowywaliśmy się do zaplanowanych turniejów mini-kosza oraz Turnieju z okazji dnia dziecka organizowanego przez klub MKK Pyra Poznań. Niestety z powodu epidemii wszystko zostało przeniesione na przyszły rok.

Zdjęcia:

-

Luty 2020

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

Zajęcia z koszykówki odbywały się w Szkole Podstawowej nr 79 w Poznaniu. W treningach uczestniczyła grupa około 15 dzieci, na których podnosiły swoją ogólną sprawność motoryczną, doskonaliły technikę indywidualną oraz podstawy taktyki w grze zespołowej jaką jest koszykówka.

W celu podnoszenia swoich umiejętności koszykarskich jak i ogólnej sprawności uczestniczyliśmy w lidze koszykówki MKK Pyra. Uczestniczą w niej 4 szkoły podstawowe (SP 7, SP 65/11, SP 35 i SP 79). Liga rozgrywana jest systemem turniejowym. Jak na razie odbył się jeden turniej w szkole podstawowej nr 7. Nasz bilans to dwie wygrane i jedna porażka, ale najważniejszy jest udział i możliwość zmierzenia się z rówieśnikami. W turnieju było dużo emocji i sportowej rywalizacji w duchu fair play, a uczestnicy pokazali swoje spore umiejętności. Każdy trafiony kosz wywoływał dużą radość na twarzach dzieci.

Byliśmy również na meczu PLK w Zielonej Górze, żeby zobaczyć jak grają w koszykówkę najlepsze drużyny w Polsce (Stelmet Zielona Góra i Anwil Włocławek). Niektórzy po raz pierwszy byli na tak dużej hali sportowej i z tak bliska mogli obserwować mecz koszykówki. Było to duże przeżycie dla naszych uczniów i bardzo im się podobało. W drugim półroczu czekają nas kolejne mecze i turnieje, których nie mogą się już doczekać młodzi adepci koszykówki z SP 79.

Zdjęcia:

Styczeń-Maj 2019

Zajęcia z koszykówki odbywały się w Szkole Podstawowej nr 79 w Poznaniu. W treningach uczestniczyła grupa około 15 dzieci, na których podnosiły swoją ogólną sprawność motoryczną, doskonaliły technikę indywidualną oraz podstawy taktyki w grze zespołowej jaką jest koszykówka.

W celu podnoszenia swoich umiejętności koszykarskich jak i ogólnej sprawności uczestniczyliśmy w lidze koszykówki MKK Pyra. Uczestniczy w niej 5 szkół podstawowych (SP 7, SP 65, SP 35, SP 11 i SP 79). W ramach ligi rozegraliśmy cztery turnieje, a każda szkoła rozegrała w sumie 8 spotkań. Nasz bilans to 5 wygranych i 3 porażki, ale najważniejszy jest udział i możliwość zmierzenia się z rówieśnikami. W każdym turnieju było dużo emocji i sportowej rywalizacji w duchu fair play, a uczestnicy pokazali swoje spore umiejętności. Każdy trafiony kosz wywoływał dużą radość na twarzach dzieci.

Uczestniczyliśmy w turnieju w szkole SSP 2. Wzięły w nim udział cztery drużyny. Na początku odbyły się sprawnościowe wyścigi rzędów, a później rozegraliśmy mecze każdy z każdym. Po zaciętych pojedynkach zajęliśmy 3 miejsce.

W maju wzięliśmy udział w turnieju koszykówki ulicznej 3x3. Rozgrywany był on na specjalnie przygotowanych boiskach na parkingu przy galerii Franowo. W turnieju brały udział dwie nasze drużyny które zajęły 2 i 3 miejsce.

Ostatnim i najważniejszym turniejem był 41 Turnieju Mini-Kosza "Dzień Dziecka" 2019 im. Tadeusza Dudzińskiego. Wzięło w nim udział 16 drużyn z całej Polski. Nasza drużyna rozegrała 8 spotkań i ostatecznie zajęliśmy 11 miejsce. Było to wspaniałe święto koszykówki dla młodych adeptów tej dyscypliny sportu.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Zajęcia z koszykówki odbywały się w Szkole Podstawowej nr 79 w Poznaniu. W treningach uczestniczyła grupa około 15 dzieci na których podnosiły swoją ogólną sprawność motoryczną, doskonaliły technikę indywidualną oraz podstawy taktyki w grze zespołowej jaką jest koszykówka.

W celu podnoszenia swoich umiejętności koszykarskich jak i ogólnej sprawności uczestniczyliśmy w lidze koszykówki MKK Pyra. Uczestniczy w niej 5 szkół podstawowych (SP 7, SP 65, SP 35, SP 11 i SP 79). Liga rozgrywana jest systemem turniejowym. Jak na razie odbyły się dwa turnieje w szkole podstawowej nr 7 i nr 65. Nasz bilans to dwie wygrane i dwie porażki, ale najważniejszy jest udział i możliwość zmierzenia się z rówieśnikami. W każdym turnieju było dużo emocji i sportowej rywalizacji w duchu fair play, a uczestnicy pokazali swoje spore umiejętności. Każdy trafiony kosz wywoływał dużą radość na twarzach dzieci.

W drugim półroczu czekają nas kolejne mecze i turnieje, których nie mogą się już doczekać młodzi adepci koszykówki z SP 79.

Zdjęcia:

Powrót