Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Piotr Kołodziejski

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 29
oś. Pod Lipami 106

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 15:15-16:45

czwartek 9:00-10:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2020

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

II Edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to rozpoczęcie pracy z nową grupą. Są to uczniowie 1 klasy Szkoły Podstawowej, z którymi wgłębiamy się w tajniki piłki siatkowej oraz poznajemy nowe, atrakcyjne formy ruchu. W czasach pandemii ruch jest bardzo ważny i dlatego na zajęciach realizujemy dużo zagadnień prozdrowotnych, dzięki czemu zwiększenie aktywności fizycznej w bardzo pozytywny sposób wpływa na naszą odporność.

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2020

Pierwsza Edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to kontynuacja pracy z grupą, z którą rozpocząłem zajęcia we wrześniu. Praca w tym czasie miała polegać na dalszych szlifach techniki gry w piłkę siatkową, na treningach motorycznych i oczywiście na uczestnictwie w rozgrywkach mini siatkówki.

W naszej szkole zajęcia Animatora w semestrze letnim to zawsze okres startowy w zawodach w ramach Poznańskich Igrzysk Dzieci i rozgrywkach Kinder+Sport.

Niestety w marcu stanęliśmy przed bardzo trudnym zadaniem, które postawiła przed nami sytuacja w kraju. Mimo zawieszenia zajęć Animatora, cały czas kontynuowaliśmy te rozpoczęte i za pomocą zdalnych form komunikowania się postanowiłem utrzymać kontakt z grupą i stawiać im nowe wyzwania. Prowadziłem zajęcia za pomocą takich portali jak: facebook, classroom, zoom i dzięki temu czas, który siedzieliśmy w domu, nie był stracony. Część naszych zdalnych działań i kilka bardzo fajnych akcji można prześledzić na naszym klubowym facebooku. Serdecznie zapraszam.

Zdjęcia:

-

Marzec 2020

Pierwsza Edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to kontynuacja pracy z grupą, z którą rozpocząłem zajęcia we wrześniu. Praca w tym czasie polegała na dalszych szlifach techniki gry w piłkę siatkową i oczywiście na uczestnictwie w rozgrywkach mini siatkówki. W naszej szkole zajęcia Animatora w semestrze letnim to głównie okres startowy w zawodach w ramach Poznańskich Igrzysk Dzieci i rozgrywkach Kinder+Sport.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2019

II edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to etap przygotowawczy moich podopiecznych. W tym czasie koncentrujemy się w zajęciach nad poprawą sprawności fizycznej, doskonaląc poszczególne cechy motoryczne, jak i nad sprawnością specjalną, ucząc się techniki gry w piłkę siatkową.

Cele, które sobie postawiłem na tę edycję i myślę, że udało mi się je zrealizować, to przede wszystkim:

  • kształcenie i doskonalenie harmonijnego rozwoju fizycznego uczniów poprzez odpowiedni dobór środków wspomagających funkcjonowanie układu: ruchowego, oddechowego, krążeniowego i nerwowego;
  • wyposażenie uczniów w zasób umiejętności ruchowych oraz w niezbędny zasób wiedzy o korzyściach z uprawiania ćwiczeń fizycznych;
  • prawidłowy rozwój psychomotoryczny, rozwijanie i doskonalenie sprawności fizycznej;
  • kształtowanie wolicjonalne charakteru i pożądanych postaw uczniów w działaniu zarówno indywidualnym jak i zespołowym.

Umiejętności siatkarskie, które moi podopieczni opanowali w tym czasie to:

  • poruszanie się biegiem w przód i w tył krokiem dostawnym, doskok;
  • przyjmowanie postawy siatkarskiej: wysokiej oraz niskiej do przyjęć i podań piłki sposobem oburącz górnym;
  • układanie „koszyczka”- prawidłowe ułożenie dłoni na piłce;
  • łapanie piłki w koszyczek z podrzutu własnego i partnera;
  • przyjęcia i podania piłki SOG nad sobą oraz odbicia o ścianę w siadzie, klęku, staniu.

Zwieńczeniem tej edycji Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego był turniej rzucanki siatkarskiej, który wraz z nauczycielami mojej szkoły, zorganizowaliśmy dla wszystkich klas 3. Turniej odbył się 12.12.2019 roku w Sali Sportowej Posnania, wystartowało w nim ponad 50 dzieci. Każdy uczestnik otrzymał skromny upominek i dyplom, a najlepsi byli nagrodzeni medalami. Była to doskonała zabawa dla dzieci, a zarazem sprawdzian ich umiejętności nabytych w tym roku.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

-

Zdjęcia:

Powrót