Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Ostatnie pożegnanie

czwartek, 18 lutego 2021 23:04

Dotarła do nas kolejna smutna wiadomość.

Cytat ze Św. Jana:

"Jak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z Nami..."

W dniu 16.02.2021 zawodnicy i trenerzy KS Warta Poznań oraz uczniowie i pracownicy Szkoła Podstawowa nr 14 w Poznaniu pogrążyli się w żałobie po wiadomości o śmierci Grzegorza Płóciniaka. Nasz przyjaciel i zasłużony trener odszedł po trwającej rok walce z chorobą. Będzie nam brakowało jego wiedzy i pasji do pływania.

"Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi.
Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez.
I są takie osoby na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień."

Żegnaj Trenerze!

   

Ostatnie pożegnanie

czwartek, 18 lutego 2021 22:58

Dotarła do nas smutna wiadomość. Z głębokim bólem zawiadamiamy, że 16 lutego 2021 r., odszedł od nas

śp. Profesor Andrzej Wieczorek,

Prorektor ds. Studiów Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w kadencjach 2012-2020, wieloletni kierownik Zakładu Zespołowych Gier Sportowych.

Profesor ukończył studia na kierunku Wychowanie Fizyczne w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W Akademii zdobywał kolejne stopnie naukowe – doktora i doktora habilitowanego. Przez wiele lat kierował Zakładem Zespołowych Gier Sportowych. Pełnił też funkcję Prodziekana ds. Studenckich, współtworzył podstawy kierunku Sport, był ekspertem Państwowej Komisji Akredytacyjnej, autorem skryptów, monografii i wielu artykułów naukowych z zakresu kultury fizycznej. Profesor zawsze obdarzał nas uśmiechem i miłym słowem. Wielokrotnie służył radą i ogromnym doświadczeniem. Można było na nim bezwzględnie polegać.

Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.

   

Poznański Animator Sportu Szkolnego - Podpisywanie Umów (I edycja 2021)

poniedziałek, 25 stycznia 2021 19:16

Poznański SZS informuje - osoby zakwalifikowane do programu Poznański Animator Sportu Szkolnego - I EDYCJA 2021, proszone są o przybycie do Naszego biura w celu podpisania umów (poniedziałek, środa, piątek w godz. 8:30 - 15:15 )

czytaj więcej

   

Aktywność, wiedza, forma - Zimowe Drzwi Otwarte online w AWF Poznań

wtorek, 19 stycznia 2021 19:31

Osoby zainteresowane studiami w Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu już z końcem stycznia mogą poznać uczelnię i jej studentów. Akademia organizuje Zimowe Drzwi Otwarte online, które odbędą się 30 stycznia (sobota) od godz. 12:00 na platformie ZOOM. Dlaczego warto wybrać AWF Poznań? Jak studenci wspominają pierwsze miesiące nauki? Jak przygotować się do procesu rekrutacji? Dowiecie się tego na wydarzeniu!

czytaj więcej

   

Poznański Animator Sportu Szkolnego - I edycja 2021

poniedziałek, 14 grudnia 2020 23:01

Dyrektorzy, Nauczyciele wychowania fizycznego Szkół Podstawowych Poznania,

"Poznański" Szkolny Związek Sportowy zaprasza do składania wniosków o przyznanie środków na prowadzenie zajęć rekreacyjno-sportowych w ramach programu: Poznański Animator Sportu Szkolnego.

Informujemy, że program będzie realizowany w przypadku pozytywnego rozpatrzenia naszej oferty złożonej do Urzędu Miasta Poznania.

czytaj więcej

   

Kurs na sędziego siatkówki 2021

piątek, 18 grudnia 2020 19:35

   

Ostatnie pożegnanie

wtorek, 23 października 2018 20:08

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Prezes Honorowy Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”

śp. Jan Bartkowiak

Absolwent Liceum Pedagogicznego w Lesznie oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie ukończył historię. W młodości trenował siatkówkę i lekką atletykę. W latach 1965-1982 był najpierw wicekuratorem, a potem kuratorem oświaty województwa wielkopolskiego. Wieloletni działacz sportu szkolnego. Od 1970 do 2000 roku pełnił funkcję prezesa Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”. Wieloletni członek Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego. Od 2000 roku Honorowy Prezes SZS Wielkopolska. Uczestniczył w przygotowaniach i organizacji wielu ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów sportowych w Poznaniu. Odznaczony Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, wyróżniony Honorową Odznaką Miasta Poznania i Województwa Poznańskiego, Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Palm Akademickich.

   

Zawieszenie rozgrywek

piątek, 16 października 2020 10:55

   

Strona 10 z 11